Sušilni stroj

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Pozdravljeni
Imam namen kupiti sušilni stroj. Primerjal sem par tipov in znamk. Glede porabe električne energije imam v mislih sušilni stroj s toplotno črpalko in Energijski razred A++. Pa me zanimajo vaše izkušnje s temi stroji, na kaj naj bom še pozoren pred nakupom?
Cenovno so ti stroji nekje v rangu med 400 in 500 eur.

Lep dan,
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj dost niti ni...manj denarja manj bo muzike (beri: kakovosti).

Poraba bo pri vseh - napram klasiki - izdatno nižja.
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Samo potem ne bo več 500€
rolleyes-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
drugače pa sušenje je a+++, ampak c. ker nafilaš pralca, potem daš sušit, ugotoviš, da to ne bo šlo, daš pol ven, še enkrat sušiš, potem daš pa drugo polovico tudi sušit in tako sušiš 3x. pa ko notri bašeš v sušilca, deep down veš, da je preveč, pa vseen probaš, k nimaš cajta 2x sušit. in potem za kazen 3x. v pralcu pa že čaka nova runda...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Se mi zdi, da stroji zato, da so kao energetsko bolj učinkoviti, vedno dlje sušijo. Sam sem na razprodaji kupil Boscha, ki ima 139 minut za poln boben bombaža, večina kar sem gledal je imelo 180+ minut. Znanka je kupila en 12kg sušilec, pa šele potem ko je parkrat sušila ugotovila, da suši eno polnjenje 4 ure.

Tako da če imaš vsak dan za sušiti je to seveda precej pomembno, odvisno od tvojih potreb.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Vem sem videl,kak cenovni rang iščeš.Pač sem povedal za mojga,v kakem času posuši perilo.Preveč poceni Ne glej,ker tist je bolj tko tko...Bodi pozoren na porabo in da boben vrti v obe smeri.Če boš kupil stroj,ki se samodejno čisti kondenzator.Boš čez čas imel probleme z njim.K se neki v stroju zapaca se baje ustavlja Ne posuši do konca itd.V takem primeru ga moreš na servis vozit,da ga prečistijo.Dokler je v garanciji ok,ko pa garancija poteče je baje strošek 100 eur.Tako da premisli dober kaj boš uzel...po toči zvoniti je prepozno...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
drugače pa sušenje je a+++, ampak c. ker nafilaš pralca, potem daš sušit, ugotoviš, da to ne bo šlo, daš pol ven, še enkrat sušiš, potem daš pa drugo polovico tudi sušit in tako sušiš 3x. pa ko notri bašeš v sušilca, deep down veš, da je preveč, pa vseen probaš, k nimaš cajta 2x sušit. in potem za kazen 3x. v pralcu pa že čaka nova runda...
confused-1.gif

Kako ti pa rata pralca toliko nafilat, da sušilc ne posuši? Po izkušnjah bi bilo prej obratno ...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Moj nasvet:
1. Ne glej na štrom, razlika v ceni nakupa je takšna da nikoli ne prineseš notri štroma.
2. Pozimi je fajn ker ti klasični greje prostor
3. vzemi nekaj s 5 let garancije, sušilec ni znanost, firma niti ni važna
4. jaz bi (če bi zdaj kupoval) vzel nekaj kar ima zamik začetka delovanja (timer) - zvečer daš prat, zjutraj premečeš v sušilca in nastaviš da ti začne delat ob 15ih popoldan, ko prideš iz službe glih naredi in samo ven vzameš (tako niso cunje zmečkane)
5. če na vsak način hočeš TČ in imaš možnost poglej Metro v avstriji - zdejle imajo akcijo mislim da nekaj čez 300 EUR plus davek - pri nas je vse kar nekaj dražje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Moj nasvet:
1. Ne glej na štrom, razlika v ceni nakupa je takšna da nikoli ne prineseš notri štroma.
2. Pozimi je fajn ker ti klasični greje prostor
3. vzemi nekaj s 5 let garancije, sušilec ni znanost, firma niti ni važna
4. jaz bi (če bi zdaj kupoval) vzel nekaj kar ima zamik začetka delovanja (timer) - zvečer daš prat, zjutraj premečeš v sušilca in nastaviš da ti začne delat ob 15ih popoldan, ko prideš iz službe glih naredi in samo ven vzameš (tako niso cunje zmečkane)
5. če na vsak način hočeš TČ in imaš možnost poglej Metro v avstriji - zdejle imajo akcijo mislim da nekaj čez 300 EUR plus davek - pri nas je vse kar nekaj dražje.

še en tak kot ti. s tem, da ne rabim zamika sušenja, ker zmeraj sušimo ko smo doma - predvsem zaradi varnosti.

glih mal pred novim letom crknu 6let star gorenje kondenzacijski, sem šel v merkur po novega bekota za 280€.
garancija 5let pa 7kg sušenja je bil pogoj, ker pač pralni stroj filamo do onemoglosti. zaenkat zelo zadovoljen.

ni šans, da dam več kot 300e za sušilc. ker mi bo po 5-6ih letih spet crknu pa ni važno kak je. zato enega izmed cenejših, pa magari po 5ih letih spet menjam za novega. aja sušimo cca. 10 sušilcev na teden, včasih kakega več, včasih kakega manj. pač mali otroci.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Čeprav na koncu gre nekako v tem smislu...če gre v pralni (poln stroj) gre nato tudi v sušilca (saj ima večji boben).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
mi je smešno brat o 7 kilskih... no jaz sem pred 5 leti vzel pralni in sušilni od hooverja oba 9 kilska in sušilec je imel edini problem z tesnilom na vratih, ki so mi ga v garanciji tudi zamenjali... oba sta bila kar konkretno cenejša od konkurentov pri tem da takrat 9 kilskih niti ni bilo... kolikor je opral toliko je šlo vedno tudi v sušilec
 
Citat:
Uporabnik netko pravi:
mi je smešno brat o 7 kilskih... no jaz sem pred 5 leti vzel pralni in sušilni od hooverja oba 9 kilska in sušilec je imel edini problem z tesnilom na vratih, ki so mi ga v garanciji tudi zamenjali... oba sta bila kar konkretno cenejša od konkurentov pri tem da takrat 9 kilskih niti ni bilo... kolikor je opral toliko je šlo vedno tudi v sušilec

saj drži kar si napisal, ampka jeba je ker je hoover candyjev, candy je pa zadnja leta tak jajc da bog pomagaj. Zato se mogoče hoover slabše prodaja, oz se ma nek negativen odnos do njega, čeprav (kot v tvojem primeru) so lahk mašine čist okej. Vem (iz mona) en primer da je blo slabo tesnilo na vratih (sušilc) in so meli zaradi tega kar konkretne težave v prostoru

ma sam da si zadovoljen s hooverjem