Sušilni stroji Bosch s toplotno črpalko

bojc236

Zelenc'
23. feb 2013
7
0
1
Pozdravljeni,
Nameravam zamenjati sušilni stroj z novim. Osredotočil sem se na BOSCH WTW86563BY sušilni stroj s toplotno črpalko.

BOSCH WTW86563BY

Zanima me ali ima kdo izkušnje z tem ali podobnim sušilnim strojem, ki ima toplotno črpalko. Predvsem me zanima, če se ob sušenju zniža temperatura izstopnega zraka zaradi toplotne črpalke. Starejši Bosch-ovi modeli so dobro segreli prostor. S segrevanjem okolišnjega zraka, pa seveda pade kapaciteta kondenzacije in s tem sušenja in se podaljša čas sušenja.
Prosil bi vas, če lahko napišete vaše izkušnje ( pluse in minuse ), nasvete oz. mnenja.

Lp.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Sam sem lani oktobra vzel model BOSCH WTY86700 v Electronic4you.

Prostor se le malenkost segreje, ni pa nič kritičnega. O izkoristkih ne bi, ker se s tem nisem ukvarjal, pa ne vem, če se je treba. Termodinamsko so zadeve jasne, pri fiziki razlike med proizvajalci ni, ker je pač ne more bit.

Pazit moraš na to, da so kondenzacijski stroji brez toplotne črpalke in s toplotno črpalko. Pri teh s toplotno črpalko je v stroj praktičnol vgrajena klima, na katere kondenzatorju se nabira voda iz zraka, ki prepihuje perilo. Gre za zaprt proces. Nekaj toplote gre v prostor, a bistveno manj, kot pri kondenzacijskem stroju brez toplotne črpalke.

Zdaj imajo naprodaj mičkeno novejši model Bosch WTY86701 za 800€. Mislim, da je bistveno ugodnejši nakup od tega na GA, ki se ga v Nemčiji in Avstriji da dobit že za 700€

Link do WTY86701: tule
 
Nazadnje urejeno:

bojc236

Zelenc'
23. feb 2013
7
0
1
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Sam sem lani oktobra vzel model BOSCH WTY86700 v Electronic4you.

Prostor se le malenkost segreje, ni pa nič kritičnega. O izkoristkih ne bi, ker se s tem nisem ukvarjal, pa ne vem, če se je treba. Termodinamsko so zadeve jasne, pri fiziki razlike med proizvajalci ni, ker je pač ne more bit.

Pazit moraš na to, da so kondenzacijski stroji brez toplotne črpalke in s toplotno črpalko. Pri teh s toplotno črpalko je v stroj praktičnol vgrajena klima, na katere kondenzatorju se nabira voda iz zraka, ki prepihuje perilo. Gre za zaprt proces. Nekaj toplote gre v prostor, a bistveno manj, kot pri kondenzacijskem stroju brez toplotne črpalke.

Zdaj imajo naprodaj mičkeno novejši model Bosch WTY86701 za 800€. Mislim, da je bistveno ugodnejši nakup od tega na GA, ki se ga v Nemčiji in Avstriji da dobit že za 700€

Link do WTY86701: tule

Izkoristek tudi mene ne zanima, ker je sigurno veliko boljši kot moj sedanji 12let stari sušilec.

Oddana toplota me zanima, ker imam sušilni prostor dokaj majhen in posledično je bilo potrebno imeti "na kip" okno odprto, da je hladnejši bolj suh zrak prišel v prostor.

Dobra varianta. Iz Avstrije še nisem naročal. Si ga šel sam prevzet v Avstijo ali so ti ga dostavili? Kako pa je potem z garancijo oz. garancijskimi popravili? Ga lahko tukaj normalno servisiraš?
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Mi imamo 3 leta starega boscha s toplotno in temperatura v prostoru je bistveno nižja kot pri kakšnem brez toplotne.Ko smo ga dobili sem po prvem sušenju mislili da je pokvarjen, ker smo prej imeli ena gorenjeva jajca katera so uprizorila pravo savno.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Šel sam iskat, prevzel v štacuni, plačal ob prevzemu. Mislim, da imajo tudi dostavo v Slovenijo.

Garancija je EU, me ne skrbi. Poskusil pa še nisem in še doooolgo časa ne bi želel :D
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
pri nas doma tak laufa ze zdaj 2 leto, prostor se praktično ne segreva mogoce cist cist malo...pa je ''spakiran v prostoru 2x2 (pa se nekaj drugih stvari notri, in tudi recimo za vikend k gre 5 strojev eno za drugo ni sile z toploto...tako da priporocam

s tem da ne me drzat za besedo ampak mislim da je to top susilni stroj od bos na nasem trgu - cena pa uglavem vedno tam tam oz ko smo mi jemali je bil cez jurčka par €

lp
 
Nazadnje urejeno: