Sušilni stroj A ali B razred, toplotna črpalka?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Za tiste ne vem..a klasični brez dahne konkretno vlage od sebe.

(se bojim da tudi tam ne bo kaj dosti drugače, ker načeloma se samo drugače pridobiva toplota - ne direktno iz grelcev ampak iz okolice peko kompresorja in izmenjevalca).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
Pri blombergu s toplotno črpalko se tudi vlaži prostor. Tudi ogreva se. Po mojem boš slabše spal. Ker si verjetno še precej mlad, boš najbrž zlahka to preživel, mene pa bi sedaj to že močno motilo. Mislim, da za otroka rabiš neko omarico (predalnik) z oblekami in na vrhu previjalno mizo. Tako imaš stvari pri roki in je bolj varno, da ti ne bo enkrat padel, ker si se stegnil nekam drugam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
991
113
Celje
Obišči stran
Pač na zadnjega...
pa se res sprošča kakšna vlaga pri kondenzacijskem? Jst imam gorenjevega in ni opaziti kakšnega povečanja. Poleg tega mi ni jasno od kod bi se vlaga sproščala, ker kolikor sem gledal ima sušilni stroj dva ločena "kroga" kjer kroži zrak. In ta drugi, ki hladi kondenzator na katerem se kondenzira voda, je ločen od notranjega. Čez njega kroži samo zrak iz prostora!
Na drugem pa kroži zrak iz notranjosti sušilca, vendar se ne meša z zrakom iz okolice!

Se motim?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Pri mojem sušilcu se občuti, da je kopalnica toplejša in po občutku je tudi nekaj več vlage v zraku. Verjetno so boljši in slabši stroji glede te lastnosti.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
V eni izmed zadnjih revij VIP je test Suš.strojev.
Ena izmed postavk , ki se ocenjuje je tudi koliko vlag estroj odda v prostor.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
pri teh je vlage manj, a še vedno preveč za spalnico, kopalnica in pika

To, da je pri sušilcih s TP manj vlage v zraku seveda ni res.
Kje si to pobral ?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
pri teh je vlage manj, a še vedno preveč za spalnico, kopalnica in pika

To, da je pri sušilcih s TP manj vlage v zraku seveda ni res.
Kje si to pobral ?

V tej temi, na 1. ali 2. strani
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
čuj dečko..kaj pa..če bi imela previjalno v spalnici? Midva sva jo imela tam pa ji nič falilo - tudi malima ne. Tako da...če gora ne gre do Mohameda, gre pa on k njej
wink-1.gif
.
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
pri teh je vlage manj, a še vedno preveč za spalnico, kopalnica in pika

To, da je pri sušilcih s TP manj vlage v zraku seveda ni res.
Kje si to pobral ?
Pobral sem to iz lastne izkušnje, ker sem pred boschem imel gorenjeva jajca, katera so mi omogočala tudi rahlo savnanje
smile-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
pri teh je vlage manj, a še vedno preveč za spalnico, kopalnica in pika

To, da je pri sušilcih s TP manj vlage v zraku seveda ni res.
Kje si to pobral ?
Pobral sem to iz lastne izkušnje, ker sem pred boschem imel gorenjeva jajca, katera so mi omogočala tudi rahlo savnanje
smile-1.gif

po tem takem , bi lahko prišel tudi do zaključka da več vlage odda Gorenje kot Bosch.......ali pa da starejši oddajo več kot novejši.......če je kaj od tega res je pa drugo vprašanje.

Realne so le direktne primerjave med posameznimi modeli, v nadzorovanem okolju.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem naredil iz kartona model susilnega stroja v naravni velikosti. ena omara iz kopalnice bo sla ven, susiln pa notri in glede na model ni panike s prostorom.
cheer.gif


Grem zdaj un test susilcev kupit.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
No super. Previjalno daj pa v spalnico ... smo imeli tako pri obeh otrocih prvo leto. Nato pa vsak v svojo sobo.
wink-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Aja, naj omenim, da imam pralni stroj AEG popolnoma ista serija. Pa če naročim stroj danes dobim za 679 EUR. Drugače je 730 EUR.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Po mojih izkušnjah se pri kondenzacijskem stroju sprošča kar evliko vlage. In če ga misliš imeti v spalnic, kjer se že tako sprošča veliko vlage (med spanjem)..da ne boš presenečen nad kako plesnijo.

Hja ...
Glede na to, da večina perilo, če se ga ne supi v sušilcu, lepo suši v stanovanju (kjer je pač prostor), sušilec res ne more biti problem. Večina kondenzacijskih v luft supsti tja do 20% vlage, ki je bilsa v preilu, če sušiš noter na zraku, pa v prostor spustiš 100% te vlage. Torej je v sušilcu cca 5x bolje.
Poleg tega: če ob sušenju prostor zračiš (ker tudi pozimi ni problem, ker ga sušilec greje), z velgo itak ne bo problema.
Skratka, po moje sušilec mirno daš v spalnico, med/po sušenju pač prezračiš ...