Sušilni stroji

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Če ima čas in voljo, da lika, ji tega ne brani
smile-1.gif
. Če pralni stroj močno pomečka perilo, potem ga težko "rešiš" brez likanja. Pazim, da pralni stroj ni preveč poln, kake majice in srajce centrifuga največ 1000 obratov, potem pa še navadno kaj najdem, kar ne dam v sušilni stroj, tako da ta ni preveč poln. Seveda pa kljub tem ukrepom to ni povsem enako kot če zlikaš oblačila.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Določene stvari je treba polikat.Ker se le vidi,da ni čist tko k mora bit perilo.Je pa večina perila,ki se lahko zloži takoj po končanem sušenju.Ne vem pa,kako se obnesejo sušilni stroji ki sušijo z paro.Ima gdo izkušnje z takim sušilnm strojem oz ga ima doma?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Zanimivo da tega stroja Beko 7360x ne najdem na nemških straneh. Nemški Beko ga nima v programu, al je to kakšna stara serija? No sej 5 let garancije ma, verjetno ga bom kar vzel.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Smo imeli Gorenje - klasični sušilni stroj, bre toplotne črpalke.
Potem pa sem kupil razvlažilec zraka in sušilni stroj nehal uporabljati
smile-1.gif

Cunje se sušijo na lestvici, se ne uničujejo, razvlažilec zraka pa poskrbi, da so prej suhe
smile-1.gif

Pa če deluje 4 ure, se že kar pozna
smile-1.gif

Pa še odvečno vlago iz prostora potegne, in poskrbi za boljše počutje.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Koliko je pa to ekonomsko upravičeno? Še vedno moraš cunje ročno obešat, poraba energije verjetno večja, itd.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Svakinja je imela pečico Miele in je serviser 5 krat prišel in nič popravil. Potem so jo dvakrat odpeljali in spet nič popravili. Pralni stroj se je tudi dvakrat pokvaril. Mami se je tudi pralni stroj pokvaril. Tako da tudi Miele ni nič posebnega razen cene.

LP Sandi
 
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
Smo imeli Gorenje - klasični sušilni stroj, bre toplotne črpalke.
Potem pa sem kupil razvlažilec zraka in sušilni stroj nehal uporabljati
smile-1.gif

Cunje se sušijo na lestvici, se ne uničujejo, razvlažilec zraka pa poskrbi, da so prej suhe
smile-1.gif

Pa če deluje 4 ure, se že kar pozna
smile-1.gif

Pa še odvečno vlago iz prostora potegne, in poskrbi za boljše počutje.
Komu se še da obešat perilo škoda časa, mi sušimo v sušilcu pozimi in poleti.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Pol,so pa res imele smolo z Miele.Moj do danes,brez kakega problema.Laufa ko prvi dan...tok tok po lesu...upam da tudi v prihodnje tako ustane...
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Po kolk pa tebe plačajo na post za tako reklamo, pa kje se še sam pofločkam? Pa na izobraževanje iz pravopisa naj te pošljejo
wink-1.gif


PS.: Beko s TČ najcenejši mi zaenkat svojo funkcijo sicer šele kratek čas opravlja BP
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Sem potem vzel tega Bekota ki ga priporočate, model DPU 7360X. Prvi boben je šel čez, sicer je pisalo najprej da bo trajalo uro 45 minut, potem pa je kar podaljševal vsakič po par minut, na koncu je trajalo vse skupaj dobre dve ure. Še vedno boljjše kot da mam vse radiatorje polne cunj in vlago v stanovanju. Kako se bo pa obnesel pa se bo še videlo.
 

renaultfan

Zelenc'
30. avg 2007
25
0
1
Tudi pri nas imamo omenjeni Boscev sušilec. Dobil sem ga za 620 evrov z 5 letno garancijo.
Do sedaj zelo zadovoljni z njim
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.222
4.701
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:Prvi boben je šel čez, sicer je pisalo najprej da bo trajalo uro 45 minut, potem pa je kar podaljševal vsakič po par minut, na koncu je trajalo vse skupaj dobre dve ure.
Ne sekiraj se, to meni dela tudi boschev pralni stroj. 10, 15 minut podaljška na koncu, ko najprej obljublja, da je samo še 5 minut do konca ni nič posebnega.
Imam enak sušilc kot ti in se mi zdi, da pretežno posuši prej kot obljubi. To pri programu za bombaž, srednja stopnja sušenja. Verjetno pa zmeraj dam manj perila noter kot je 7 kg (nisem tehtal). Če je preveč poln, bo zmečkano.