Sušilni stroj A ali B razred, toplotna črpalka?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tudi pri tistih s toplotno črpalko?
pri teh je vlage manj, a še vedno preveč za spalnico, kopalnica in pika
Zanimivo, da s klasičnim kondenzacijskim v kopalnici 10 let ni bilo prblemov ... Morda zato, ker poznamo koncept zračenja prostora?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
susilec daj v kopalnico, previjalno pa v spalnico.
Sem dva otroka previjal na pralnem, pa verjemi da bi jih raje kje drugje, ampak sem imel samo pol tvojega stanovanja.( spala sva na balkonu)
Ne spremljam.tehnologije susilcev. Rabis za njega odtok ali ne? Ce ga ne rabis, potem odda 100 % vlage ( kot ce bi na.striku susil v flatu). Na fuzinah imamo za te namene susilnico v kleti in podstrehi.

Na fuzinah zaradi zelo suhega zraka bi susilc orisel prav. tako.sem moral pa vkazilec gonit do onemoglosti da sem vsaj 30-40% vlage imel.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zaenkrat sem sušil na štenderju v stanovanju. Čez dan v spalnici, ponoči v dnevni. In me je motila vlaga ja.

Sem že zrihtal. Sušilec v kopalnico, glede na mere bo čisto ok.
smile-1.gif


Sem kar naročil Sušilni stroj AEG T75470AH, za 679 EUR. Povsod drugje je 730 EUR, pri enaa imajo danes akcijo za 50 EUR off (sem preveril drugje, je res 730 EUR). Po testih sodeč je dobil zelo visoke ocene. Višje kot dražji sušilci s toploto črpralko.
smile-1.gif



Kakor sem na začetku bil proti nakupu, sem zdaj že navdušen. Ne bo se mi potrebno več spotikat ob štender, ga premikat iz spalnice v dnevno..ne bo potrebno zračit spalnice pred spanjem itd... Kar mi je najboljše. Parkrat so mi cote že zasmrdele, ker se ni dovolj hitro posušilo perilo. Kaki deževni dnevi. Bo zdaj končno konec.

Sušilni stroj AEG T75470AH
A-40%, poraba 1,8 kwh, 65 decibelov, 7kg kapacitete itd...
 

Klemen_Savli

Pripravnik
6. apr 2010
38
0
6
Baje je precej razlike v kakovosti sušenja pri modelih s toplotno črpalko. Kondenzacijskega sem uporabljal premalo ampak sušilec s tp pa recimo določene srajce (za poslovno obleko) posuši tako da sploh ni potrebno likanje. Ostalih cunj pa itak ne likamo (polo majice, ...).
Skratka, razlika je bila pri meni bolj zaradi kakovosti sušenja. Res pa so precej dražji taki s tp... moj glas torej za tp razen če z veseljem likate ali pa je budget zelo omejen. Pri TP je verjetno za računati na kaka draga popravila. Sam ima tega http://www.ceneje.si//dom-in-v...0019B023?bPar=2 in priporočam, edino glasen je...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
susilec daj v kopalnico, previjalno pa v spalnico.

Ne spremljam.tehnologije susilcev. Rabis za njega odtok ali ne? Ce ga ne rabis, potem odda 100 % vlage ( kot ce bi na.striku susil v flatu).

Seveda jo ne. Odda jo v prostor manj kot 20%. Ostanek se zbere v posodi za vodo, ki jo ima vsak kondenzacijski sušilec in ki jo je treba praznit (v kakega od odtokov, seveda).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
hvala za razlago delovanja.
bas me brigajo susilci- vsaj do sedaj sem se vse perilo tako ali drugace posusil v dnevu ali dveh.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dobil sušilca, sprobal, dela super. Edino poka sem pa ke nekaj, ne vem ali kakšni gumbi od hlače tolčejo ob steno, ko se obrača boben.


Še nekaj me zanima. Sem pogledal enih 7 puloverjev in jopic. Samo na enem piše, da ga dam lahko v sušilca. Noben ni volnen. A to pomeni dejansko, da ga ne smem dat v sušilca....ali dam lahko na kak občutljiv program? Kako vi sušite?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
pokajo knofi, zadrge,...ipd......
v sušilca pa načeloma vržem vse razen kakšnbe volne, svile, finih tkanin,....in nisem opazil, da bi se kaj skrčilo.
 

Klopotec

Zelenc'
8. dec 2012
6
0
1
Pozdravljeni
Letos Julija,sem kupil sušilni stroj z toplotno črpalko od Aeg.Model T96699IH.Stroj je odličen,ga neb zamenju za nč.Prvo,polet ne segreva prostora,porabi minimalno energije,ne uničuje perila,pa zelo tih je.Edin mal se sliš,ko se vključi črpalka,to je pa tud vse od hrupa.Ima tud posebni program ekstra tiho,takrat ga pa res komi slišim.To je super zadeva če ponoč sušim perilo.Sušim od julija skoz v njem,celo poletje do zdej.Pa se mi račun za elektriko ni spremenil.Sem ga takoj števec popisal ob začetni porabi sušilnega stroja,pa se ni spremenilo.Tako da neki je že na tem,da majn porabi.Sušim pa zelo veliko,tako da pr men ni milosti
smile-1.gif
,Programe z paro:eden osveži perilo,drugi pa zravna,in če perilo vzameš iz stroja je čist ravno.Majn likanja,kar je velik +.Ima ožemanje od 400 do 1600.Uporabljam max 1200 obr.Ne vem zakaj bi več,če je dovolj.Sušilni stroj mi suši 8kg točno 1 urco.(sušilni stroj je A+,A-50%),(,pralni stroj A+++,A.-30%).Imam pa samo Aeg in Bosch aparate.Sestra ima Miele,je tud zelo zadovoljna z pralnim in sušilnim strojem.Z Gorenjem imel slabe izkušnje skoz,tako da ne pride v poštev več pri meni.Žal.In še to.Sušilni stroj mi ne dela nobene vlage!

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Super opis.

Naj povem, da je sušilec, ki ga imaš na testu zveze potrošnikov zasedel prvo mesto, oziroma si ga deli z Miele, samo da je Miele 500 eur dražji. Mi je pa zanimivo, ker so za edino slabost pri tem stroju omenili glasnost. In sicer naj bi bil preveč glasen, medtem pa na AEG-ju deklarirajo da je zelo tih. Iz tvojega opisa bi sklepal, da imajo bolj prav pri AEG-ju kot na zvezi potrošnikov.
Kakšne pa imaš izkušnnje s čiščenjem filtra?
 

Klopotec

Zelenc'
8. dec 2012
6
0
1
Res je tih.Kot sm navedu se ga mal sliš ko se vklopi verjetno črpalka.In pol se ta zvok postopoma zniža.Tak da se sliši samo pač tist ventilator al kaj ima noter k piha po perilu
smile-1.gif
.Z čiščenjem filta nimam nobenih problemov.Zmeri ko vse posušim,sčistim vse tri filtre ki jih ima.Onega ko je v stroju noter vedno preverim.In lahk ti rečem,da je vedno čist brez muck.Prej sem imel Bosch kondenzacijskega.Nisem bil z njim zadovoljen,ker se je rad mašil spodaj.Sem ga tud vedno čistu,pa ne vem zakaj.In povsod je blo polno muck,kje je bla kaka luknja.Pa samo v desno je vrtel,kar je zelo slabo bilo.Sem dal sušit posteljnino.In se je zamotala,in se nardila kepa.In je skoz vrtel v desno ,ker pač v levo ne.In se ni nč sušilo,temveč zmečkalo fuul.Da sem včasih moral nazaj dat v mehčalec.In ko sem ga menjal za novega z toplotno črpalko,sem mislu uzet zopet Bosch,pod pogojem če vrti levo in desno.In sem se pozanimal pri njih,pa so rekli da tud najnovejši vrti sam v desno.Tako da sem reku da odpade.In sem poklical na Aeg v Lj..Se pozanimal,za ta model ki ga imam in lepo vrti mal v desno mal v levo.Ima veliko programov,za vse vrste perila npr:jeans,posteljnina,volna,kovtri,sintetika,dva programa športnega perila in še in še.Naj povdarim,ko dam sušit postljnino,da še bolj vrti izmenično,kar pomeni,da se mi nikol ne zamota v klobčič.Res odličen stroj.Pa tud serviser od Bosch,mi je sam povedal,da se radi zamašijo Bosch sušilni stroji,in da jih je treba na servis vozit,da jih razmontirajo in prečistijo.

V glavnem Aeg,je sinonim za tišino
wink-1.gif


Če še koga kaj zanima kakšna informacija,z veseljem odgovorim.Moja ocena za Aeg je 10
wink-1.gif


lp
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
ksz

A je tole s srajcami dobesedno mišljeno? Mislim - srajco (proper, za k obleki) posuši in je ni treba res nič likati? Resno? Kakršnokoli ali samo tiste "brez likanja" ipd.?
 

Klopotec

Zelenc'
8. dec 2012
6
0
1
Nisem še probal z srajcami.Ker jih nosim samo ob kaki priložnosti
wink-1.gif
.Tako da ne znam povedat.Mi pa že pralni stroj po končanem pranju zravna perilo,da pride ravno ven.Samo moreš takoj uzet perilo ven,drgač nis nč naredu.
 

Klopotec

Zelenc'
8. dec 2012
6
0
1
Ti ga ne priporočam.Ker se ti bo zamašil,pa boš mel same komplikacije.Baje ga morjo odpeljat na servis,da ga razmontirajo in prečistijo.Pa še sam v desno suče,kar ni uredu,ker se posteljnina zapleta.Zato sem jaz uzel Aeg,in sem zelo zelo zadovoljen z njim.Priporočam ti Aeg.Ta model ki ga mam jaz T 96699IH.Ne bo ti žal vrjemi.
Če te še zanima,kaj v zvezi z njim,kr vpraši.Mal nazaj sem objavil,kako sem zadovoljen z obema AEG
wink-1.gif

http://www.ideo.si/a/kondenzacijski_susilni_stroj_T96699IH_AEG

lp