Sušilni stroji

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.597
67
48
Kako pa je z gretjem prostora, kjer stoji sušilni stroj ?
Pri tistih, ki imate stroj s toplotno črpalko in pri onih brez ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
V teoriji gre v tej smeri...brez tč uporablja grelce in vsa porabljena energija ostane v sobi...okoli 4 kWh. Model s tč črpa toploto iz zraka te sobe in jo nato odda nazaj v sobo...seveda za to opravilo porabi neko energijo s katero dodatno ogreje sobo kar pa je cca 1,5 kWh.
Torej nekje trikrat manjše segrevanje.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.597
67
48
Kako pa vpliva na delovanje dejstvo, da je stroj v toplem ali v hladnem prostoru (odprto/zaprto okno v prostoru v času sušenja) in kako je s pojavom vlage v prostoru ?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Krči se material, torej odvisno iz katerega materiala, toliko se ti bo skrčilo. Drugače pa ti na našitku / etiketi piše za koliko procentov se skrči.

V praksi pa je takole: takrat, ko nočeš, da bi se nekaj skrčilo, se zagotovo bo. Če pa ŽELIŠ, da se neka cunja skrči, se pa NE BO.

Jest mam tak primer z eno stvarjo, ki mi je mal prevelika. Je bla že velikokrat v sušilcu, pa nič ... noče se pomanjšat
evil.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Kako pa vpliva na delovanje dejstvo, da je stroj v toplem ali v hladnem prostoru (odprto/zaprto okno v prostoru v času sušenja) in kako je s pojavom vlage v prostoru ?
Iz prve roke: navaden kondenzacijski brez TČ posuši v prezračenem hladnejšem prostoru občutno hitreje in bolj "do suhega" kot če se zrak tinsta v zaprti kopalnici.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam isto beko s toplotno. Susimo 5-7x na teden. Je v kopalnici ko je okno zaprto je kaksne 2, stopinje topleje. Ce odprem okno pa ni razlike vlaga se pa mogoce malo cuti ampak ko je okno zaprto recimo ni nobnega kondenza na oknu tako da veliko vlage verjetno ni.
Povprecna poraba je okrog 85kwh na susenje. Tako kaze merilec na vticnici ce kaj narobe kaze nevem je iz hoferja
smile-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Kolk ste čudni,kupujete drage cunje ni da ni,pol jih pa mečete v Beko iz Turčije.Sam da se vidi na ven!
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Kolk ste čudni,kupujete drage cunje ni da ni,pol jih pa mečete v Beko iz Turčije.Sam da se vidi na ven!
Ja in kaj je narobe z Bekom? Malo povprašaj interno na kakšnem servisu ali v trgovini s katero znamko imajo več težav. Poznam celo kakšnega prodajalca, ki Gorenja noče prodajat, ampak ponuja samo še Beko. Pa nima veze marža. Pri manjših (bolj vaških) trgovinah z belo tehniko sta zadovoljstvo strank in dober glas še kako pomembna.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
V studentu smo imeli susilca bret TC in mi je bilo zakon ker ce si hitro zlozil niisi rabil likalnika. Je to isto pri susilcih s TC, glede na to da susijo z nizjo temp?
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Zakaj imam jaz Gorenje ne vem kaj mi je blo ? Sam dela pa res vsak dan pa nič ne crkuje!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Si imel,pač srečo.Pr men nima več,vstopa v stanovanje...

Kot s katerokoli drugo firmo. Po tvojem prepričanju sem jaz gotovo zadel jackpot.
Od Gorenja imam štedilnik, pečico, kombinirani hladilnik, pralni stroj, salamoreznico, toaster in po novem še sušilca, vse razen zadnjega (ker je še zapakiran) zaenkrat deluje BP, pa je praktično vse že nekaj let ven iz garancije.

PS: Z vejicami imaš resne težave.
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sušilc je tudi fajn, če imate kosmate hišne ljubljenčke, ker dlake "potegne" s perila.
nekdo je omenil, da s sušenjem na radiatorjih uravnava vlago. Pri nas so bolj mlačni radiatorji, tko da se ni nič sušilo. Pa še na k... mi je šlo ko je blo povsod vse obešeno kot pri ciganih:/

vzel sem tega pri @sevljetu, pa naša še zmer pegla. Ne vem al je naša tko občutljiva al ne znamo sušit?
http://www.beko-si.com/PRALNI-...rpalko-DPU8360X

hotel sem se stegent do tega, pa so me en mesec nategval, pa še pol niso vedel kdaj točno pride.
http://www.beko-si.com/PRALNI-...lko-DPY8506GXB1