pralni stroj x-tič

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Glede vhirpola danes znanka v tvojem koncu.
Stroj je stal nov 300 evrov. Garancijsko popravilo ki so ga opravili je vrednoteno na 500 evrov. Menjali so boben z lezajem in kaj jaz vem kajse zraven.
Tako da se vprašaš kako to servisirati po izteku garancije (nakup novega). Moj reaktivc od Electrolux a delan za vzhodni trg zacuda v casu garancije ni videl servisa. Vsaj mislim da je ze potekla, ceprav imam v glavi 7 letno garancijo na material (delo pa placam, nategancija najbrz) Kako dolgo bo se to trajalo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.002
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Da podam izkušnjo z Bekom iz prve roke...

Prej sva imela 7 let Gorenje WA60.5 (Eden zadnjih modelov Gorenja z inox kadjo, 6 kilski boben, 1400 obratov...). Zadeva delovala sicer v piko OK, le da je v 7 letih bil 2x menjan ležaj in semering na bobnu, krtačke na motorju in elektronika. Ko je elektronika drugič crknila je žena rekla "menjajmo".

In začelo se je iskanje. Načeloma sva se spet odločila za gorenje, ampak na "črni petek" sem dobil mail iz avstrijskega mediamarkta... Notri pa Beko BEKO WMY 81483 HPT Beko Redna cena v at 499 v akciji 333€. In zelo na hitro sem se odločil, da je razlika v ceni napram našim trgovinam navkljub garanciji, ki naj pri nas nebi veljala, prevelika in ga naklikal v Avstriji. Zraven sem v akciji naklikal še Gorenjev sušilec (D 8560 A) s toplotno črpalo za 444€.

In sedaj nama Beko pere 3 tedne. Ker gre vseeno za relativno visok model Beka z inverter motorjem je pralni stroj izredno tih na 800 obratih. Ko se zavrti na 1400 je motor še vedno tih, se pa ZELO prenaša zvok na tla (bi rekel ene 100% več kot prejšnji Gorenjev) in je moteče. Izpiranje je boljše, ker natoči dosti več vode kot prejšnji, sploh pri funkciji odstranjevanja živalskih dlak, kjer še dodatno izpira. Tudi v praksi se pozna, da odstrani nekaj več teh dlak. V Sloveniji modela s to funkcijo ni možno naročiti! Boben je sedaj po papirjih 8 kilogramski, prej je bil na Gorenju 6. V praksi žena pravi, da ni razlike in da v tega ne spravi niti grama več kot v prejšnjega... Na steklenih vratih se nabira "svinjarija" (mačje dlake, lasje,..) in je potrebno vsakokratno čiščenje. Njen komentar je: "sem bila prehitra, ker ti nisem pustila elektronike še 1x menjati..."

Bi kupil še enkrat Beko? Za to ceno sigurno da. Za ceno nad 500€ verjetno ne.

Evo prvič potreben poseg na "super" Beku. Jermen vrglo dol. Ko ga odpreš je pa not po enem letu že vse črno od "opilkov" jermena. Po moje ne bo dočakal še enega leta.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Torej čigav bo naslednji geret?

Isti k... je vse skupaj.

Mogoče nasvet: preveri Samsunga! Zdaj imajo akcijo za 5-letno garancijo:
http://www.samsung.com/si/petletgarancije/

Jaz sem vzel model WW90K5410WW/LE dva meseca nazaj,zelo zadovoljen,motor praktično neslišen....pa moja pravi da cunje opere odlično,to je pa itak najbolj važno
cool-1.gif

Fora je v tem,da je v poštev prišel samo stroj s 5-letno garancijo,in potem vidim da ima isto garancijo še Samsung. Res je malo višji cenovni razred kot Gorenje ali Beko,ampak pojdi pogledat zadevo v živo in to bo jasno zakaj (izdelava,kvaliteta stikal,kvaliteta bobna,odpiranje vrat - pri Gorenju ne veš ali boš vrata bobna odprl ali boš utrgal tisto ročko po desetem odpiranju,itd...)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Pa saj Beko ima tudi 5 let garancije, če bi ga pač kupil v stacuni s končnico.. si. Pač je kupil zunaj in upal da se ne bo pripetilo, kar se je.

No. Sem videla, da sem temo jaz odprla
smile-1.gif
ne morem verjeti, da je že skoraj leto naokoli. Mati so zadovoljni. To vem predvsem zaradi manjka jamranja. katerega je kupila je gor nekje napisano. Je pa res, da sta sama in prati ni veliko in stroj ni ne vem kaj obremenjen.