Pralni stroj

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
ksz

Meni pa ni jasno kako so teli "inverter" motorji prišli šele zdaj do pralnih strojev. Elektromotor brez ščetk je namreč patentiral že Nikola Tesla.
Torej...
13.gif

Sicer pa si sam lastnim tudi BEKO inverter, samo je doslej bilo z njim opravljeno le eno pranje. Bomo videli kako se bo obnesel...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.410
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Glede teh motorjev. Sosed nad mano ima nek mešalec za beton. Ko dela centrifuga, se trese cela hiša in tuli kot boing 747 pri vzletu. Jst imam candija in ko laufa, ga ne slišiš tudi ko stojiš poleg njega. Dobro centrifuga je mal bolj glasna vendar, ko zapreš vrata kopalnice, ga ne slišiš po stanovanju.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Generik pravi: Meni pa ni jasno kako so teli "inverter" motorji prišli šele zdaj do pralnih strojev. Elektromotor brez ščetk je namreč patentiral že Nikola Tesla.
Starejši pralni stroji so večinoma imeli vsi elektromotorje 'brez ščetk', tako da sem bil pri omenjanju te vrste motorjev v novejših pralnih strojih tudi jaz nekoliko začuden.
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Meni pa ni jasno kako so teli "inverter" motorji prišli šele zdaj do pralnih strojev. Elektromotor brez ščetk je namreč patentiral že Nikola Tesla.
Izumil ga je pa Michael Faraday: http://www.slideshare.net/biplabnayak1/brushless-dc-motor

Citat:
British scientist Michael Faraday first experimented with the idea of the electromagnetic induction motor in the early 1800’s. During that time, DC Motors did not contain permanent magnets. Instead, they operated similar to Brush DC Motors today, in that they had current flowing through the windings of the motor. In 1837 Americans Thomas and Emily Davenport transformed Faraday’s DC Motor into one that could be used for commercial use. These DC Motors became popular in printing presses and powered machine tools.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
in ka je point inverterja?

Nekaj na to temo:

http://info.bigbang.si/gospodinjstvo/zakaj-izbrati-pralni-stroj-z-invertnim-motorjem

Jao, kakšne klobasarije in slikca je v tem BB članku.

Zaradi krtačk se pralni stroj trese
bonk.gif


Slikca:
inverter-stroja.jpg


stupid-1.gif

Zakaj je kriv prodajalec če to navaja proizvajalec? Marketinšk fore. In ja z inverterjem bolj mirno deluje, tako da kljub pretiravanju na sliki je resnica na tem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Naj nekdo potrdi če je res fora v obratih. Stari stroji so imeli fiksne centrifuge, novejši pa imajo ”menjalnik” kot bicikli.
Moj electrolux je na miru kot bi ga zabil v tla, glasen pa kot avion. Imate na yt posnetek, na akterji pa še kje pa linke če ne najde vaš yt glasnega electrolux ewf 12780 se mi zdi.
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Najti moram en pralni stroj za taščo. Cena nekje do 400€, verjetno raje manj... Nekaj se navdušuje za Bekota (5 let garancije). Gorenja nebi, saj ima s tem same težave in je za popravila dala že toliko, da bi lahko drug stroj kupila... Bosch za ta denar ni to to verjetno? Lahko priporočate kakšen določen model za to ceno, saj jih je cela poplava in se ne znajdem preveč... Hvala.
Bosch ni slab. Beko je cenena roba. Glede same garancije pa, Lidl ima "doživljenjsko garancijo" na izdelke brez garancije proizvajalca, kar pa v praksi ne pomeni kaj dosti.

Je bil, nekoč sedaj pa ni več. Žal treba priznat da je Beko naredil velik korak naprej. Pa tut men niso lih..
tongue-1.gif


Bosch za 500€ je lih taka turška roba kot Beko.

Govorimo o rangu strojev 400-450€, ki so bili še kak let nazaj po 500-600€..
Vedno poglej na bosch-home.de ali siemens-home.de, če ga imajo na nemški strani, potem je delan tudi za nemški trg in bi moral biti ok.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.938
113
Ima kdo izkušnje z manjišimi stroji, kapacitete cca. 4 kg?
Gledam npr. Candy Aqua 100F in Aqua 1142.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Iščem en pralni stroj za oddano stanovanje?
Ima kdo kakega rabljenega za prodati oziroma kje imajo zdej kakega v akciji novega?
hvala
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Inverter je zakoon.Neb nikoli več kupil stroja na ščetke.Ki žvižga k avijon ko začne ožemat,pa tud med pranjem je glasen...

Vzami inverter...ne bo ti žal..
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.418
126
63
Jaz sem 99% da vzamem tega Siemens WM14W540EU , zdej samo še čakam eno ponudbo.
Mislim da kaj dosti nisem "falil"
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Lost1

Vzami ga...nimaš kaj falit.Sploh če maš možnost za dobro ceno...lahk še dokupiš+3 leta garancije...pa te ne boli glava 5 godina
smile-1.gif