Komplet nabava opreme za kuhinjo - HELP nasveti?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Nameravam komplet na novo opremiti kuhinjo z aparati. Ker imam to hibo, da moram pred vsakim nakupom prebrati vse in preveriti vse, me boli glava še preden sem začel raziskovati, žena pa bo hotela predloge na mizo (električne stvari zbiram jaz).

1. Hladilnik kombinirani, samostoječ, zamrzovalnik spodaj, višina 180-200.

Varčen, tih, učinkovito hlajenje in zamrzovanje. Praktična razporeditev. Nulta cona za sveže stvari, NoFrost ali kaj podobnega. Drugega ne vem. Cena cca 500-700 EUR.


2. Pečica vgradna

Samočiščenje zaželeno, možnost nastavitve visoke temperature za kakšne pizze 300C npr. Merjenje temperature mesa itd..itd.. Cena cca. 400-600 EUR

3. Kuhalna plošča

Trenutno uporabljam neko cheap indukcijo in sem precej nezadovoljen. Lahko, da je z boljšo, dražjo indukcijo bolje, ne vem. Moti me, ko kuham da posodo močno segreje in potem izklopi in močno segreje in izklopi... težko naštimaš da neka čorba lepo brbota 2 uri, pa imam kakovostno posodo. Glasna je bila, ventilator pogost... Imam pa od Gorenja.

Alternativa konkretni plinski gorilniki x 5. Ena skupina ljudi prisega na indukcijo, druga pa na plin. Ne morem se odločiti, trenutno se nagibam k indukciji.

Zaželeno, da lahko upravljaš ločeno posamezna kuhališča. Sedaj moram pritisnit knof za vklop, knof za izbiro kuhališča, plus, plus, plus, plus, plus na 5, stopnjo, potem če hočem drugo prižgat spet knof, spet plus plus plus plus plus. Eno hočem zmanjšat, najprej izbrati katero, potem pa minus, minus, minus....

Indukcija vs plin. Kateri model, koliko denarja, katere še funkcije, nimam pojma.


4. Vgradni pomivalni stroj

Zaželeno, da se po umivanju vrata sama odprejo. Drugo pa nimam pojma. Verjetno da dobro opere, pa malo vode in štroma porabi.


5. Napa
Pa še moram preveriti kaj lahko montiram.




Lepo prosim za nasvete, verjetno je kdo kaj od tega kupoval nedolgo nazaj ali kaj odsvetuje. Ter predvsem KJE kupiti, po mojih izkušnjah je kakšna avstrija precej ugodnejša. V splošnem se nagibam nekem srednjem V4M segmentu AEG, Bosch, Electrolux. Razni Gorenje, Beko, Candy bolj ne. Miele in druge fancy zadeve pa predrago. Je pa tako, da verjetno ena znamka ni top za vsa področja.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem letos janaurja delal komplet novo kuhinjo:
Indukcija: AEG HK774400FB, cena 550€ (je večja širina, posoda se ne zagreje, delovanje na touch vsakega kuhališča posebej, timerji, powerboost, združevanje kuhališč...)

Pomivalec: Gorenje GV66261, cena 530€ (samodejno odpiranje, ima eco program za zmajšano porabo vode, tudi auto, ki (bi naj) sam zmanjšal čas pranja itd., luka na tla za indikacijo delovanja) - sprva je bilo veliko problemov, skoraj vsak mesec serviser pri nas, ker senzor ni zaznal izmeta vode - nato menjali celotno spodnjo kad z senzorji vred in zdaj dela v nulo

Pečica: Bosch HBG675BB1, cena 730€ (piroliza, samodejni recepti, veliko možnosti, nimam pojma. če gre do 300°C - žena super zadovoljna, ima (za naju zelo pomembno) mehansko varovalo za otroke, da ne morejo odpret pečice, zunanje steklo med peko hladno)
EDIT: našel podatke - temperaturno območje 30°C - 300°C

To je to... Z indukcijo in pečico res zadovoljna, bolj od pričakovanega, pomivalec je po začetnih težavah zdaj OK, opere vredu, brez pripomb. Bi pa (verjetno zaradi težav) danes izbral v enakem cenovnem rangu kakega Bosch-a ali Siemensa, tudi če bi bil 50€ dražji...

Napo imava Junico/Elica BK/F51, ampak sma bila omejena zaradi kotne vgradnje indukcije, poleg tega je morala nekako stilsko se vklopit v celotno kuhinjo...
 
Nazadnje uredil moderator:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Trenutno uporabljam neko cheap indukcijo in sem precej nezadovoljen. Lahko, da je z boljšo, dražjo indukcijo bolje, ne vem. Moti me, ko kuham da posodo močno segreje in potem izklopi in močno segreje in izklopi... težko naštimaš da neka čorba lepo brbota 2 uri, pa imam kakovostno posodo. Glasna je bila, ventilator pogost... Imam pa od Gorenja.

Tu nikakor ne velja da je dražja boljša. Tudi najdražje, Gorenjske delujejo na ta impulzni način in dejansko ne veš kaj kupuješ, če zadeve ne sprobaš.

Kot predhodnik imam tudi sam Ikejino kuhalno ploščo, ki deluje kot bi si predstavljal. Se pravi stopnja 5, pomeni enakomerno rahlo brbotanje tiste čorbe ki jo imaš na štedilniku. V vsakem primeru indukcije ne kupim več, ne da bi je sprobal, ker res ne veš kaj dejansko dobiš.

Poleg samega obnašanja bi izpostavil še interface. Tudi ta je pri Gorenjskih večinoma debiln za popoizdit in Ima ikeja neprimerno bolje rešeno. Primer. Hočem čimprej zavret vodo na prvem kuhališču(#1) in ko ta zavre zmanjšat na polovico:

Pri ikeji (tale npr.):
* Daš vodo gor
* Prižgeš (1. tap)
* Izbereš boost (P) za #1 (2. tap)
* Ko zavre izbereš 5 za #1 (3. tap)

Gorenje in še marsikateri drugi gre pa takole:
* Daš vodo gor
* Prižgeš (1. tap)
* Izbereš kuhališče #1 (2. tap)
* Tapkaš oz držiš + da zleze do 9 (9 tapov oz. držanje nevemkoliko časa)
* Še enkrat tapneš + da dobiš boost (4.tap)
* ko zavre:
* Spet,. izbereš kuhališče #1 (5. tap)
* Zopet tapkaš oz držiš - da prideš na 5.

Ko imaš enkrat tak princip kot ikeja, se ti zdi da te imajo dobesedno za norca, ko ti ponujajo slednje. Res ti svetujem da si pozoren tudi na to, ker zgorni workflow te čaka vsakič, ko se npr. spraviš kuhat kofe.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

točno tako kot Ikea ima "moj" AEG - izbereš P (PowerBoost), nato željeno moč (recimo 2), po potrebi še timer... Vodo bo zavrelo takoj (powerboost), nato samodejno zmanjšalo na želeno moč (ohranjanje vretja) in po poretečenm času avtomatsko izklopi ploščo. Top za kakšne hrenovke, kuhanje riža in testenin in podobno...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem letos janaurja delal komplet novo kuhinjo:
Indukcija: AEG HK774400FB, cena 550€ (je večja širina, posoda se ne zagreje, delovanje na touch vsakega kuhališča posebej, timerji, powerboost, združevanje kuhališč...)

Pomivalec: Gorenje GV66261, cena 530€ (samodejno odpiranje, ima eco program za zmajšano porabo vode, tudi auto, ki (bi naj) sam zmanjšal čas pranja itd., luka na tla za indikacijo delovanja) - sprva je bilo veliko problemov, skoraj vsak mesec serviser pri nas, ker senzor ni zaznal izmeta vode - nato menjali celotno spodnjo kad z senzorji vred in zdaj dela v nulo

Pečica: Bosch HBG675BB1, cena 730€ (piroliza, samodejni recepti, veliko možnosti, nimam pojma. če gre do 300°C - žena super zadovoljna, ima (za naju zelo pomembno) mehansko varovalo za otroke, da ne morejo odpret pečice, zunanje steklo med peko hladno)
EDIT: našel podatke - temperaturno območje 30°C - 300°C

To je to... Z indukcijo in pečico res zadovoljna, bolj od pričakovanega, pomivalec je po začetnih težavah zdaj OK, opere vredu, brez pripomb. Bi pa (verjetno zaradi težav) danes izbral v enakem cenovnem rangu kakega Bosch-a ali Siemensa, tudi če bi bil 50€ dražji...

Napo imava Junico/Elica BK/F51, ampak sma bila omejena zaradi kotne vgradnje indukcije, poleg tega je morala nekako stilsko se vklopit v celotno kuhinjo...

Hvala za tole. In indukcija in pečica mi delujeta super.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pozabil dopisat - pečica nima posebej temperaturnega tipala (recimo za meso), ima pa poseben program za peko pizze :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sma zadovoljna. Osvetlitev je 2x 20W halogen in je za omenjeno indukcijo več kot dovolj. Vlek je speljan ven. Na prvi stopnji je napa komaj slišna, pobere pa večino dima ob normalnekuhanju/pogrevanju. Pri višjih hitrostih je seveda glasnejša, vendar je efektivnost top. Če pa potrebuješ to napo na max. hitrosti, potem pa je glasnost zadnja stvar, za katero moraš skrbet. Takrat te bolj skrbi, kako hitro bodo gasilci prišli...

Kuhinja še na sliki ni dokončana :)
20180203_080230.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik 474

BigBang je nor... Napa je stala 430€ pri Ga kuhinje (vse naprave sma kupila pri GA)
Kaj te moti pri halogenkah?

Drugače pa so luči klasične okrogle vgradne in sem 100%, da pašejo not vsake, ki so za vgradno montažo. Tako da bi jih komot lahko menjal za kaj drugega (LED recimo). tudi žarnica je klasična halogen, tako da bi bi samo menjava žarnice za LED bila izvedljiva...

https://www.ideo.si/otocne_nape/otocna_kuhinjska_napa_JUNO_BK_F_50_ELICA
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Na indukcijah sem skoraj doktoriral, na koncu ugotovil, da v prihodnje raje spet vzamem steklokeramično. Sprobal sem 7 različnih indukcij in vse delajo enako ...
STOPNJA 1 ne vzdržuje temperature in se je praktično nikoli ne uporablja.
STOPNJA 2 vzdržuje konstantno temperaturo pri pokriti posodi
STOPNJA 3 vzdržuje konstantno temperaturo pri odkriti posodi
STOPNJA 4 preveč vre, tudi čista voda
STOPNJE 5,6,7,8 neuporabne, razen če komu paše počasno segrevanje do vretja
STOPNJI 9 IN boost delata skoraj enako, s tem da 9 vsake toliko za sekundo ugasne in nazaj vklopi, pri hitrosti segrevanja do vretja pa je le sekunda do dveh razlike

Tako da, osebno bi vsem proizvajalcem svetoval, da raje med stopnje 2 in 4 naredijo še 3 dodatne stopnje, tiste stopnje 5-9 pa enostavno ukinejo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
ker bo še kar nekaj led traka po kuhinji, bi me pol načeloma motilo da ni svetloba iste barve, se pa da menjat kot praviš itak
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na indukcijah sem skoraj doktoriral, na koncu ugotovil, da v prihodnje raje spet vzamem steklokeramično. Sprobal sem 7 različnih indukcij in vse delajo enako ...
STOPNJA 1 ne vzdržuje temperature in se je praktično nikoli ne uporablja.
STOPNJA 2 vzdržuje konstantno temperaturo pri pokriti posodi
STOPNJA 3 vzdržuje konstantno temperaturo pri odkriti posodi
STOPNJA 4 preveč vre, tudi čista voda
STOPNJE 5,6,7,8 neuporabne, razen če komu paše počasno segrevanje do vretja
STOPNJI 9 IN boost delata skoraj enako, s tem da 9 vsake toliko za sekundo ugasne in nazaj vklopi, pri hitrosti segrevanja do vretja pa je le sekunda do dveh razlike

Tako da, osebno bi vsem proizvajalcem svetoval, da raje med stopnje 2 in 4 naredijo še 3 dodatne stopnje, tiste stopnje 5-9 pa enostavno ukinejo.


Mogoče novejših še nisi probal? Ali morda višjega ranga? Kakor gledam imajo plošče po 17 stopenj štelanja. npr bosch, aeg za 500 eur.

Ampak ja, točno to mene moti. Pa pulzno segrevanje. Npr. delam gres (pšenični zdrob z mlekom) v manjši posodi za otroka in dejansko lahko gledam kako gre gres 2 cm gor, 2 cm dol, ker ga zavre, dvigne, pavzira npr 5 sekund in gres dol pade, spet zavre.... Če dam stopnjo več, zakipi čez rob, če dam stopnjo manj, ne vre. Obup.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Mogoče novejših še nisi probal? Ali morda višjega ranga? Kakor gledam imajo plošče po 17 stopenj štelanja. npr bosch, aeg za 500 eur.

Ampak ja, točno to mene moti. Pa pulzno segrevanje. Npr. delam gres (pšenični zdrob z mlekom) v manjši posodi za otroka in dejansko lahko gledam kako gre gres 2 cm gor, 2 cm dol, ker ga zavre, dvigne, pavzira npr 5 sekund in gres dol pade, spet zavre.... Če dam stopnjo več, zakipi čez rob, če dam stopnjo manj, ne vre. Obup.
Več ima plošča stopenj, slabše je. Samo več klikanja, pri čemer vseeno manjkajo stopnje v območju dejanskega kuhanja, ostale stopnje navzgor pa totalno neuporabne in predvsem nesmiselne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

"Naš" AEG ima 14 stopenj, pri čemer se jih večji spekter dejansko uporablja. Voda recimo lepo vre pri stopnji 2, medtem ko kakšen golaž potrebuje 7 ali 8 za enakomerno vretje. Razlika med stopnjo 14 in PowerBoost je velika, navsezadnje je poraba energije pri stopnji 14 2300W, pri PowerBoost pa 3200W.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Še nekaj me zanima, čisto tako za feeling. Koliko bi rekli, da bi naj zapravila normalna družina za nakup kuhinjske opreme? Če je cilj ne kupovati najceneje, nekaj kar bi študenti kupovali. In ne se preseravati z nekimi dizajnerskimi in drugimi top linijami, ker dejansko ne rabiš tega. DRužina, ki išče V4M, da dela DOBRO in ZANESLJIVO, ni cheap in ni za bogataše.

Hladilnik =
Pečica =
Indukcijska plošča =
Pomivalni stroj =
Napa =
--------------
Skupaj =


Nisem sicer še pregledal vsega. trenutno se mi zdi, da je nekako tako. Če nočeš kupovati krša, niti nisi bogat...

Hladilnik = 600-700
Pečica = 550 - 650
Indukcijska plošča = 450 - 550
Pomivalni stroj = 400 - 450
Napa = Nimam pojma
--------------
Skupaj =2.000 - 2.350 EUR brez nape.

?

Da že vnaprej pripravim argumente, ker vem, da bo moja šparovna draga rekla, da sem ziher kupoval najdražjo robo. :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
jaz tudi računam na nekje 3-3,5k odvisno predvsem od nape ;)

edit: so mi pa v kuhinjci ponudli zraven kuhinje, komplet AEG za 1,7k (pečica, indukcija, hladilnik, pomivalni) pa niti niso bli neki vstopni modeli