Komplet nabava opreme za kuhinjo - HELP nasveti?

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Obstajajo dvonivojska in trinivojska. Priporočena Bosch-eva cena za tronivojska je resda 221€, vendar na idelo.de jih najdeš (original) za 95€ (Bosch HEZ638370). Najcenejša dvonivojska pa so samo 6€ cenješa (89€).

https://www.wermuth.de/programID/48/partnerID/1588/requestedArt/38079186/Product/38079186.html

Sem takrat gledal njihovo spletno stran, samo takrat niso pošiljali v SLO. So pa bili aparati še nekoliko cenejši kot v AT.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
No jest ti lahko priporočam uporabnika sevlje, sem ga kontaktiral in mi je glede aparatov fajn svetoval in vzel pri njih vse od a-ž glede vseh aparatov za kuhinjo. Glede izrisa v Ljubljani za kuhinjo sem bil pa razočaran, izrisal je nek...grdo rečeno mulac, pult bi on dal tudi dam, kjer je francosko okno oz vrata češ, sej tega ne bote odpirali ane, in on bi tam dal pult...že tu me je minilo, ostalo sem samo še pustil, da zriše...cena pa...8.300 jurčkou na konc. Skratka, sem mu pustil proste roke, da se izživlja, ker od trenutka, da bi mi on kar balkon zaprl, da ga ne bom odpiral, sem samo še kimal.
Na koncu vzel nolte oz nobilia v momaxu in je top shit, tud monter zelo natančen, glede na to, da sem kar picajzlast, sicer kuhinja šele od junija, ampak top, ni pa bla poceni, še zmerom pa pol ceneje oz sevljetovih.
Kar se strokovnosti tiče, ti jih pa priporočam glede izbire aparatov, te spomni na marsikatero malenkost, na katero pozabiš, vsaj pri meni je bilo tako, v drugih štacunah rabiš vsaj 5 svetovalcev za vse to, kar ti tam nudi en človek, priporočam, je pa Blizu železnikov žal, ampak se splača...

...razen za indukcijo so me prepričali, moja me je in vsak, ki sem bil za za izris kuhinje in on... pa...ne vem, jest sem navajen plina, zmanjšaš, povečaš, nič ne piska, lepo kontroliraš, mečeš posode pa še zmeraj greje, dela vsaka posoda, nekatere se na vročini malček upognejo, lah upravljaš z mastnimi in mokrimi rokami, kar pri tipkah pri indukciji včas ne pali in gre lahko zaradi tega že vse čez in moreš brisat okoli, kar pri plinu ne, se lepo spodi nabere tekočina pod ''mrežco'', včasih....skratka jest se še skor po pol leta nisem navadil in je indukcija že vsa spraskana, res pa da rad kuham, mam tudi prave težke železne ponve, mečem, tresem, cel tornado...še 1x kuhinja, definitivno plin! Bi kombinacijo, samo je plin zmeraj zadej kolikor sem gledal, kar mi je štorasto, ker bi jest prioriteta plin in bi ga imel raje spredaj.
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Obstajajo še kateri free programi razen Google sketchup-a, da si lahko sam izrišeš vsaj osnutek?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem imel lani podobno zadevo. Hladilnik sem vzel od Boscha samostoječi največji, ki ni bil 80cm globok, nek XL varjanta (obstajal je še XXL, ki pa bi mi gledal 10cm ven, ko bom delal novo bajto, bo pult verjetno 80, da bom lahko dal tako velik hladilnik. Plata je od AEG, zgleda kot LCD, je širša kot obične plate, ko je ugasnjena se gor vidi samo gumb za prižgat, vse ostale so bile tako načičkane, da je za nikamor.Pomivalec smo vzeli Gorenje, ki ima zgoraj še en tanek predal za pribor, pa je širši. Vse skup je bilo verjetno nekje čez 2k.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
ynos : še ena stvar na katero bodi pozoren, ko boš nabavljal opremo in večina žal ne pomisli na to: notranje mere umivalnike naj bodo večje od mer pekača v pečici! Da ne boš tistih plehov prekladal in namakal po pultih. Čiščenje je v tem primeru 1000X lažje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos in luciano

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Točno tako. Oglej si korita od Franke, pa malo poglej, ker so v tujini cenejši.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Pa še kakšen detajl se najde: npr.: led trak nad pultom. Naj ti mizar sfreza kanalček, v katerega boš potem lepo vstavil profil. Pa še tu ti svetujem, da se kanal namesti nekako bolj spredaj, da imaš bolj osvetljen sprednji del pulta. Ker ponavadi naredijo kanal na sredino omarice, zgornje omarice pa so velikokrat nekoliko notri zamaknjene in zato imaš luč bolj zadaj. No, narediš lahko po želji... Pa reskiraj še za stikalo na "touch", da ne boš z mokrimi ali umazanimi rokami šlatal in iskala stikalo, ampak boš samo elegantno z roko šel mimo stikala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos
I

Izbrisan uporabnik #15304

Točno tako. Oglej si korita od Franke, pa malo poglej, ker so v tujini cenejši.
Alveus ni več ok? Sama imam dve globoki koriti plus odcejalnik in praktično vso hrano pripravljam na koritu. V prejšnjem stanovanju sem pa tudi jaz plehe in tavelike piskre pomivala v banji.
Priporočam še desko za rezanje ki jo natakneš na korito (sama uporabljam dve različni), pa tole cedilo iz ikee je tudi fajn. Je pa res, da moraš imeti dovolj veliko korito zanj.

grundvattnet-cediljka-siva__0677949_PH148595_S4.JPG
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Sem si ogledala Franke.
Kako se pa obnesejo ostri koti in robovi iz rostfraja za čiščenje?
Tako, mimogrede, za rostfraj korito pucat se čudovito obnese navaden kis za vlaganje, po mojih izkušnjah celo boljše kot namenska čistila.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.133
113
laično, ostro korito zgleda res fensi, ampak verjetno za ciscenje ni ravno top zadeva. midva sva sla potem nacca 10mm radija, precej cenejše, pa zdelo se nam je malce bolj priročno za čistit. Aja pa rostfrei ni rostfrei. Eni majo tak material drugi pa drug.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.133
113
jaz je nerabim, ampak zakaj so ena inox korita poceni druga pa drazja, zgledajo pa isto. to samo.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
odvisno po katerem standardu je delan, debelina stene, način izdelave korita, izdelovalec inoxa, na koncu pa še največ znamka in dizajn.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.133
113
ynos - mercator ti da na 4 aparate enga za 1 €, nevem sicer kakšen imajo asortiman.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kar premisli, kateri štirje aparati spadajo v vsako moderno kuhinjo. In to gotovo ni mlinček za kavo. :)