Pralni stroj

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Glede same garancije pa, Lidl ima "doživljenjsko garancijo" na izdelke brez garancije proizvajalca, kar pa v praksi ne pomeni kaj dosti.

A lahko razložiš to doživljensko garancijo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
No pustite zdaj debate o kvaliteti v tej temi... Samo še zanima me če lahko gor položimo sušilca? V trgovini so ji rekli, da pri tistem modelu (nekaj čez 300€), ga ne sme... Ne vem ali je prešvoh narejeno ali zakaj ne?

Sušilca daš lahko samo na pralnega, ko je ta 60cm globok. Vseeno kater vseeno katera firma (ni nujno, da sta oba iste firme).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Glede same garancije pa, Lidl ima "doživljenjsko garancijo" na izdelke brez garancije proizvajalca, kar pa v praksi ne pomeni kaj dosti.

A lahko razložiš to doživljensko garancijo?

Kolikor vem ta doživljenjska garancija pomeni "doživljenjsko dobo izdelka" in ne kupca. Kaj je doživljenjska doba izdelka, je pa precej odvisno kdo to razlaga, najbrž. Domnevam, da ni neke tabele, ki bi predvidevala da pralec recimo živi 6 let pa pol in v tem cajtu velja garancija. To je čista marketinška natega.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ja normalno,govorimo o doživljenski garanciji izdelka,ne pa človeka,ki je ta izdelek kupil. Ampak eni pa imate ideje
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Enaka dilema.

Crknil je stari Candy in kako naprej. Gledal Beko, prijatelj ki dela v ga pa je imel na zalogi indesit , invertni, 7kg, 5 let garancije, cena okol 340

Ni kaj za razmišljat
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ja normalno,govorimo o doživljenski garanciji izdelka,ne pa človeka,ki je ta izdelek kupil. Ampak eni pa imate ideje
hysterical-1.gif

Malo vprašaj, kaj si folk predstavlja pod doživljenjsko garancijo, pa boš videl zakaj se taka floskula potem piše na škatle.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ja normalno,govorimo o doživljenski garanciji izdelka,ne pa človeka,ki je ta izdelek kupil. Ampak eni pa imate ideje
hysterical-1.gif
Malo vprašaj, kaj si folk predstavlja pod doživljenjsko garancijo, pa boš videl zakaj se taka floskula potem piše na škatle.
Recimo jaz lahko razumem pojem "doživljenjska garancija" takole: dokler dela, je pod garancijo, ko pa 'crkne' pa ne več...
wink-1.gif

Se pa strinjam, da je to očiten nateg in samo marketinška floskula.

Pa še o Beko pralnem stroju: pred par leti ga je kupila pokojna tašča in razočaranje je bilo ogromno! Stroj je namreč potreboval za enak režim pranja, kakor pred njim Candy skoraj enkrat več časa. Ne vem pa, kakšen model je bil in kakšen motor je imel.
Ob nakupu se spominjam, da je imel na tistem barvastem listku vse super...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Recimo jaz lahko razumem pojem "doživljenjska garancija" takole: dokler dela, je pod garancijo, ko pa 'crkne' pa ne več...
wink-1.gif

Se pa strinjam, da je to očiten nateg in samo marketinška floskula.

lol kaka garancija pa je to pol
smile-1.gif


doživljenjska garancija naj bi bila, da dokler je produkt na voljo dobiš novega, če ti crkne, ko pa se ne proizvaja več, je pa konec garancije.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik dem pravi:
No pustite zdaj debate o kvaliteti v tej temi... Samo še zanima me če lahko gor položimo sušilca? V trgovini so ji rekli, da pri tistem modelu (nekaj čez 300€), ga ne sme... Ne vem ali je prešvoh narejeno ali zakaj ne?

Sušilca daš lahko samo na pralnega, ko je ta 60cm globok. Vseeno kater vseeno katera firma (ni nujno, da sta oba iste firme).

To bi znal biti pa problem, saj kolikor vidim so skoraj vsi Bekoti 50cm... Moram malo premeriti ko pridem domov...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ja normalno,govorimo o doživljenski garanciji izdelka,ne pa človeka,ki je ta izdelek kupil. Ampak eni pa imate ideje
hysterical-1.gif
Malo vprašaj, kaj si folk predstavlja pod doživljenjsko garancijo, pa boš videl zakaj se taka floskula potem piše na škatle.
Recimo jaz lahko razumem pojem "doživljenjska garancija" takole: dokler dela, je pod garancijo, ko pa 'crkne' pa ne več...
wink-1.gif

Se pa strinjam, da je to očiten nateg in samo marketinška floskula.

Pa še o Beko pralnem stroju: pred par leti ga je kupila pokojna tašča in razočaranje je bilo ogromno! Stroj je namreč potreboval za enak režim pranja, kakor pred njim Candy skoraj enkrat več časa. Ne vem pa, kakšen model je bil in kakšen motor je imel.
Ob nakupu se spominjam, da je imel na tistem barvastem listku vse super...

Maš tut kratke in enako učinkovite programe, sam pol ne bo tako varčen. Folk gleda sam A čim več plus, pol pa joka kolk cajta pere..
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik bugmenot3 pravi:
Glede same garancije pa, Lidl ima "doživljenjsko garancijo" na izdelke brez garancije proizvajalca, kar pa v praksi ne pomeni kaj dosti.

A lahko razložiš to doživljensko garancijo?
http://www.lidl.si/cps/rde/www_lidl_si/hs.xsl/dozivljenjskojamstvo.htm

A pa si sploh prebral tekst?
Izjemo predstavljajo le izdelki s časovno omejeno garancijo proizvajalca (npr. tehnični izdelki, električni aparati), kjer vam bomo z veseljem pomagali pri uveljavljanju vaših potrošniških pravic.
Kje ti iz tega vidiš doživljensko garancijo na nek pralni stroj,ki se prodaja v Lidlu?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam beko inverter zelo zadovoljen veliko programov. Edino filter mi ni vsec ker je prenizek ko ga hoces spucati je polno vode po tleh ker nobena posoda razen kroznika ne pride spodaj.
Ostalo vse dobro pere,je tih,ne trese....

Skratka priporocam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Mene pa zanima ali me je pooblaščen servisne za neko x znamko peljal žejnega čez vodo. Namreč prišel je zaradi hladilnika. Ob kavici sva padla v debato o hladnem pralnem stroju druge znamke. Je šel pogledat stroj in je rekel da so z invertnimi motorji tudi težave in bistveno dražje kot s starimi krtačnimi.
Sedaj pa me samo zanima, ali še čakamo da pride masovno do teh težav, ali sem še vedno žejen sredi vode.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik dem pravi:
No pustite zdaj debate o kvaliteti v tej temi... Samo še zanima me če lahko gor položimo sušilca? V trgovini so ji rekli, da pri tistem modelu (nekaj čez 300€), ga ne sme... Ne vem ali je prešvoh narejeno ali zakaj ne?

Sušilca daš lahko samo na pralnega, ko je ta 60cm globok. Vseeno kater vseeno katera firma (ni nujno, da sta oba iste firme).

Kdo to pravi? Kolegici smo dali sušilca na taplitvega Bekota in delata oba že par let brez težav
smile-1.gif


Če fizično ne bi pasalo zaradi razmika nogic smo razmišljali o kaki vmesni plošči ali stenski konzoli, pa ni bilo potrebe.

Edino je pa res da tapoceni Bekoti so glupi stroji in bodo vedno trajbali komplet časovni program, ne glede na to koliko je notri. Sam bi razmislil o kakem pametnejšem stroju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Kdo neki? Proizvajalci, njihova navodila ter posledično prodajalci. Nobeden pa mu ne bo za hrbtom stal, pa gledal kako bo on to postavil. Če hoče, ga lahko na 45cm stroj, pa še to z zamikom. Ali pa na glavo, ali pa na štrike obesi. Kakor želi...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mene pa zanima ali me je pooblaščen servisne za neko x znamko peljal žejnega čez vodo. Namreč prišel je zaradi hladilnika. Ob kavici sva padla v debato o hladnem pralnem stroju druge znamke. Je šel pogledat stroj in je rekel da so z invertnimi motorji tudi težave in bistveno dražje kot s starimi krtačnimi.
Sedaj pa me samo zanima, ali še čakamo da pride masovno do teh težav, ali sem še vedno žejen sredi vode.
Več možnosti za okvare definitivno je. Klasični motorji na jermen so praktično večni, na 10 let če je treba ležaj zamenjati, pa hkrati še jermen in je to vse od stroškov samega motorja in bobna.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Midva imava tega Electroluxa, pa moram rečt, da je prav super, sploh za tak denar, vidim da je še cenejši kot je bil pol leta nazaj. Ima časovni zamik vklopa, kaže čas do konca pranja, enostavne programe, katere lahko tudi časovno skrajšaš, če se ti že mudi. Pa še moteče piskanje lahko izklopiš ko konča.
smile-1.gif