Pralni stroj Gorenje / mnenja ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ima kdo kakšno konkretno izkušnjo z določenim modelom ps ?

https://www.mimovrste.com/pral...?tab=parameters

Tako na prvo oko in glede na ceno mi je zadeva všečna ..

Izpostavil bi invertni motor in pa globino ps. Dejansko ne izgubiš pri količini kg perila za pranje nič ,v globino pa je ta ps skoraj 10 cm ožji od klasike .. Pri moji postavitvi v kopalnici teh slabih 10cm prinese več dobrega kot slabega..

V tem rangu pri bekotu nisem našel nič , razen z navadnim motorjem. https://www.mimovrste.com/pralni-stroji-sprednje-polnenje/beko-pralni-stroj-wte7602b0 , Ta je v bistvu še malo cenejši ,a na račun motorja.

Na splošno kakšna so mnenja kaj kupiti..? Ni pa sedaj bistven motor... Bi pa izbiral med med ožjimi v globino 45-50cm. Sem pa čisto zadovoljen če bo bolj kot ne bp deloval 5-6 let,pa če se potem kar razleti..

lp
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Doma ga imamo. Dela za kar je namenjem. Edino kar mi ne rata je, da ga prizemljim. Dostikrat se sprehodi po kopalnici. Ne veliko opazno pa.
 
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
A so ta pozitivna mnenja bolj na strani Gorenja ali Beka ??

bolj za gorenje, čeprav bi rekel da je ta model delan za tuja tržišča (predvidevam da kako rusko). namreč pri nas strojev s 6,5 kg ni. maš ali od 1-6 ali 1-7 kg. 6,5 kg je pa neka čudna pogruntavščina. Podobno sem namreč videl kako leto nazaj v šparu in prečekiraj gorenjeve strani. verjento gre za kako zavrnjeno pošiljko (npr poškodovana embalaža, kake tiskarske napake na embalaži itd) in posledičn oje stroj cenejši. jaz bii ga vzel
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Doma ga imamo. Dela za kar je namenjem. Edino kar mi ne rata je, da ga prizemljim. Dostikrat se sprehodi po kopalnici. Ne veliko opazno pa.

Mogoče bi pomagalo zamenjat amortizerje. Nov je bil čudežno tih, ampak že čez kakšno leto je zganjal hrup. Garancija je bila sicer 5 let ampak tega niso sprejeli kot razlog za garancijsko popravilo ;(
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
No samo po letu ali dveh bi pa skoraj morali zamenjati garancijsko amortizerje če so res fuč... Spet vprašanje zakaj so tako kmalu odpvedali. Ali so nogice bile nastavljene ? Ali pa ste prali prekomerno količino perila in se ni moglo dobro razporediti po bobnu in posledično potem nabija kot nor..??

lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Po mojem je odvisno od senzorjev, ki jih stroj ima. Sedanji stroj zna pri centrifugi ugotoviti, če dela solidno z dovolj malo tresljaji. V primeru kakih kosov perila, ki se ne razporedijo lepo po stroju, centrifugiranje že pri nižji hitrosti prekine, malo potelovadi (obrne nekajkrat boben levo desno) in spet poskusi. Konec pranja se sicer zavleče, skače pa nikoli ne. Če ne rata po nekaj poskusih, obupa in ne centrifugira na želeni hitrosti. Prejšnji naš stroj je bil gorenje, ki je kdaj pa kdaj odskakljal. Predvidevam, ker takega sistema ni imel in je brezpogojno ubogal nastavitev glede želene hitrosti centrifuge.
 
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
Citat:
Uporabnik fujtajksel pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Doma ga imamo. Dela za kar je namenjem. Edino kar mi ne rata je, da ga prizemljim. Dostikrat se sprehodi po kopalnici. Ne veliko opazno pa.

Mogoče bi pomagalo zamenjat amortizerje. Nov je bil čudežno tih, ampak že čez kakšno leto je zganjal hrup. Garancija je bila sicer 5 let ampak tega niso sprejeli kot razlog za garancijsko popravilo ;(
10757_surprised-cereal-say-what.gif

In kakšen razlog so navedli
sprasujem se.gif