Pralni stroj, pa da ni Miele :)

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Jaz podaljšane garancije nisem kupoval, bi jo pa kupil tudi v DE saj mora veljati tudi v SLO (tako kot osnovna 2 letna) saj je tovarniška.
Drugače pa jaz gledam da je primerljiv stroj dobavljiv v SLO da potem ni težav z rezervnimi deli pri lokalnih serviserjih.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Tud v Harvey Normanu,lahko dokupiš do 7 let.Sem dokupil za Siemens kuhinjsko napo in sušilni stroj Miele.Z Junijem,začnem koristit njihovo garancijo Super Jamstvo.Pa me 7 let ne boli glava.Vse krijejo oni.Razen,če ugotovijo tvojo napako in krivdo.Takrat se garancija ne prizna.Je sorodnikom po redni 2 letni garanciji odpovedal Lcd.In so že bili v Harvey Normanovi garanciji.Ker se ni dal popravit Lcd,so dobili novega z novejšo tehnologijo.Tako da se res splača.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
vojnik.

prav od teh sem jaz kupoval belo tehniko pred mesecem (indukcija in hladilnik). Odlična izkušnja. Hitro pripeljano vse tako kot mora bit.
BSH gurpa velja podaljašana garancija in vse tudi pri nas. Kar pogumno.

Hvala za info. Glede garancije si prepričan? Ne mislim 2 leti garancije, govorim o dodatnih 3 letih, ki je so dokupi in gre za zavarovalniški produkt.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
zavarovalniški produkt pri proizvajalcu? jaz sem mislil dokupit na bosch strani. recimo:
http://www.bosch-home.com/de/service/garantieverl%C3%A4ngerung.html

Nisem vedel. Hvala za informacijo!
zmaga.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Vojnik

Če misliš dat,1000 eur za pralni stroj.Še daš mal poleg,in vzameš Miele z avtomatskim doziranjem.Razen,če ciljaš na znamko Bosch ali Siemens?Plus pr Miele je...INOX KAD...in še marsikaj...kar skriva stroj pod pokrovom
smile-1.gif
.In ko ga začneš uporabljat,vidiš očitno razliko od klasičnega.
Sem decembra zamenjal klasičnega Miele,z avtomatskim doziranjem.Lahko samo rečem,da je zadeva VRHUNSKA.Kdo se je to spolnil...svaka mu čast.Sploh ne uporabljam več drugih pralnih sredstev.Samo Miele tekoča pralna sredstva.Perilo oprano snežno belo.Do zdej še nisem imel tako snežno perilo,od kar perem z Miele tekočimi pralnimi sredstvi.Kartušo enostavno zamenjaš k je prazna.Stroj izpiše,al je potrebno zamenjat 1 ali 2.Je pa za 50 pranj.Isto,kot bi kupil recimo tekočega ali v prahu.Priporočam res.

Pralni stroj s pralnim prahom v kartušah. Ni zadeva podobna s tiskalniki, ko svoje kartuše za barvo računajo po zlatarski ceni.
evil.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pralni prah sem tako napisal kot splošni naziv. Dozira se samo tekoči, ali obstaja možnost ročnega dodajanja ne tekočega.?
Za primerjavo ..se lahko Mercedes spomni tankanja goriva samo v njihovih kartušah po premium ceni.To ni napredek, ampak korak nazaj. Tiskalnik sem odvrgel zaradi dragih kartuš. Novi tiskalniki so tudi brez in imajo tank za dolivanje barve.
Mile toliko let zaostaja in komsj sedaj uvaja karuše
bonk.gif

Ko bo moja žena prinesla <pralni prah> iz Lidla in ugotovila da tega stroj ne jemlje, bo stroj odšel na smetišče zgodovine.
aplauz.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Po koliko pranje mielejev detergent uabtwindos? Če prav razumem je edina opcija original? Torej to ne dolivas ampak kupiš komplet pakungo in zato je edino original.mozen?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Lahko vlivaš v kartuše tudi...Tekoči Persil...Ariel in ostale.V takem primeru,moreš stroj preprogramirat in nastavit drugačno doziranje.Seveda je možno,uporabljat vaše zdajšnje pralno sredstvo.Je pač stroj k temu narejen.Da lahko uporabljaš njihovega ali vlivaš svojega noter.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Lahko vlivaš v kartuše tudi...Tekoči Persil...Ariel in ostale.V takem primeru,moreš stroj preprogramirat in nastavit drugačno doziranje.Seveda je možno,uporabljat vaše zdajšnje pralno sredstvo.Je pač stroj k temu narejen.Da lahko uporabljaš njihovega ali vlivaš svojega noter.

Ali pa prašek v predal. Vse tri opcije so.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Miletov stroj tudi jemlje samo Miletovo vodo (sod, kartuša), ali tudi iz vodovodne pipe.V službi imamo avtomat za vodo, ko tisto piksno obrneš narobe in vstaviš v avtomat...
Ne, ne ....samo se šalim
d055.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Lahko vlivaš v kartuše tudi...Tekoči Persil...Ariel in ostale.V takem primeru,moreš stroj preprogramirat in nastavit drugačno doziranje.Seveda je možno,uporabljat vaše zdajšnje pralno sredstvo.Je pač stroj k temu narejen.Da lahko uporabljaš njihovega ali vlivaš svojega noter.

hvala, sem prej narobe razumela.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Seveda. Pa da je biznis, a ne?

Mene pa zanima sledeče: ali ima kdo mogoče izkušnje s Samsungovimi PS, kjer perilo lahko dodajaš tudi kasneje, ko je pranje že v teku? Gotovo je en "rok" do kdaj lahko, potem se verjetno zalocka, ali?