Spet pralni stroj - za cca 300€

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Stari gorenje spušča dušo (no, malce spušča vodo, pa ležaji tulijo pa...) in po 9 letih je čas za menjavo (so deli predragi, ker bi vanj zmetal za polovico novega). Tako da iščem kako pametno reč. Input podatki so : max 6 kg perila naenkrat, centrifuga vsaj 1200 obratov, zamik vklopa.
Zankrat se mi prikazuje Beko (recimo tale : http://www.ceneje.si/dom-in-vr...31_-_CX00173F48 ), ker za ta denar dobim še največ, ima 5 let garancije.
Je še ka nasvet mogoče?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Saj ves kaj mene zre pri PS. Zavrti ga v prazno v trgovini da slisis zaganje motorja. To sploh velja ce bo pS nekje blizu spalnic
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Vem ja
smile-1.gif
. Vem pa tudi,da imajo v tem cenovnem rangu vsi kolektorki motor, tako da bistvene razlike ne bo, vsaj glede na sedanjega. K sreči je eno nadstropje nižje od spalnice, tako da ni panike. se ga sliši, ni pa problematično.
 

AMC_Rok

Zelenc'
29. apr 2012
2
0
1
Če nimate kakih ekstra predsodkov pred Italijani (Beko je večinoma delan v Turčiji), potem bi se Vam utegnil dopasti Indesit. Mi smo prvega kupili že leta 1998 za 60kSIT (dosti manj od Gorenja takrat) in je 12 let dobro pral, vmes smo zamenjali gumico na vratih. Zdaj imamo pa spet Indesita, pralno-sušilnega, 1200 o./min, s preklopi na 600 in 800, 6kg/5kg z zamikom vklopa in ene 15 programi - dela ko šus. So cenejši od "mainstreamov" (Gorenje, AEG, Zanussi, Electrolux, ...) in nekoliko dražji in tistega total podna (Haier, Matrix, ...), ampak smo ugotovili da se kar izplača. Saj večinoma sušimo klasično na štenderju, ampak kdaj pozimi prav pride tudi sušilec!
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
KZS

Ali ima kdo kakšne izkušnje z electroluxovimi pralnimi stroji. Npr. klik
Oba sta trenutno precej ugodna v leclercu. Prvi 260. drugi 189.
Hvala in lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Mam nekoliko starejsega eluxa(star 2,5 let?, 7 kil 1200obratov) in me moti samo to da jew hrupen ko hudic. Na yt imas moj posnetek, vtipkaj ewf 12780 se mi zdi. Pa kot vem je precej poceni strojev tako hrupnih (krtacni motor). Ce stroj ne bo blizu bivalnih prostorov sploh pa ne spalnih potem vzemi. Sicer se stegni do invertnega motorja. S klasiko se ponoci v bloku ne upam prati.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Vem ja
smile-1.gif
. Vem pa tudi,da imajo v tem cenovnem rangu vsi kolektorki motor, tako da bistvene razlike ne bo, vsaj glede na sedanjega. K sreči je eno nadstropje nižje od spalnice, tako da ni panike. se ga sliši, ni pa problematično.

Šele sedaj vidim da je tema iz začetka aprila, sem pa par dni nazaj videl v Hoferju pralni stroj, znižan na 299€, pa ima indukcijski motor, pa tudi drugače zelo dobre karateristike za ta denar.

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_26648.htm
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Če smo že pri pravlnih strojih.... A ima kdo izkušnje z Rade Končarjem. Pa ne hecam se. Namreč za vikend rabim en 40cm globok pralni stroj. In pri hrčkih ga imajo za dobrih 250 eur. Rabim ga samo za oprat postelnino, pa vsrane hlače za tamalega, da ne nosim tolko cot zraven.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Huh, ne zgleda slabo. Tu me edino garancija skrbi, ker pri malih zadevah menjajo "pokvarjeno za novo". S strojem je to malce težje, sploh če si en mesec brez, ker jih več nimajo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Menda pri nekaterih Gorenjevih (reku serviser) pralnih strojih rada gre neka guma, ki je namontirana nad amortizerjem. Posledično kapljanje na amortizer uniči še tega ali kaj več. Škoda iz par € naraste na ne vem kolk. In jaz kupim pralni stroj GORENJE
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Da ne odpiram nove teme, kater pralni stroj izbrati?
Je smiselno kupit kombiniranega s sušilcem, prostora je dovolj samo za enega.

Želje? Da zmečeš notri vse živo,ostalo pa sam zazna
smile-1.gif
Skratka nekaj enostavnega za uporabo, z možnostjo timer-ja za začetek.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če imaš mogoče v širino prostora 85-90 cm lahko postaviš dva toploaderja oz stroja z odpiranjem zgoraj.
Kombinacije so sicer sedaj že boljše, samo v večini primerov ljudje vglavnem samo perejo v njih.

Drugače pa povej koliko misliš dat za stroj. Evo če imaš budget že določen moji predlogi kaj za kakšen denar.
okrog 300 eur - BEKO
okrog 400 eur - CANDY
okrog 500 eur - LG
okrog 550 eur - GORENJE
okrog 600 eur - AEG
okrog 700 eur - BOSCH / AEG
okrog 1000 eur - MIELE

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če bi pralnosušilnega bi jaz vzel točno tega. Obričajno se ga prodaja tam okrog 950,00 eur. Če pa je v akciji pa še ceneje.
To je zaenkrat edini pralnosušilni stroj, kjer mi še nobene stranka ni rekla, da je nezadovoljna z njim.

lp