Pralni stroj, pa da ni Miele :)

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Včasih oz na začetku.Je imel Hofer znamko Elin.Sm pa videl,da so dost prodajal pralne stroje na bolhi.Večina je bla okvara elektronike.Tako,da vprašanje tud,kako je z sto znamko.

Rajši vzami,enga fajnega Boscha serijo 8,k je narejena v Nemčiji.Zdej imajo akcijo 5 let garancije.WAW 24460 EU
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Rajši dam poleg 100 eur.In imam Bosch serijo 8,narejen Made in Germany.Zdej imajo akcijo 5 let garancije...kaj češ boljšega.Pa te ne boli glava...kje boš dele dobil itd
smile-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Včasih oz na začetku.Je imel Hofer znamko Elin.Sm pa videl,da so dost prodajal pralne stroje na bolhi.Večina je bla okvara elektronike.Tako,da vprašanje tud,kako je z sto znamko.

Rajši vzami,enga fajnega Boscha serijo 8,k je narejena v Nemčiji.Zdej imajo akcijo 5 let garancije.WAW 24460 EU
smile-1.gif

Ta v Hofru je Medion
grims-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:

moje mnenje, stroj je špica, samo malo, premalo vode porabi. Za moje pojme premalo . Razne eco bubble zadeve so okej, samo vode je tu premalo. Za primerjavo vzemi kakega beka, gorenje. 8 kg in poglej letno porabo vode.

Pa se to pri teh novih strojih ne da nastaviti, da porabi "več" , oz. normalno, vode?
Ker, če mi gre kaj na jetra, so pa to preslabo splaknjene cunje, z ostanki praška!

Disclaimer:
Trenutno v uporabi Gorenjev pralni stroj, kupljen nekje 1999, še z "mehanskim" programatorjem.
grin1.gif

Sicer za zdaj pere BP, nima pa tudi kaj veliko pranj za sabo, recimo okrog kakšnih 1.200 (je bil kakšnih 5 let "v rezervi"
grin1.gif
).
Bo pa potrebno verjetno počasi razmisliti, kaj novega je za kupiti, ko stari enkrat crkne.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Pa je šel nakup novega pralnega stroja v vodo
smile-1.gif
..serviser zrihtal 12 let starega Aristona Avd 129 - zamenjal ležaje in semering, pa kot pravi bo še delal nekaj let. Ko ga je videl, kar ni mogel verjet, da je že 12 let star in kot pravi, je bil kakovostno narejen.
 
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Včasih oz na začetku.Je imel Hofer znamko Elin.Sm pa videl,da so dost prodajal pralne stroje na bolhi.Večina je bla okvara elektronike.Tako,da vprašanje tud,kako je z sto znamko.

Rajši vzami,enga fajnega Boscha serijo 8,k je narejena v Nemčiji.Zdej imajo akcijo 5 let garancije.WAW 24460 EU
smile-1.gif

Ta v Hofru je Medion
grims-1.gif

elin, medion, itd so blagovne znamke Hoferja oz aldija. Je pa to kupljen program, tako da sploh ni pomembno kaj gor piše. Pač tko so se odločili da pod to in to marko bodo to pa to prodajali, Včasih jih je nabavlja pro indesitu, čigav je ta pa težko rečem.
 
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:

moje mnenje, stroj je špica, samo malo, premalo vode porabi. Za moje pojme premalo . Razne eco bubble zadeve so okej, samo vode je tu premalo. Za primerjavo vzemi kakega beka, gorenje. 8 kg in poglej letno porabo vode.

Pa se to pri teh novih strojih ne da nastaviti, da porabi "več" , oz. normalno, vode?

ja seveda, se da, samo še vedno nad celotno količino (poraba po programu, poraba z dodatno vodo) je definirana, fiksna. In to je problem, ker klub večji porabi vode stroji (nekateri) še vedno porabijo (pre)malo vode.

Ker, če mi gre kaj na jetra, so pa to preslabo splaknjene cunje, z ostanki praška!

če ti uspe dobiti koliko porabi pri posameznem programu, zna to biti odločilno. Poskusi malo poguglat, če se dobi kaj v tej smeri, oz kontaktiraj samsung slovenija, če se lahko in kje se dobijo tehnične specifikacije omenjenega pralnega stroja

Disclaimer:
Trenutno v uporabi Gorenjev pralni stroj, kupljen nekje 1999, še z "mehanskim" programatorjem.
grin1.gif

Sicer za zdaj pere BP, nima pa tudi kaj veliko pranj za sabo, recimo okrog kakšnih 1.200 (je bil kakšnih 5 let "v rezervi"
grin1.gif
).
Bo pa potrebno verjetno počasi razmisliti, kaj novega je za kupiti, ko stari enkrat crkne.
tongue-1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
KSZ:

LG pralni stroj že 9 leto 4-5x tedensko v uporabi, do sedaj niti enega problema ali menjanega dela. Tako da naslednji bo verjetno tudi LG.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Poljska Amica verjetno tole.
Meni Samsung ne potegne glede ostalih produktov razen telefoni in televizorji.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Pozdravljeni,

da si malo sposodim temo. Čaz je za zamenjavo 10 let starega pralno sušilnega stroja Siemens. Glede na to, da sem v desetih letih samo enkrat potreboval sušenje, pa če to bolj iz "firbca" se bom verjetno odločil za pralni stroj.

Gledal sem tole http://www.bosch-home.com/si/s...umb=frontloader

in tole: http://www.bosch-home.com/si/s...rumb=washdryers

Pravi je pralni stroj, drugi pa pralno sušilni stroj. Zanima me vaša izkušnja, ali je pranje manj kvalitetno, če se izbere pralno sušilni stroj namesto tipičen pralni stroj, oz. ali je kaj negativnega, če vzamem pralno sušilni stroj vs. pralni stroj?

Kot drugo pa imam še eno vprašanje. Po naključju sem gledal znamko Beko. Kar sem opazil, da nima Aqua Stop ampak vseeno je stroj pol cene Bosch. Načeloma ni ni težava dati cca. 1.000 EUR za stroj, ampak Beko je pol cene. Kaj menite?

Ne bi pa rad kupoval nekaj za kratek čas.

V naprej hvala.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Vojnik

Če misliš dat,1000 eur za pralni stroj.Še daš mal poleg,in vzameš Miele z avtomatskim doziranjem.Razen,če ciljaš na znamko Bosch ali Siemens?Plus pr Miele je...INOX KAD...in še marsikaj...kar skriva stroj pod pokrovom
smile-1.gif
.In ko ga začneš uporabljat,vidiš očitno razliko od klasičnega.
Sem decembra zamenjal klasičnega Miele,z avtomatskim doziranjem.Lahko samo rečem,da je zadeva VRHUNSKA.Kdo se je to spolnil...svaka mu čast.Sploh ne uporabljam več drugih pralnih sredstev.Samo Miele tekoča pralna sredstva.Perilo oprano snežno belo.Do zdej še nisem imel tako snežno perilo,od kar perem z Miele tekočimi pralnimi sredstvi.Kartušo enostavno zamenjaš k je prazna.Stroj izpiše,al je potrebno zamenjat 1 ali 2.Je pa za 50 pranj.Isto,kot bi kupil recimo tekočega ali v prahu.Priporočam res.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
res je.
Če iščeš po tipu "wm14w540eu" ga boš zasledil samo v vzhodnoevropskih državah.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
@MieleFun,

predvsem iščem nekaj, kjer bom imel čim daljšo garancijo. Bosch ima 5 let, Miele 2 leti. Če kupim Bosch v BigBang lahko podaljšam na sedem let. Po sedmih letih mi je pa vseeno, če stroj vržem na smeti.

@nick, hvala za podatek. Me je kar na rit vrglo, ko sem videl razlike v ceni v primerjavo s ponudbo v Sloveniji. Edino kar je (malo sem len, priznam). BigBang mi pa pripelje v stanovanje in starega iz stanovanja. Ampak razlika je tolikšna, da se bom verjetno sam malo pomatral. Edino ker je, garancija, ki je za doplačilo verjetno ne velja v Sloveniji.

Drugače sem pa tole gledal: https://www.elektroshopwagner....ence-Drive.html
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
vojnik.

prav od teh sem jaz kupoval belo tehniko pred mesecem (indukcija in hladilnik). Odlična izkušnja. Hitro pripeljano vse tako kot mora bit.
BSH gurpa velja podaljašana garancija in vse tudi pri nas. Kar pogumno.