Pralni stroj, pa da ni Miele :)

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
cel kup nekih tem je že odprtih, pa dejansko nobene ne da nekega pametnega odgovora na vprašanje kaj kupit.

u oko
smirk-1.gif
mi je padel tale
http://www.beko-si.com/PRALNI-IN-SUSILNI-STROJI/Pralni-stroji/Pralni-stroj-Beko-WTV8734XS0

iščem nekaj zam med 400 in 450 €
8kg bi bilo pa fajn, če bi našel takega s senzorjem zaznavanja teže perila... al preveč zahtevam za ta denar?

še eno vprašanje...
stari bi ostal v pralnici za kake bolj umazane zadeve, da se mi novega ne bi zdelo škoda....
obstajajo kaki fitingi za svežo vodo in odpadno vodo, da bi bilo možno oba priključiti na isti dovod & odtok?

hvala
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Kakšna pa je kvaliteta aristona, zanussia ali candya? Namreč včasih so bili primer cenene italijanske robe, no vsaj v moji okolici. Kaj pa sedaj?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mah, za 500 sem jaz kupil nekega bolj osnovnega Boscha, pa tudi dela bp že 7 let.

Za 400 bi pa pomoje tudi Beko vzel (raje kot italijane).
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zakaj menjati, dokler stari dela?

a.) premajhen ko sem kupil tega sem bil sam, sedaj nas je 5
b.) star med 15 in 18let
c.) porabi preveč energije
d.) ropota & smrdi
e.) mislim, da je samo še vprašanje časa kdaj bo škripnil / za kako svinarijo ca 6x na leto mislim da še nekaj časa bo
f.) . . . .

hvala vsem za odgovore, če pa ima še kdo kak konkreten predlog se priporočam
 
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Kakšna pa je kvaliteta aristona, zanussia ali candya? Namreč včasih so bili primer cenene italijanske robe, no vsaj v moji okolici. Kaj pa sedaj?

candy je sicer tehnološko kar bogat, jeba je pa izdelava. Sicer eni so zadovoljni eni pa ga videt ne morejo. So pa vsaj v nekaterih pomivalnih strojih (za pralce, sušilce ne dam roke v ogenj - bi moral preveriti) uporabljeni/nameščeni gorenjevi inverter motorji PowerDrive s tem da se malo drugače kličejo (mislim da majo dodano še silenza ali neko tako besedo).

Aristona oz hotpoint ariston z vsemi brandi je pred par leti prevzel whirlpool corporation, sicer ne v celoti, ampak mislim da nekej 75%. pamet, tehnologija je italijanska, prav tako jo omenjeno tehnologijo uporablja, izkorišča whirlpool za svoje produkte - torej za produkte pod brandom whirlpool, pa še kje drugje (njihovi brandi) bi se to verjento našlo.

zanussi je pa poceni, star (stara tehnologija) electrolux, saj je le-ta bil prevzet iz njegove strani. Konkurenca recimo najbolj poceni bekom. Pač nižji rajng. Sm not lahk šteješ še Zoppas, REX, pa verjento še kaj bi našlo. Italijani bi rekli poki šoldi poka muzika, Bi pa raje če gremo v malo muziciranja vzel kak beko, predvsem zaradi 5 letne garancije, ker tile ja žal nimajo, dokup pa je tudi bolj kot ne loterija

je pa takole. če gledamo sušilce s toplotno črpalko so Ita kar v zaostanku, oz nudijo manj kot recimo gorenje, beko. Predvsem iz nalsova učinkovitosti sušenja, ožemanja (razredi in procenti kondenzacije)
 
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Mah, za 500 sem jaz kupil nekega bolj osnovnega Boscha, pa tudi dela bp že 7 let.

Za 400 bi pa pomoje tudi Beko vzel (raje kot italijane).

za 400 € je beko okej izbira, predvsem ker je trotl zihr, pa 5 let garancije pa servis je povsod. Drugače tud kak indesit zna biti okej, samo maš spet 2 leti garancije dokup je loterija in če ti guzne po 2,5 letih je potrebno iti po novega. Tko da servisi + garancija tud niso glih nek nepomemben dejavnik. Se kar strinjam s tabo. Če in v kolikor pa si preskrbljen s servisom in garancijo se pa splača vržt en uč gor. Nenazadanje, indesit dela celo za hoferjev brand Aliomatic.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Poznam precej ljudi, ki majo Beko aparate. Od teh noben ni nezadovoljen. Dela še vedno vse. Ima en ravno zelo podoben model pralnega stroja z inverter motorjem, tudi cena praktično enaka. Prezadovoljen.

Je pa tako. Kontaktiraj uporabnika sevlje, povej mu svoje zahteve (garancija, kg), pa ti bo zrihtal najboljše, kar lahko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Če hočeš prati veliko perila, glej če je kaka razlika med modeli različnih proizvajalcev v prostornini bobna. Eno je, da noter teoretično lahko nabašeš x kg nekih cunj, drugo pa je, če voda sploh pride do vsega perila. Pred leti sem jaz med 8 kg ponudbo strojev kupil bosch, ki je imel nekaj več litrov. Danes je lahko stanje na trgu precej drugačno! Takrat so se stroji s tako veliko teoretično kapaciteto v naših trgovinah šele pojavljali in marsikateri model je imel enak volumen kot model iste znamke za 6 kg. Mogoče je bilo kaj drugega ojačano, ampak če v stroj perilo natlačiš do zadnjega roba, zna biti težava, da bo slabo oprano in bolj zmečkano kot bi lahko bilo.
 
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Če hočeš prati veliko perila, glej če je kaka razlika med modeli različnih proizvajalcev v prostornini bobna. Eno je, da noter teoretično lahko nabašeš x kg nekih cunj, drugo pa je, če voda sploh pride do vsega perila. Pred leti sem jaz med 8 kg ponudbo strojev kupil bosch, ki je imel nekaj več litrov. Danes je lahko stanje na trgu precej drugačno! Takrat so se stroji s tako veliko teoretično kapaciteto v naših trgovinah šele pojavljali in marsikateri model je imel enak volumen kot model iste znamke za 6 kg. Mogoče je bilo kaj drugega ojačano, ampak če v stroj perilo natlačiš do zadnjega roba, zna biti težava, da bo slabo oprano in bolj zmečkano kot bi lahko bilo.

tisto ko imaš boben z istim volumnom in različnimi zmogljivostimi pranja - vsaj pri gorenju je bilo tako da pride vpetje bobna malce bolj "trdno", torej da prenese večje obrmenitve. Pa mogoče da je isto še če maš enaka modela, samo različne centrifuge (no tu pride še kak ležaj malo bolj odporen)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Pa še to ponavadi velja za "točno določeno perilo", če mešaš pa se ta teža drastično zmanjša
smile-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Predlagam, da se obrnes na Sevlje-ta. Ti bo znal svetovati, pa tudi ugodno zrihtati.