Kateri pralni stroj?

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Ok fantje kot vidim, vrhunski stroje pere bolje... Kot pravim sem laik, celo več ali manj parkrat na leto jest osebno nafilam stroj, drugače je to opravlja žena....

Ni mi pa jasno da nizkocenovni stroj drugače pere kot pa recimo nek 3 dražji, razen da ima mogoče več opcij in manj požre vode in elektrike...

Kot rečeno vidm da ste experti, ampak kot je nekdo omenil na tablo, more it k pralnem stroju z knjigico da neke cote prat. Kar je resnično burleska.

Je pa to samo mnenje mene, tako da pozdravljam stručkote o teh devajsih, ki imajo samo eno nalogo oprat..... Mi je pa zanimivo, da je to moška tema.

Dobr, da ne bere tega žena, bi začel poslušat, no a vidiš a vidiš ni to samo babje opravilo
smirk-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
imam en Boschev stroj, sicer neke 4 leta star ampak takrat je bil med top3 po ceni pri Boschu. Uporabljam 3 programe izmed vseh tistih. koliko porabi elektrike in vode me ne zanima, najbrž pa bistveno več kot na pamfletku, ker ne perem vedno polnega stroja, perem ko se mi zazdi, pa tudi če je višja tarifa, vedno dam na dodatno izpiranje. to je to, kar se da v specifikacijah prebrati. Dodam pa lahko še to, da očitno nekaj je na bobnih - ne vem kaj - ampak vržem notri vse kar imam, tudi če gor piše, da je samo za ročno pranje. pa potem naprej v sušilca, ki je bil takrat 2 najdražji od Boša, kjer spet uporabljam 3 programe od cele plejade. Še nikoli nisem ničesar uničila ali skrčila, likam ne. Resda, če bi moj srajce nosil, bi bilo treba, ampak je nivo "na hitro polikanega". Da sta stroja boljša od nizkocenovnikov, je povedala tašča s svojim ksihtom, ko je bila enkrat pri meni in rekla: takle ti s stroja pobereš?! in vem, da je tast doma poslušal, ker jo je on, ki še nikdar nič ni opral, prepričal, da je vse isti klinac in kupil pač tisto, ki mu je kolega v štacuni (ki najbrž tudi še nikdar ni nič opral) prodal, kot čisto dovolj dobro.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
hm, sam sicer ne perem, dela to žena, ampak nekaj tehnike okol tega pa poznam, In razlike so v vrtljajih, tišini, kapaciteti, masi,da a zdeva ne skače, v obliki bobna , do notranjsoti bobna, do različnih oblik pločevinav bobnu, do porabe vode, mehčalca praška, gretja vode itd.Kar razulitra na bolj kvalitetno opranih cotah, suhih in nezmučkljivosti.

Če primerjša milet ain bekota,boš videl kakšna papirnata špilika je turk. Tako da, razlike so..Sicer je pa tko, če se s cotami ti ne ukvarjaš in si samo financ minister z ostalim se pa naj drugi jebejo, potem je logika na mestu in ti dam prav.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Lej še en k ne pere... kar ti lahko povem, da stroj je dokaj tih, ne skače (to je predvsem odvisno kako je nastavljen, če je postran vsak skače)

Vse ostalo pa je cune so oprane in dovolj ožete. Skratka kot je gor user poveda uporablja tri programe in potem je to to..
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:

In Beka res ne gre postavljati ob bok Miele-tu.

To imaš pa popolnoma prav. Da za Beka daš 300 EUR, medtem ko za Mieleja 1000, res ne gre postavljati ob bok.

Sem pa videl, da ti Miele pralni stroj perilo še posuši, zlika in zloži v omaro. To pa vsaj malo odtehta pri ceni ...
evil.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam


Sem pa videl, da ti Miele pralni stroj perilo še posuši, zlika in zloži v omaro. To pa vsaj malo odtehta pri ceni ...
evil.gif


[/QUOTE]
Ampak, takemu stroju ni ime miele, ampak Joži, Fani, Mici..res so multipraktični taki strojčki.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Včeraj kupili Gorenje WA 7900, 6 let garancije. Oprana ena žehta na program bombaž, 40° in 1000 obratov. Delal je več kot 2 uri.
confused-1.gif
Sicer ga še nisem preštudiral, ampak v čem je fora tako dolgega pranja?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Zaradi porabe manj vode - manj gretja se bolj dolgo pere, nekakšne take so te fore.
 
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
https://www.hofer.si/sl/posebn...pralni-stroj-1/

kak se vam zdi tale?

to je Indesit. Indesit ji hdela za potrebe Aldija oz Hoferja

cena je okej, majčkn me moti garancija (mala je..3 leta in potem adijo....razn če ga ne boš prtek hišnega zavraovanja zavaroval)

Tkole..cveto je reku da indesitom rada elektornika nagaja....drgač pa kar sm bral na monu so vsi z njimi zadovoljni, edin glasni znajo biti... Ta mogoč ene, ker kolikro sem razbral ma invertrerski (indukcijski motor), pa recimo da ma mjačkn boljš izolacijo

če ga že kupš je fajn da s epozanimaš pri zavarovalnici, kjer imaš (če imaš) zavarovano hišo, kako je z zavarovnajem aparatov...kolk stane, kaj krije. Ker če crkne kaj v zvetzio z elektroniko, zna biti pestro.

malo poglej, č em aopcije predprnaja, višji nivo vode, ker novejši stroji preveč šparajo na vodi in potem eno navadno žehtoi (recmo pisano 60 C) pereš cel dan (pač morš po končanem programu laufat programe za izpiranja in podobno)

za gorenjeve vem da ne šparajo z vodo, da maš predpranja in višje nivoje vode, se pa zančnejo cca 100 € dlje od tega
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Vsak el. motor deluje na principu el. indukcije, zato je ta opis v reklamah odveč. Inverterski način pa je sodobnejši (elektronski) način krmiljenja obratov in moči el.motorjev. Torej odpadejo motorji z več navitji (več brzinci) ali z navitim rotorjem in krtačkami.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:


Sem pa videl, da ti Miele pralni stroj perilo še posuši, zlika in zloži v omaro. To pa vsaj malo odtehta pri ceni ...
evil.gif
Ampak, takemu stroju ni ime miele, ampak Joži, Fani, Mici..res so multipraktični taki strojčki.

[/QUOTE]

Po mojem pa gre za Emile (ziher seksi francozinja, podobna Mamci), sam so se zmotili pri črkah. Ziher je dislektik tole ime sestavil. Mogoče je bil softaš?
evil.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ok ..kakšen je pa ne-indukcijski elektro motor, če ima ta indukcijskega, kot si napisal?

Zamenjal je z inverterskim ... to bi pa TI že lahko vedel, da je šlo za napačo
tongue-1.gif