Oprana oblačila imajo čuden grd vonj - ??

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na Hrvaškem in v Srbiji je isti (tekoči) detergent tudi cenejši kot v Sloveniji. Praska ni v vseh državah in ne morem primerjati. Druge razlage kot gladki nateg nimam.
 
Na Hrvaškem in v Srbiji je isti (tekoči) detergent tudi cenejši kot v Sloveniji. Praska ni v vseh državah in ne morem primerjati. Druge razlage kot gladki nateg nimam.

manjše tržišče, manjša prodaja itd....Winnis gel za pomivalca je pri nas še enkrat dražji kot v sosednji Italiji, podobno felce azzura. pa tega je praktično cel kup, da o hrani niti ne govorim

Sem pa pred časom gledal mislim da je bil Mueller ko je imel objavljeno obvestilo o Borotalcu tekočem milu 250 ml odpoklic, češ da vsebuje to ion ono, šel gledat ita strani (trgovine in podobno), strani proizvajalca, nikjer nič o odpoklicu, tako da ja...

kt ti je tony napisal molzejo nas na suho, majo nas za bebce, pajace, za njih smo zgolj vzhodno tržišče, kjer so cene bolj zahodne kot na zahodu. Žalostno
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Razumem ce gre za različne prodajalce. V tem primeru je prodajalec ista firma v drugi državi. Nabavo imajo 100% centralno, samo marže imajo nekajkrat višje v Sloveniji. Zakaj?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ker lahko. To je osnovni postulat kapitalizma. Proba se naviti ceno kolikor je mogoče.

Zakaj so nam v firmi zvišali plače? Ker so morali, ker je folk odhajal na bolje. Če je kdo prej hotel višjo plačo je dobil pa 100 izgovorov, od "ne da se", "ni denarja" in "bomo drugič".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi
Razumem ce gre za različne prodajalce. V tem primeru je prodajalec ista firma v drugi državi. Nabavo imajo 100% centralno, samo marže imajo nekajkrat višje v Sloveniji. Zakaj?

ker lahko......konkurenca je tu mala oz je praktično ni in tako te prisilijo v nakup predragh artiklov. Kliko trgovin imamo tu? Mislim verig? 3,4 morda 5. Toliko jih imaš samo v Gorizii ki je velikosti Ajdovščine. Tako da za začetek gre tu iskati vzrok, drugi vzrok je tudi DDV ki je 22%, v Italiji ne v večini primerov znatno nižji. Bil teden dni nazaj tam in v večjem nakupovalnem središču je bila plastenka radenske 1,5l 72 centov, laško pivo 0,66l 1 €

pejt enkrat v mošo ko ma tip pive na debelo in drobno. Za ceno platoja pr nas jih tam dobiš 2
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Da ne odpiram nove teme. Kako perete športne cunje? Moje tekaška in kolesarska oblačila noro zasmrdijo, po športni aktivnosti. Zamenjal sem že nekaj praškov, športni program na stroju, navadno pranje... Mehčalca pa ne uporabljam. Pa ne gre za kakšne čip šit cunje, ampak proper znamke ala Nike, Odlo, Gobik...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pa stvari vržeš skupaj z ostalim perilom ko so mokre ali jih posušiš in potem v koš za perilo oz. takoj opereš? Pri meni ni problema, jih pa res ne perem na šport programu, ampak klasičnem na 30 ali 40 stopinj. Traja cca 1 uro in 15 minut.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Na 60... Brez mehcalca. Ni druge. Tudi skuhala sem jih že, ker ko zasmrdijo, jih pac ne dam vec gor. Izbira je ali gredo takoj v smeti ali pa mogoce potem vseeno ne... Zacuda kar zdrzijo glede na vse ahtnge na etiketi.

Tudi v susilca gredo potem, ampak to pa po zelji. Jaz se s striki ne zajebavam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Da ne odpiram nove teme. Kako perete športne cunje? Moje tekaška in kolesarska oblačila noro zasmrdijo, po športni aktivnosti. Zamenjal sem že nekaj praškov, športni program na stroju, navadno pranje... Mehčalca pa ne uporabljam. Pa ne gre za kakšne čip šit cunje, ampak proper znamke ala Nike, Odlo, Gobik...
Perem ločeno od vsega ostalega na 40 stopinj. Po športanju je nujno, da raztegneš oblačila, da se lepo posušijo, ne da se nabira plesen že na prešvicanih nekje v košu ali torbi. Prat dam na občutljiv program, malo praška, BREZ mehčalca in takoj posušiti. Volneno pohodno majico in štumfe, dam pred centrifugo ven iz stroja, ožamem in dam sušiti. Nobena športna oblačila mi ne smrdijo. Ženi pa...ona pere svoje, ne vem točno kako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Te malo dražje in boljše cunje zdaj kar na roke operem s tekočim detergentom, takoj po aktivnosti. Je boljše, samo ni pa to kar hočem. Nisem pa nikoli športnih cunj pral na 60st.

Tudi z varikino sem že poskusil, da uničim bakterije... Isto.

Včasih tečem za kako tekačico ali tekačem in res lepo diši, po sveže opranem. Zdej ne vem al je problem v meni ker ne znam lahkotno tekati in grem običajno do dile al pa so to salonski tekači :bonk:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Merimo majice posušim takoj po aktivnosti in perem, ko se jih nekaj nabere na športnem programu na 30, povečana uporaba vode. Malo pralnega praška, seveda brez meščalca.
Športnih majic iz ostalih materialov skoraj ne perem, ker jih ne uporabljam. Tam je ključno, da se operejo takoj po aktivnosti s kakimi drugimi cunjami, običajno na 40 stopinj. Žal tisto praviloma ne more čakati, da se jih nekaj nabere. Verjetno imam med temi ostalimi sam klump od majic in materialov in se dobi kaj boljšega tudi iz sintetičnih materialov.
Vonj "naparfumiranega" tekača me moti, tudi kašelj me popade. Sveži znoj ne smrdi prehudo, zato človek ne sme imeti vonja, ko se srečata. Vsekakor pa ne na en meter. Marsikdo polije nekaj po sebi in\ali po cunjah, ampak to meni osebno ni nič prijetna izkušnja, ko se srečam. Znotraj tekaške skupine pa takih k sreči ni.
Pri današnjih super duper varčnih strojih, bi mogoče marsikaj že rešil, če bi oblačila pred pranjem nekaj ur namakal v čisti vodi. Ali pa v vodi z nekaj malega detergenta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Švicmajce ipd. sintetiko skoraj bolje da jih ne daš sušit. Če vmes med aktivnostjo majico menjaš daš v polivinil vrečko pa da ostane mokra od švica in potem jih takoj ko je opcija daš prat na ločen program z relativno malo stvari v bobnu. V hribih zna bit problem, ker te majice pol cikliraš in jih sproti sušiš (to je njihova dobra prednost), smrad se pa v teh primerih samo nabira. Če se zasuši in začne smrdet tisti kisel švic si že zajeb.... Kolesarske sem sam tudi ročno pral vsakič po švicanju, pa niso nikoli smrdele.

Če se te sintetične cunje enkrat usmradijo jih obvezno daš prati na 60C kot pravi Jabe, pa potem še v sušilca, sej itak so suhe v 20 min.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Po mojih izkušnjah je večji problem, če je dolgo mokra majica (npr v torbi, nekje kjer se ne prezrači in ne more posušiti), kot pa če jo takoj daš posušiti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Če se te sintetične cunje enkrat usmradijo jih obvezno daš prati na 60C kot pravi Jabe, pa potem še v sušilca, sej itak so suhe v 20 min.

Saj mislim, da je o tem govora... Itak jih ne peres vsakic na 60. Jih pa jaz osebno nikdar ne na 30. To ni nic... 30 ne uporabljam niti za navadne cunje prat.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.940
-1.486
63
Merino majice so top, s temi ni težav s smradom. Dočim so neki sintetični plastik materiali, vse zasmrdi in se ne znebim zlepa.

Nikoli pa ne puščam prešvicanih cunj v torbi. Ponavadi jih vsaj sperem z vodo, da se jih nabere ene par, pa potem pranje. Bom zdaj probal še nasvet od Jabe, pranje na 60, če ne bo šlo vse k vragu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Na 60... Brez mehcalca. Ni druge. Tudi skuhala sem jih že, ker ko zasmrdijo, jih pac ne dam vec gor. Izbira je ali gredo takoj v smeti ali pa mogoce potem vseeno ne... Zacuda kar zdrzijo glede na vse ahtnge na etiketi.

Tudi v susilca gredo potem, ampak to pa po zelji. Jaz se s striki ne zajebavam.
emm, zakaj pa ne? Jaz večino notri na stojalu sušim, ker me je sram da bi na štrike deval, zakaj pa ti ne daješ?
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Ne vem, če sem že pojamral tu ali ne, v glavnem vzel sem ene boss jeans orange (kar je najcenejši boss), ki imajo nek čuden vonj po pranju. 20% recikliranega materiala in sem vzel, ker mi je mar pa to... :bonk:Oprane so bile že kakih 4 krat, različne kombinacije in detergenti in še vedno čuden vonj. ne da smrdijo, ampak neprijeten vonj je. In sem v Peeku spraševal prodajalko in mi je omenila, da je danes ta jeans že tako obdelan, da bi ga morali 20x oprat, da bi šlo to ven. No, še vedno so nekje, menda bodo romale v smeti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
emm, zakaj pa ne? Jaz večino notri na stojalu sušim, ker me je sram da bi na štrike deval, zakaj pa ti ne daješ?
En stavek prej sem povedala... Ker gre vse v susilca.

Kar se kavbojk tiče... To je to, kar govorim. Ko se odlocis, da gredo v smeti, kaj te stane, ce mimo etiket operes se enkrat na malo več. Saj je vseeno, ce se unicijo... Pa najbrz se ne bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in B81

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Da ne odpiram nove teme. Kako perete športne cunje? Moje tekaška in kolesarska oblačila noro zasmrdijo, po športni aktivnosti. Zamenjal sem že nekaj praškov, športni program na stroju, navadno pranje... Mehčalca pa ne uporabljam. Pa ne gre za kakšne čip šit cunje, ampak proper znamke ala Nike, Odlo, Gobik...
Takoj po športanju, program za športna oblačila, samo gel, brez mehčalca, takoj ko opere, ven iz stroja in obesim, za enkrat še ni bilo težav