Oprana oblačila imajo čuden grd vonj - ??

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.231
3.380
113
Pri meni nov AEG (ki ni bil poceni) ima "program s paro" pa niti približno to ni ekvivalent 90/95C. Pojma nimam kaj dela, ampak vratca od stroja so komaj topla na dotik, ko daš na 90/95C program pa je boljše da se jih ne dotakneš.
Para je samo zato, da cunje niso ma koncu zmečkane. Lahko lahko pereš na 30 in na koncu malo zabudali s paro, da ni zmečkano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.231
3.380
113
Moderen, super duper pameten pralni stroj, ki sam vse dozira in tehta perilo, pere in splakuje pa z veliko premajhno količino vode.
Smo imeli podoben problem, tudi višji nivo vode ni pomagal, dokler nismo začeli ročno dolivati še več vode. Od takrat je OK, sedaj pa iščem butast in ne EKO pralni stroj, ki se mu fučka za količino porabljene vode. Zaenkrat mi ne gre najbolje od rok.
Eko fašizem se reši tako, da nastaviš regulator za nivo vode na višjo vrednost. Če se ti to ne dela, pokličeš serviserja, kateri zna malo več kot tisti, kateri zna samo samo menjat presostat in ti on nastavi. Cunje na suho prat ne gre.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
En uporabnik je enkrat diplomiral iz tega. Ugotovil je, da je bil vzrok tekoci detergent in mehcalec. Resitev je bila prasek in kis. Slednji namesto mehcalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Mr_Wolf

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.170
304
83
+ doza varikine skozi predalnik pri doziranju vode za belo perilo vsakokra. Tista guma v gatah oz same gate bodo krajsega veka. Edini posledicni fail. Pac vec gat na leto kupis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
3 litre alkoholnega kisa in pranje na 90 stopinj. Ponovi 2x ce prvic ne bo zaleglo. Pa iz tekocih praskov preklopite na praske v prahu in bo bolje.
Vse preiskuseno doma in ko smo naredili po zgornjem opisu se je stanje izboljsalo. Aja pa ukinite (ce slucajno uporabljate) Calgon al kaj je ze. Mi je enkrat Boschev serviser rekel, da ima ful strojev na servisu zaradi tega sranja. Se menda pod bobnom naredi prav en tak film od usedlin in je not polno bakterij.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
meni je tole zakon, namesto mehčalca.

 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.578
685
113
toti Maribor
Mi je moja odpisala tole:

Drugače pa pri nas cote ne smrdijo po vlagi kot si verjetno večina tak predstavlja. Zaj smrdijo kot po nekem starem olju ali pa plastiki, gumi. Saj ne vem opisati. Sem glavo potisnila včeraj v boben in iz njega diši po detergentu, tudi guma okrog ni smrdela. Po vsakem pranju tudi odprem stroj na veliko, da se prezrači. Nekje 3 mesece nazaj sem dezifencirala pralni stroj. Umila dozirni predalček, gumo, boben (dala čistilo za pralni stroj v boben in dala skozi program za 95 stopinj). Tudi s sodo bikarbono in kisom sem probala enako. Po pucanju sem ga še prebrisala do suhega in je pomagalo. Moram to naredit še 1x oz. bolj pogosto očitno. Cote sem tudi že oprala ročno s sodo bikarbono in kisom pa potem dala še v stroj. Za malo je vonj izginil, ne pa v celoti.
Glede na opisano sumim, da cote smrdijo po kožni maščobi (beri loj). Smo večkrat naleteli na to. Težava je ker se perilo pere pri prenizki temperaaturi in ne izpere dovolj maščob iz perila. Najprej poizkisite dati višjo temp. ali pa mogoče več detergenta. Težava je namreč tudi v tem, da so na navodilih, katere ljudje redko berejo količine za doziranje pralnega sredstva napisana za 4-5kg, pralni stroji pa imajo sedaj količino v 90% od 7-9kg.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pri meni je smrdela ena brisača po žveplu in to samo takrat, ko je bila mokra/vlažna. Sedaj jo imam v garaži namesto pucvole.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.225
4.705
113
Jaz se pridružujem mnenju, da mora pralni stroj dati tedensko ali vsaj dvotedensko najtoplejši program skozi (cca 90 stopinj), izogibanje uporabi tekočih praškov, pri normalno polnem stroju zmeraj povečati nivo vode, če stroj to omogoča in problemom z vonjem perila ne bo več. Vsaj brisače, kuhinjske krpe in posteljnino prati na 90 stopinj, pa ne bo treba študirati ne o tednih, ne o vonju ostalega perila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Eko fašizem se reši tako, da nastaviš regulator za nivo vode na višjo vrednost. Če se ti to ne dela, pokličeš serviserja, kateri zna malo več kot tisti, kateri zna samo samo menjat presostat in ti on nastavi. Cunje na suho prat ne gre.
Na vseh programih je nastavljen višji nivo vode, kar pa se pozna samo pri izpiranju, pri pranju se količina vode določa avtomatično. Sta bila že dva serviserja pri meni, nič se ne da naredit, ker se voda dozira programsko glede na količino perila, temperaturo, bla bla, program je zapečen na čipu osnovne plošče in se ga ne da spreminjat. Hidrostat večinoma služi samo še temu, da ustavi vodo, če bi se programu "zmešalo" in bi polnil preko vseh meja.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Mi je Gorenjev serviser svetoval, naj na vsake toliko vlijem alkoholni kis in zalaufam stroj, zaradi kamna in plesni. In ko se oblačila operejo in jih poberemo ven, pustimo vrata odprta, da se boben posuši.
To sem hotel sam napisati. Kis v boben, lahko tudi med pranjem. Pa po vsakem pranju pustiti odprta vrata, da se boben posuši...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Kis pred pranjem direktno v boben. Potem pa oblačila notri, prašek pa zgoraj v dozirnik.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Nisem bral odgovorov na temo...

Za začetek bi bilo potrebno razkužiti stroj/stroja. Ali z alkoholnim kisom (tem za vlaganje), če imata dodajta noter čisti alkohol ali kupita kake namenske zadeve za to početje.
Obvezno vzami ven predal za prašek in mehčalec ter ga pošteno očistita.

Na splošno bi sam svetoval uporabo kisa za vlaganje namesto mehčalca (ki je običanjo problem za marskiatero alergijo in neprijetno vonjavo). Natoči se ga dober deci v 'kroglico' in da v stroj.
Če uporabljate tekoče detergente..nalijte najprej v kroglico detergent, ter nato do vrha kis in operite.

Pri nas se tako pere že desetletje (in ne, ne boš imel vonja po kisu :aplauz: in perilo bo lepo dišalo).

S kisom ne opraviš dezinfekcije, za to potrebuješ namenska dezifekcijska sredstva. Če ni ravno nič boljšega, je dovolj dober tudi klor granulat za bazene, le s temperaturo ne smeš pretiravat, ne čez 40st, ker začne delovati neefektivno. Kis pa uporabljaš za odstranjevanje vodnega kamna. Ta je lahko tudi problem, ker se na površino vodnega kamna precej umazanije lažje oprime. Nalo lahko šele opraviš vse ostale predloge, od zagona na 90/95st programu itd..
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.231
3.380
113
Citronka tudi odlično opravi z dezinfekcijo, samo so jo začeli v štacuni cenit kot zlate palice. Za razliko od kisa citronka na oddaja nobenega vonja.