K: robotska kosilnica

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ja ampak sesalec ima 2 dimenziji za posesat, Kosilnica ima 3 za pokosit. Že dolgo znajo tudi vzporedno kosit in se orientirat v prostoru, še predn so to znali sesalci. Ampak eno je par kvadratov sobe narisat al pa nekaj tisoč m2 terena z ovirami za signal.
Zakaj misliš da so to najprej dali ven za odprte površine.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Ja ampak sesalec ima 2 dimenziji za posesat, Kosilnica ima 3 za pokosit. Že dolgo znajo tudi vzporedno kosit in se orientirat v prostoru, še predn so to znali sesalci. Ampak eno je par kvadratov sobe narisat al pa nekaj tisoč m2 terena z ovirami za signal.
Zakaj misliš da so to najprej dali ven za odprte površine.
Katera kosilnica to zna?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bosch zna vzporedno kosit, potem se pa že neha z izbiro. Orientacija v prostoru je pa tudi larifari oz. neuporabno tudi za tiste, ki to reklamirajo.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Iscem robotsko kosilnico, ki podpira Mutiarea - vec locenih con, za cca 300 m2.
Nasel edino Bosch SX300 INDEGO, ki pa ima omejitve, npr max 40 m2 druga cona.
Rabil pa bi
- 1. cona cca 70 m2
- 2. cona cca 160 m2
- 3. cona cca 25 m2
lahko tudi, da jo rocno prestavljam med conami
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Vse huskije lahko ročno prestavlaš. Kosi do prazne baterije na neki drugi coni.
 

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Vse huskije lahko ročno prestavlaš. Kosi do prazne baterije na neki drugi coni.
Hvala, sem nasel, da je to mozno tudi pri Worx-u. Ker pa mi polnilna postaja ne ustreza na zelenici, ampak bi bilo najbolje, da jo imam pod napuščem,
razmisljam, da bi kosilnico napolnil in jo posebej nesel na vsako od treh con
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Največjo cono poskusi vseeno imeti postajo na njej, koneckoncev tudi če je na dežju ji ne škodi. Če te pa že skrbi, ji postaviš eno strehico. Potem na drugi dve manjši coni ročno prestavljaj, če ni moč da se do tja sama zapelje. Vseeno boš pa moral zanko zaključit na polnilni postaji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Po treh košnjah boš pa itak nagruntal način da gre sama tja.ker to vakič okoli osit zgubi smisel robota. Alpa kupi dve cenejši
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

frenk_v

Pripravnik
4. dec 2011
138
3
18
Največjo cono poskusi vseeno imeti postajo na njej, koneckoncev tudi če je na dežju ji ne škodi. Če te pa že skrbi, ji postaviš eno strehico. Potem na drugi dve manjši coni ročno prestavljaj, če ni moč da se do tja sama zapelje. Vseeno boš pa moral zanko zaključit na polnilni postaji.

problem je v tem, da jo lahko postavim na najmanjsi coni (25m2), na vecji dve pa bi jo moral nosit. Potem je isti smorn, ce jo nosim na vse tri, postaja pa je lepo pod streho in na suhem. Kot penzič pa imam cas v senci kontrolirat, kje hodi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ni nobenega prehoda, da bi na druga dva sektorja prišla? Drugač to veš, da bo na vseh treh conah kabl, ki je napeljan iz bazne postaje (povezan v enem kosu)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Zivjo Navimow od Segwaya zna tudi vzporedno kosit.
malo studiram tele zadeva in so v ozhem izboru:
Gardena
Bosch
Worx
Segway

Segway izgleda, da tickne vse kljukice. Je pa najdrazji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Prehoda ni, kabel pa lako tako povezem, da bo v enem kosu
Torej če leahko spraviš kabl tja je izvedljivo.

merdzo
Nevem kolko ti podpora pomeni. Če ti vsaj malo pozabi na Bosch (pa ostale ki se najdejo v naslednjem opisu). V slo ni servisa. Manjše zadeve rešujejo v Zagrebu večje pošiljajo na Češko. In ko bo sredi sezone problem si v najboljšem primeru 2 tedna brez. Če gre na Češko je hitro 4 tedne. Jaz sem mel Indegota 2x na garancijskem popravilu (4 tedne brez). Po poteku garancije spet ista napaka (navigacijsko vezje je crknilo, ker so skozi luknje za polnjenje not hodle štrigle, znana pogosta napaka). Kličem na servis tako in tako vezje je not prosim pošljite nov del. In reče tega dela ne delamo več, zunaj je nadomestni del ampak nemoremo poslat brez, da vidimo kosilnico, ker nevemo če je pravi. A Presneto, da Bosch nemore na podlagi številke dela poslat pravega nadomestka... Če bi naročal na slepo je blo 160€ se mi zdi. Da bi ga spet pošiljal v ZG bi blo 20€ poštnina tja in 20€ nazaj (ker ni blo več v garanciji) No takrat sem indegota samo še sestavil in naročil huskija z 5 letno garancijo. In vse kaj obžalujem je to, da sem že v štartu bil žid in kupil Bosch namesto huskija, ker je bil jurja cenejši.
Za husky maš servis v vsaki večji vasi.

Za izkušnje z različnimi modeli si prebero roboter forum. In si ustvariš neko sliko kaj dela in kaj ne.
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Tudi servis je nek faktor…
sem ze porajtal, da Segway se tezko kupi v EU. S servisom pa je verjetno se tezje.

eno podvprasanje: Ali kosilnico moti 230vac kabel pod travo, globina cca. 50 cm?
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
A Presneto, da Bosch nemore na podlagi številke dela poslat pravega nadomestka...
To so ti nekaj nabluzili na servisu. Imaš Bosch spletno stran z rezervnimi deli. Poiščeš svoj model kosilnice in dobiš točne modele komponent, ki jih potrebuješ: https://www.boschtoolservice.com/si/sl/boschprof/spareparts/search
Poklikaš kaj rabiš, dobiš predračun, ko plačaš pošljejo.
Sam sem si tako poiskal pravo elektro vezje za akumulatorsko ročno Bosch kosilnico. Vezje sem sicer potem kupil na eBayu, ker je bilo precej ceneje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ki spiš da te ne vkradejo?
Misliš da če bi blo tak na izi, da nebi vrgo nove plošče not?

Po serijski številki dela, ki je vgrajen v kosilnici in iz katerega je bila prepisana številka, oni meni to:

Spoštovani,

Dela s kataloško številko F016L68585 v seznamu rezervnih delov za Indego 1200 Connect ni. Prosimo, če nam sporočite, za kater del gre, da lahko preverimo, če je bil morda zamenjan z novejšo verzijo. V kolikor gre za manjši del električnega sklopa, se le ta prodaja samo kot celota. Celoten seznam rezervnih delov za omenjeno kosilnico si sicer lahko ogledate na tej povezavi.

Lep pozdrav

Potem najdem sam po katalogu, da je bil ta del zamenjan z novejšim (oni tega niso ugotovili).

Spoštovani,

Dela F 016 104 492 naš servisni center nima na zalogi, lahko ga pa naročijo. Hkrati vas želijo opozoriti, da dela F 016 104 492 ni na seznamu rezervnih delov za kosilnico Indego 1200 Connect, temveč za klasičen model (3 600 HA2 101). Del, ki bi bil ustrezen za Indego 1200 Connect (3 600 HA2 301) ima oznako F 016 104 601. Prosimo, če preverite kataloško številke vaše Indego kosilnice ter nam jo sporočite.

Lep pozdrav


Servis za kosilnice Indego je samo v Zagrebu, kjer pa osebna oddaja orodja žal ni mogoča. Del f 016 104 492 ima ceno brez DDV 86,53€, skupaj s stroški transporta (8€) ter DDV (25%) je končni znesek približno 118€. Glede dobavljivosti omenjenega dela smo poslali poizvedbo v dobavni center, da preverijo, če imajo del na zalogi. Takoj ko dobimo povratno informacijo vas bomo o tem obvestili.

Lep pozdrav


In zaj naroči del, če ti iz servisa rečejo, da del ki je v tvoji kosilnici v bistvu ne obstaja za tvojo kosilnico.

Odgovor na vprašanje kako dolgo traja popravilo (poslal sem jim slike totalno uničenega vezja z vsemi številkami, natančnim opisom problema) Pa kot, da je to blo prvič ta problem. Če bereš roboret forum je blo tega še pa še. Oziroma so enim v garanciji menjavali vsako sezono.

Spoštovani,

Iz servisnega centra vam odgovarjajo, da vam brez diagnostike kosilnice predhodno žal ne morejo povedati cene ter roka popravila. Glede cene ter stroška pošiljanja pa se lahko pozanimate neposredno pri dostavni službi GLS ali DPD.


Lep pozdrav

Zaj pa al majo kataloge, ki ne štimajo ali so mi pa v garancijskem popravilu vgradili del, ki ni spadal v mojo kosilnico. V glavnem od pooblaščenega servisa bi pričakoval malo več fleksibilnosti pri takih zadevah. Če bi jo pokazali, bi jo mel še danes. Pa verjetno še 1x ta isti del kupo, ker bi spet crkno. Jebat ga mi je bil všeč način dela, tak da bi to preživel.
 
Nazadnje urejeno: