K: robotska kosilnica

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.823
205
63
Slovenija
Jaz jo že od februarja opazujem. Če bo kdo to začel pri nas prodajat, da je ni treba vzeti v Hong Kongu, jo takoj vzamem. Ima vse kar rabim, gre v hrib, velika baterija, ni treba polagat žic v zemljo. Pa če jo vzamem zdaj, jo dobim za cca 1200 € :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.719
368
83
Heh, ja, ni neki full vlki dnar, ja.. Zato je tudi meni zanimiva.. Samo ne vem, kako so ti "kikstarter" projekti - če vsi "zaživijo" ali je možno, da plačaš kosilnico, potem pa izdelek sploh ne vidi "luči sveta".. ;)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.823
205
63
Slovenija
Mah, jaz preko KS ne bi vzel, zna pa zadeva zaživet, glede na to koliko denarja so zbrali. 100% pa seveda ni.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.333
948
113
Titograd
Zadeva brez žic je bližnja prihodnost. Husa že ima model kjer ne rabiš žice, pa mislim da Worx tudi. Huson model je sitnica, 5k € :jok:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
tale robot s temi koleščki je za golf igrišče. V realnem svetu enega dneva ne zdrži. brez, da bi se nekje vkopal.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
Zadeva brez žic je bližnja prihodnost. Husa že ima model kjer ne rabiš žice, pa mislim da Worx tudi. Huson model je sitnica, 5k € :jok:
hm, sem gledal če je kje kaka info za worx wire free... pa nikjer nič ne najdem...
bi bilo zanimivo,.. sedaj mi en worx že dela, za še eno parcelo - večjo, bi pa bil takšen wire free optimalnejši
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.878
2.107
113
Zadeva brez žic je bližnja prihodnost. Husa že ima model kjer ne rabiš žice, pa mislim da Worx tudi. Huson model je sitnica, 5k € :jok:

Husquarno pozabi, ta model brez žice ni namenjen običajnim tratam in ima kup omejitev. Enako tudi ambrogio. Dejansko kljub temu, da smo v letu 2022, ni na voljo kaj dosti, trenutno je edini upraben edino Segway Navimov, pa tudi ta ima nekaj problemov kot sem bral.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se pa že razvijajo open source kosilnice, za tiste ki so ešči predelav :) Openmower... Bazira na RPi, lasten GPS, wire free in kup pametnih funkcij

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Avtor pravi, da stvar ne bo naprodaj, bo pa dal vse datoteke na razpolago, vključno z PCB datotekami in "košarico" z priporočenimi komponentami (BOM). Gre pa za predelavo obstoječe kosilnice in ne celotne DIY.

Sem pa skoraj sigurne, da nebo dolgo, ko se bodo pojavile prve China kosilnice na osnovi tega dela.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
navadno bencinsko predelaš, zakrubblaš in zaklemaš pogon, elektronika pa potem vozi pol ure. Potem pa bencina zmanjka, in vse skup pospraviš.
 
  • Haha
Reactions: novaa

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.233
113
sej zakurblaš pa greš po nakupih :evil:

prideš domov, pa greš s šajtergo pa pobereš tiste ex cvetoče grme, sivke, vrtnice in ostalo šaro, ki jo poblazneli stroj reši muk... pa je mir en cajt
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Avtor pravi, da stvar ne bo naprodaj, bo pa dal vse datoteke na razpolago, vključno z PCB datotekami in "košarico" z priporočenimi komponentami (BOM). Gre pa za predelavo obstoječe kosilnice in ne celotne DIY.

Sem pa skoraj sigurne, da nebo dolgo, ko se bodo pojavile prve China kosilnice na osnovi tega dela.

Brezveze, razen če se bo kdo spravil na razne Husqvarne in ostale renomirane zadeve in omogočil da si boš lahko sam gor naložil te mape za izbran model. Kar pa se verjetno ne bo zgodilo. Je pa dobra fora ja.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hja, meni kot zagrizenemu DIY fanatiku je to cool in bom se nedvomno spustil v projekt, ko bo moj Worx začel nagajati. Da pa bi drugi odprli svoj SW (predvsem Husqarna) pa lahkopozabiš. Sicer pa, če bo Openmower zaživel, v čem potem huski še prednjači, razen v 4x4 za razgibane terene?