"vrtna" kosilnica, širine kakih 80cm?

helltom

Pripravnik
17. maj 2013
67
1
8
Pred leti sem si kupil tole:
https://www.bolha.com/kmetijstvo-go...ca-mulcer-p70-eurosystems-ita-1297332665.html, zastopnik je na Vrhniki (štacuno in servis ima lih mal naprej od Cankarjeve bajte)
uporabljal sem jo na bolj strmem terenu (vendar po velikosti podobno tvoji površini) z jeklenimi kolesi - ki si jih dodatno našraufal, vzel sem mulčer varianto, šlo je kot petarda, žal pa je široka samo 60cm, pa če je bila res visoka trava, je bilo tam treba iti dvakrat čez, zamudil sem se pa tudi skoraj en cel dan, da sem opedenal cel travnik. Trave potem nisem grabil, ker je bila toliko zmleta, da je že služila kot gnojilo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.123
4.546
113
Kako se obrneš za 180 stopinj? Saj ima spredaj vrtljivi kolesi. Lažje kot z vrtno. Lahko pa jo tudi dvigneš v zrak, vendar smisla nima.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
336
83
Ima mogoče kdo v okolici MB to kosilnico: MTD WCM 84 E ? Bi mogoče prišel pogledat v živo, kak dela, preden kupim... Prinesem pir zraven... ;-)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo ideja za ogled še kaj drugega v Mb: pred Leclercom je trgovina v kontejnerju, mislim da imajo STIGA mašine, na Tržaški pri Žoharju pa imaš Husqwarno (se mi zdi) al Stihl - pred obema sem videl to kar iščeš - oz. podobno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
336
83
Nevem, če ma stiga in husqvarna kake podobne stroje... Obojni imajo razne riderje in podobno (3000eur in navzgor), da pa zadi hodiš, pa po mojem nimajo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej jaz sem jih videl pred trgovinami, zdaj kaj zaena firma so pa nimam pojma.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.123
4.546
113
Za res visoko travo
.
Se vidi, kako so to dosegli. Povsem odprto na stran in torej zelo nevarno za širšo okolico, saj lahko vrže kamen tudi nekaj deset metrov daleč. Ampak samo tako gre delo z visoko travo. Masa mora čimprej stran od nožev, da je prostor za novo.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
369
107
43
kaj pa robotska? Huse potegnejo tut čez 5000m2... pa pa vzameš cenejšo in pač jo prestavljaš mal med spodnjo in zgornjo travo...
men se tole ne bi dal na roke kosit. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
Kot vem roboti kosijo "vsak dan". Potem bi bilo bolje kupiti dve, kot pa prestavljati.
Sicer pa en sarkazem
Radosti mestnega življenja v kmeckem okolju.
Kje so sedaj tisti alterjevci ki jim grejo subvencije kmetom v nos? Za pol ha dobiš že lepo subvencijo. Pa še bale lepo prodaš ( by Kangler)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.065
5.712
113
pri taščici
A veš da boš vsako košnjo prehodil cca 10km?To za pisarniške molje ne bo ravno peaceofcake. Upam da nisi pisarniški molj.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
336
83
McGiver, res imajo pred leclercom rastavljen Cub Cadet... Sem včeraj bil tam in je bil vrei prodajalec... Sem mu samo rekel, da se zanimam za to kosilnico, pa jo je takoj vžgal, demonstriral vse in bil res prijazen... Malo sma se pogovorila tudi o raznih rider-jih, ampak je za klanec bolj tak-tak...

Hanzi, sem pisarniški molj, ampak taka dela ravno poskrbijo, da se malo razgibam in dam misli na off (eno slušalko v uho in gasa)... :)

oby, pri robotskih kosilnicah po mojem mnenju res mora bit lep teren, saj imajo dokaj mala kolesa... V tem klancu je polno takih skritih lukenj, da včasih moram vreu potisnit sedanjo kosilnico, ker cela kola not pade... Pa ktrinovci se naredijo... Pa teren (klančina) se ob suhih/mokrih obdobjih spreminja (podaja) in nastanejo nove razpoke/luknje, ki mislim, da bi robotsko kosilnico zaustavile... Pač breg je qrba... ;) Iz izkušenj pač vem, da se nebi dobro odnesla...

piagolo, vsaka žival potrebuje neko osrkbo in prostor in konc koncev tudi neko znanje, če gre kaj narobe... Ni mi ravno do tega... Pa imam rad živali... Še sploh pa je nebi mogel jest, če bi jo večkrat božal in bi bila naša... ;)

Torej, včeraj sem videl obe kosilnici v živo (MTD WCM 84 E in Cub Cadet)... Mi je celo prodajalec (od Hojnika) reko, da je nekak MTD budget znamka od Cub Cadet... Je pa MTD cenejši za kakih 700 eur (1500eur vs 2200eur)... Je pa kosilnico kar vredu upravljat... Sem lani prvič kosil z Muto in se moraš res vredu zraven naret, da jo obrneš, tu se mi je zdelo manevriranje precej lažje in z manj napora... Je pa res, da je verjetno na terenu drugačna situacija...

Malo me moti, da imajo ročice na potisk navzdol (pa že v osnovi so neki visoki ročaji)... Bolj se mi dopade, da potegneš ročico navzgor...

Če bo slučajno kdo kaj kupoval pri Hojniku, bi naj imeli prvi vikend v aprilu neka znižanja... Samo za info... ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.123
4.546
113
Prav si opazil, ročice so nerodne, meni so od začetka drevenele roke že po 15 minutah košnje. Sedaj so se vzmeti malo unesle ali pa jaz malo utrdil. Ker je ročico potrebno ves čas stiskati med delom, je to povsem druga zgodba kot kaka BCS-ka, kjer si jo pač stisnil, ko si nekaj "rabil". Če pozabiš na to, je upravljanje na ravnini prav tako lahkotno in natančno kot vrtna kosilnica širine 55 cm z zadnjim pogonom. Hrib pa pri vsaki zahteva še kaj zraven :).
Mislim, da je v tem primeru budget pri MTD proti Cub Cadet samo barva. Vsaj pri moji, ker moja še ima B&S motor, sedaj pa so po opisu in sliki sodeč neke kopije, ki se verjetno delajo v isti tovarni kot jih dela (ali da delati) B&S in pašejo isti nadomestni deli. Hojnik bi načeloma to moral vedeti, vsaj pred 20-imi leti, ko sem jaz kupil tam prvo kosilnico niso bili kar en prodajalec.
Od leta 2014 se je na moji doslej strgala ena zajla za pogon. Lokalni serviser mi je na osnovi stare naredil novo z istimi priključki in mi vzel tam okrog 10 €.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.374
211
63
Jaz imam približno tako BCSko dobrih 12let, kupil rabljeno (l1995). Nadgradil sem jo s kolesi & gumami 4kolesnika:
big_170412-183303-620b.jpg

Kosim naklone, kjer brez nogometnih čevljev ne moreš slediti kosilnici, koš je odstranljiv, trava pa je na fino zmelta in je ni potrebno pobirati.
Frekvenca košnje je vsake 3-5tednov.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
336
83
Hmmm, ni slaba rešitev, kaj pa cenovno?

Maš mogoče kake linke do kosilnice in hederja, da malo vidimo, kake so kaj cene... ;-)
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
627
202
43
Jaz vzel huso raider 4x4. Sem gledql kolega pri košnji v vinogradu... peš greš komaj po vrstah raider pa z lahkoto. Edino naštudirat bi moral kako čim bolj varno obračati