"vrtna" kosilnica, širine kakih 80cm?

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
627
202
43
Jaz imam približno tako BCSko dobrih 12let, kupil rabljeno (l1995). Nadgradil sem jo s kolesi & gumami 4kolesnika:
big_170412-183303-620b.jpg

Kosim naklone, kjer brez nogometnih čevljev ne moreš slediti kosilnici, koš je odstranljiv, trava pa je na fino zmelta in je ni potrebno pobirati.
Frekvenca košnje je vsake 3-5tednov.
Povej raje koliko nožov si že menjal. Sam vem da 2x malo daljša trava pa je ušesa na nožih potrgalo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Evo, sem kupil kosilnico MTD WCM 84 E in sedaj me zanima nekaj v zvezi z ročico za gas.

Na sliki sem z rdečim ovalom označil neko blokado (rjavkasta ploščica), ki preprečuje, da bi gas povečal na maksimum...
20190423_170924.jpg



Sedaj me zanima, če imate uporabniki te kosilnice tudi to blokado? Je pa prav prišraufana in ni na lahki način odstranljiva (in tudi v navodilih nič ne piše).. Vidim pa, da ima zajla za gas še fora, ko zategne gas na motorju (tista majhna ročica na motorju bi šla še bolj v desno, samo ta blokada preprečuje)...

Torej, je ta blokada normalna?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.692
5.323
113
raners ...očitno je blokada tam z namenom da omeji obrate...najbrž isti motor uporabljajo za različne namene...in če boš to predelal bo kaj odletelo kar ni delano za obrate ki jih boš dosegel...

Ne vem za kako kosilnico se gre...amoak če maš spredaj kak ekscenter ki poganja nože...potem bo prvo na udaru to...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.121
4.546
113
raners : moja take blokade nima.
Ampak očitno ni enak motor. Nimam zauga posebej ali kaj je tisti gumb zraven, prav tako nimam nobenih displejev. Ampak moja nima električnega vžiga.
Imam samo ročico za plin. Če je povsem dol na želfi ugasne, če je povsem gor na zajcu, je za hladen vžig. Ta dva položaja na ročici začutiš nek majhen dodatni upor. V sredini pa denimo, da lahko nekoliko reguliram obrate. Čisto nizkega prostega teka nima. Varianta je, da v nekem merkurju pogledaš, če je razstavljena in če imajo vse tako. Ali pa klic kakega serviserja.
Tako zgleda pri moji.
6jjVlTkx442
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.800
3.819
113
Men tisti gas in ploščica z žagico zgleda kot da imaš stopnje ročnega gasu. Sicer čudno če ročica stoji v položaju ker ponavadi se to uporablja pri gasu s povratno vzmetjo (ročica pade na idle če jo ne držiš). A si ziher da ne gre ročica v levo in potem navzgor po ploščici?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
ne, ročica ne gre mimo te blokade... sem probal... Pa tudi v priloženih navodilih ni narisane te blokade...

Ampak ja, mogoče je blokada ravno zaradi kakih omejitev, kot je Kamele0N reko...

Ok, bom danes/jutri probal prvič kosit z njo in bom videl... ;)

Hvala vsem za pomoč... ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj še kako sliko ročaja zgoraj kjer držiš, kot da bi bil "gas" nekje drugje, ali pa ta motor sam uravnava obrate glede na težavnost terena in košnje.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
No, včeraj sem prvič kosil z mojo MTD WCM 84 E kosilnico... Občutki so mešani... Nisem najbolj zadovoljen, oz. ni ravno to, kar sem pričakoval...

Prednosti (glede na vrtno kosilnico):
- kot je logično, sem naredil precej več v krajšem času...
- pogon je vseeno bil kos klancu (vleče precej boljše kos vrtna kosilnica, vleče celo mene gor po bregu)
- po klancu navzdol pogon drži hitrost (ko sem probal kosit brez pogona dol po bregu, mi je kosilnica skoraj spizdila dol po bregu, nebi je zadržal... ;) )

Slabosti:
- Uff, kje naj začnem...
- slabost je gotovo to, da ne vlečeta obe kolesi hkrati in z enako močjo - to se ZELO pozna, ko kosiš prečno na klanec (bočno), saj kosilnica cel čas spredaj sili v "grabo" in jo moraš cel čas držat ("španat"), da gre koliko toliko ravno...
- včasih se eno kolo vrti v prazno in moraš pritisnit na to kolo, da kolo zagrabi (no, in ko to kolo zagrabi, kosilnica (greben) poskoči in že imaš par cm nepokošene trave)
- precej težka za manevriranje (tudi, ko jo hočeš samo malo nazaj potegnit (popravit) in podobno)
- dostikrat se greben dvigne, ko kosiš gor v klanec (moraš v bistvu kosilnico gor "španat")...
- tudi to mi ni preveč všeč, da moraš obe ročici vedno držat (no, to bi lahko s-hekal, ampak pač ni mi bilo všeč - niti švica si ne moreš pobrisat... ;) )

Saj sem precej teh stvari vedel pred nakupom, samo nisem pričakoval, da se bodo te pomanjkljivosti tako zelo odražale na terenu...

Verjetno bom to kosilnico prodal. Cena bo kakih 1400 eur, saj je kosilnica skoraj nova (1,5 delovne ure)... Če je slučajno kaki interesent, naj mi javi na ZS... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
ncnifrej, tu na alter (kjer ste mi že ogromnokrat pomagali), bom tudi sam korekten in sem povedal vse po resnici... Da sem dopisal, da bom kosilnico prodal, ni bil mišljen kot oglas, ampak če pač slučajno kdo kupuje... ;)

Pbutec, verjetno bi pogon (zapora diferenciala) rešila marsikatero težavo... ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.800
3.819
113
Stalna zapora diferenciala je enostavna rešitev. Odpri diferencial in zašvasaj vmesne (podajalne) zobnike, če je rešitev delovala včasih na BMWjih bo tudi pri tej tvoji prduli. Samo boš imel drug problem, težko boš kosilnico obračal!;)

P.S. ker je bilo omenjeno da so to neki ameriški kloni, mogoče obstajajo rešitve za nadgradnjo zapore diffa na ročico
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.805
194
63
Slovenija
raners tudi jaz imam podobne težave na našem terenu, zato vedno bolj razmišljam o nabavi kosilnice na daljinsko vodenje in električni pogon. eno sem že našel, en gospod dela take primerke:

Bolha

samo cena še ni ljudska
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
kake te ma cene?

Drugače pa kaj kaka muta bi šla po klancu poprek lepo ravno al bi jo pravtako moral vedno "gor španat"?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.805
194
63
Slovenija
malo ti jo gravitacija vseno vleče, vsaj meni je. Res pa da manj kot klasična rotacijska kosilnica. Gospod pa ima ceno za manjši model 85cm širine 2,2k.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.374
211
63
Z zaporo diferenciala gre kosilnica prečno po bregu praktično brez napora.
Ena rešitev je vgradnja širših koles (jaz sem na BSC dal od 4kolesnika), a brez špere čudežev ne pričakuj.