Traktorska kosilnica za klance (Husqvarna Rider)?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Rider, ki ga gledam, tako ali tako nima koša... in ima kosišče spredaj... Tako da gor in dol po takem klancu na vidim nekega problema (čisto vsega tako ali tako nebom mogel pokositi ne z riderjem, ne z robotom, ampak s silkarco..). Za obrnit je dovolj prostora (kot je že en uporabnik napisal zgoraj)...

Pa tudi svetovalec mi je rekel, da bi se zagotovo dalo večina pokosit z riderjem, ampak pač kosit (in obračat) po pameti...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.126
113
sej ti dobro gre, z akosit si začel gleda 9.8. 2018, pa si 2 leti ze prigural, pa še nisi kosil (z riderjem), tako da... gre, malo še pa bo zima, pa se potem avgusta spet mal slišimo :d
 
  • Haha
Reactions: B81

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
heh, imaš prav... Lani sem kupil eno malo večjo kosilnico (samohodno, širine 80cm), letos pa finance že dopuščajo nakup malce boljšega stroja... Samo nevem še, katerega... ;) Ampak skoraj zagotovo kupim nekaj do konca tega meseca... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Taki stroj raje kupim nov, ker je lahko par tednov star zjeban bolj kot star par let... ;) Če bi že kupil rabljenega, bi ga kupil samo od nekoga, ki bi ga poznal, da bi vedel približno, kaj je z njim kosil in kako... ;)

Pa še eni hočejo za rabljen stroj skoraj toliko, kot dobiš novega z vredu ceno... ;)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Obstaja še 3. možnost. Imenuje se vuneni travojed. Vse skup zagradiš pa ofce noter. Odpade menjava baterij, cajt za riderja, pa še kakega jagenčka lahko obračaš in prirediš alter piknik
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
map, po svoje imaš prav, drugače pa sem mnenja, da vsaka žival prinaša spet neko skrb in cajt... Ter malo moraš vedet o živalih, kako ravnat ob kakih skrajnih situacijah... Več imaš živali, večja verjetnost je, da pride do kakih problemov... ;)

Tako da živali so no-go.. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Včeraj je ponovno prišel svetovalec in je imel zraven Husqvarna Automower 430X, da je sprobal, če bi kosila ostali (ne tako strmen) teren in se je izkazalo, da bo pripravljena kosit...

No, tako so mi ponudili 2 robota: 435X AWD in 430X.

Ker sem mu gnjavil glede cene, mi je rekel, da ima enega testnega 435X (da ima samo 9 ur in je bil uporabljen samo za demonstracije) in da ima normalno garancijo in vse ostalo (kot bi kupil novega)..

No, in sem se strinjal... Pač 5% dodatnega popusta lahko da na testnega...

Kaj menite? Je lahko kaj narobe? Pa saj četudi bi bilo, je v garanciji, kajne?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Včeraj je ponovno prišel svetovalec in je imel zraven Husqvarna Automower 430X, da je sprobal, če bi kosila ostali (ne tako strmen) teren in se je izkazalo, da bo pripravljena kosit...

No, tako so mi ponudili 2 robota: 435X AWD in 430X.

Ker sem mu gnjavil glede cene, mi je rekel, da ima enega testnega 435X (da ima samo 9 ur in je bil uporabljen samo za demonstracije) in da ima normalno garancijo in vse ostalo (kot bi kupil novega)..

No, in sem se strinjal... Pač 5% dodatnega popusta lahko da na testnega...

Kaj menite? Je lahko kaj narobe? Pa saj četudi bi bilo, je v garanciji, kajne?

mal pavšalno spremljam tole.. tko k je un tip kosil na videu na prejsnji strani - si rajš koze naštimam...

pri nakupu rabljene bi jest bil pozoren, kdaj je bila "dana v uporabo oz. kupljena".. k če so jo "registirali" recimo eno leto nazaj ti teh samo 9h uporabe prov nic ne koristi.
pa 5% ni glih neki popust.. če ti je že 2x prišel na ogled - potem se mu gre za posel.. in ima še kaj "prostora"
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Iščem vrtni traktor. Do sedaj sem bil prepričan da bo naslednji traktor husquarna. Natančenje tale model:

Sedaj sem dobil priporočilo za tale traktor.

Morda kakšno mnenje, solo by al-ko ne poznam?
 

B81

22. jul 2007
34.472
8.947
113
Vzeli STIGA 2394... 2650 eur, mocn (sicer Loncin motor), (ne razumem, kako kosis z 8 konji) 2 cilindra...mi bi za teh 25 arov tudi lahko nekaj za 2 jurja...nima pa servo volana :)

Solo alko je top firma, verjetno top za kupit, nemsko astrijska zadeva. V vsakem pa bo nekaj kitajskega :) Frama trgovina ima neke te alkote ugodno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
pa 5% ni glih neki popust.. če ti je že 2x prišel na ogled - potem se mu gre za posel.. in ima še kaj "prostora"
Sicer odgovarjam na star post: tako ja, svetovanje in 2x prihod na lokacijo in njegov čas je vse brezplačno, to ni vredno nič, a ne? To vam morajo vsi zastonj naredit, potem pa še nabit gor konkreten popust, sicer pač greš in na netu naročiš za 5 EUR nižjo ceno.
Za take imajo angleži lep izraz: knowledge sucker
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinKING

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pozdravljeni
Kopujem R216T AWD Husqvarno
Zanima me kje jo najdem najceneje, in kako se obnese.
Imam 1300m2 lepe ravne brežine.
Ceno imam z kosiščem vred 4800€

Prosim imetnike omenjenega stroja in seveda tudi ostale za mnenja.
hvala
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
staher , podobno kot so svetovali meni pred parimi leti, svetujem tudi jaz tebi... Poglej malo za robotskimi kosilnicami... Res vredu pokosijo teren in res samo gledaš od daleč, kako je vedno pokošeno... ;) Če ni velikega naklona, niti ne rabiš 4x4, tako da bo tudi strošek manjši kot rider... Ti pa priporočam husqvarna robot, ker res delujejo tako kot morajo... ;) In tisti čas, ko bi kosil z riderjem, raje piješ pir ali greš na sprehod z družino... ;)

Razen če rabiš rider še za kakšne druge namene (pluženje pozimi in podobno)...
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Te električne kosilnice so že fine smo kaj ko mine 2-3 lete pol pa samo popravilo.
Ka pa vem
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Saj ti nočem oporekat, ampak tudi na riderju bo verjetno kako popravilo po parih letih... ;)
 

simmy

Zelenc'
15. nov 2012
1
0
1
Pozdravljeni
Kopujem R216T AWD Husqvarno
Zanima me kje jo najdem najceneje, in kako se obnese.
Imam 1300m2 lepe ravne brežine.
Ceno imam z kosiščem vred 4800€

Prosim imetnike omenjenega stroja in seveda tudi ostale za mnenja.
hvala
Mi prosim zaupaš, kje so ti ponudili takšno ceno? Kupim takoj. Lahko na zs. Hvala