Traktorska kosilnica za klance (Husqvarna Rider)?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.765
626
113
Ja, si tako predstavljam, ja... ;)
Jaz bi ga imel celo nastavljenega, naj dela 24h na dan (in če bi sfolgal pokosit teren, potem ustrezno zmanjšal čas košenja...) ;)

Pri robotih rabiš vedno nekaj rezerve, vsaj 10%, če ne raje 20%. Če je robot deklariran za 3500m2 (pa so to napihnjene marketinške številke), ti bi ga pa uporabljal na 4000-5000m2 zelenici, je to totalen no-go. Tisti prodajalec ti je čisto pravilno povedal, da bi potreboval dva robota, kar pa je potem že 10k€ cena.

Za tako veliko površino jaz ne bi razmišljal o robotih, ker na koncu ni neke pametne računice.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.794
5.047
113
to kaj je deklariran je nezahtevn vrt in košnja 24 ur. Torej nekaj kjer ni ovir. Vse ovire in zapreteni prehodi dodatno zmanjšujejo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.007
761
113
?

Sosedov ali domači mulc 20€ na košnjo? Do 12 incidentov na leto. Za 41 let denarja. Moj mulc bi takole kosil for free. Ker bi moral. Če ga nimaš, povprašaj pri sosedih proti plačilu.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Heh, sicer dobra ideja, ampak kaki mulc tega terena niti nebi bil sposoben pokosit... ;) Sem kar navajen dela in da pokosim ta breg, se jebem pol dneva z veliko kosilnico (ali skoraj cel dan z vrtno)... Pokosit nekje 4000m2 brega z grbinami (krtinovci in ostalim sranjem) je drugo kot pokosit 4000m2 ravnega terena...

Jaz ne grem tega kosit nobenemu za denar (še sploh pa ne za 20 eur...)... ;););) Je kar jebarija, ko moraš (kar težko) kosilnico obračat v največjem bregu...

Drugače pa na splošno nebi bil rad odvisen od nobenega... Vedno potem pride do kakih nepredvidljivih komplikacij... Delo z ljudmi je lahko kar težavno... Potem so še tu vremenski vplivi itd... Že ko mi je kosil stric, je večkrat prihajalo do kakšnih problemov (da je trava zrastla več kot meter (ker ni mogel posušit zaradi vremena), naslednje leto je bilo trave v izobilju in se mu tudi ni mudilo kosit, enkrat je hotel balirat in je gor spustil velikega fendta z veliko balirko (so mi zruvali en del terena), itd... )...

Pač moraš imet veliko srečo, da si najdeš kakega zanesljivega kosca, še sploh za tak teren, ko se ne more vse naret s strojem...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.007
761
113
Ja pol pa recimo 40€ za 12x za 20 let. Čez 20 let ti noben robot ne bo več delal. Že čez 10 let boš iskal novega.

Ti mora biti kar pri srcu tale svet, da bi jaz imel manipulacijo in stroške z enim travnikom in malo sadja, to če ni zazidljivo, ni vredno nič.

Če pa je zazidljivo, pa razumem vsa ta vprašanja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
No, to je ena izmed stvari (grbine in ostale motnje), ki me skrbijo, kako bo delo opravil robot... Drugače sem šel včeraj gledat en teren in imajo na videz še večji, bolj strm breg in so mi lastniki rekli, da robot lepo pokosi cel teren... ;) Sem bil kar pozitivno presenečen, ko so mi to rekli lastniki... Ker eno je, če ti to reče prodajalec, drugo pa je, če ti to reče kupec... ;)

Saj zato pa sem prosil za kakšna mnenja uporabnikov ALTER, če ima kdo slučajno doma tega robota husqvarna 435X AWD doma in lahko iz svojih izkušenj realno pove..

Valhalla , glede trajanja delovanja robota imaš zagotovo prav... Glede prodaje zemljišča pa je tak, da dvomim, da bi se našel kupec... Zazidljivo bo bolj težko, ker je že bil plaz na tem terenu in par deset metrov stran pa je bil malo večji plaz (odleslo celo cesto)... Pa tudi če to prodam (vredno tako ali tako ni nič), lahko hitro dobimo še več skrbi kot je imamo sedaj.... ;)
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.076
3.565
113
Marlbor
Ja pol pa recimo 40€ za 12x za 20 let. Čez 20 let ti noben robot ne bo več delal. Že čez 10 let boš iskal novega.

Ti mora biti kar pri srcu tale svet, da bi jaz imel manipulacijo in stroške z enim travnikom in malo sadja, to če ni zazidljivo, ni vredno nič.

Če pa je zazidljivo, pa razumem vsa ta vprašanja.
Jaz ti dam 50eur, če mi prideš podobno stvar pokosit 1x mesečno. Ker očitno misliš, da je to pripravljen nekdo delat za 3eur na uro
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.007
761
113
Svet na sliki je z vrtno kosilnico pokošen v petih urah na komot, grem stavit da še prej (1.000m2/h). Z BCS ima tast večji svet z večjim naklonom pokošen v cca. 4-ih urah za seno. Kupite 3 robote, jaz sem samo nasvet dal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.374
211
63
Tole bi moral z AWD riderjem brez težav pokositi. Na svoji parceli sem imel riderja na testu in problem je bil tam, ko se je parcela zaključila z največjim naklonom in nisem mogel varno za obrnit. Gor/dol pa brez težav prenese večje naklone, kot zgledajo tvoji s slike.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.775
1.919
113
najrajš na babi
Točno to. za riderja 4x4 je to mali problem. Problem rata pri obračanju na hribu, nekje, morda tudi na sosedovem moraš zaključit in varno obrnit. Isto velja za ATV z kosilnico, ki ni nič man neroden za prevračanje kot rider, mogoče še bolj. Niti pod razno pa ne kupuj vinkovičevega tomota, daleč najslabše orodje za hrib. Ta se šele prevrača.

po tisti sliki ki si jo prilepel, imaš levo in desno dost placa za varno obrnit, na vrh in vmes pa tudi. Z malo truda se da tudi v bregu obrnit, sam ne smeš na zadevi sedeti pribit kot hlod

 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.390
3.209
113
Sem kar navajen dela in da pokosim ta breg, se jebem pol dneva z veliko kosilnico (ali skoraj cel dan z vrtno)... Pokosit nekje 4000m2 brega z grbinami (krtinovci in ostalim sranjem) je drugo kot pokosit 4000m2 ravnega terena...

Jaz ne grem tega kosit nobenemu za denar (še sploh pa ne za 20 eur...)... ;););) Je kar jebarija, ko moraš (kar težko) kosilnico obračat v največjem bregu...
Da se razumemo. Ta parcela na sliki sploh breg ni.
Tukaj da se prevrneš s bilokaterim strojem moraš biti umetnik prve kategorije.
Toliko za danes.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.223
-1.962
113
Kočevska
Včeraj je bil pri nas svetovalec od Husqvarne (iz prodajalne Lopa MB) in mi je nekak bolj priporočal robota (HUSQVARNA AUTOMOWER 435X AWD), ampak je rekel, da bi za celotno področje svetoval 2 robota... Sedaj imajo neke akcije in je možno dobit robota za dobrih 4000 eur + polaganje žice in vse skupaj je okvirno 5000 eur stroška (za enega robota). Svetovalec mi je rekel, da za do 3500 m2 brez skrbi poskrbi robot (le okoli drevja pusti malo) in da 1 robot porabi okoli 8 eur elektrike na mesec (če dela 24h).
Torej, za ta predel mi je rekel, da robot pokosi vso travo celo leto:
Poglej priponko 35223

Kaj menite? Še vedno sem malo skeptičen... Ima kdo iz okolice MB doma tega robota in podoben teren (klanec)? Bi prišel samo pogledat za 5 minut... Prinesem pivo zraven... ;)

Glede Rider-ja mi je rekel, da je vseeno malo strmo in da se da pokosit večino, ampak moram pogruntat dobre linije, kje bom obračal (ker je večina klanec, da ga ne prevžem)... Kot sem že v prejšnjih prispevkih rekel, bi mi rider prišel prav tudi pozimi za plužit... Tudi za Rider me zanima, če kosi kdo doma podoben klanec z Rider-jem v okolici MB? Bi prišel samo pogledat za 5 minut... Prinesem pivo zraven... ;)
Tu imaš review za ta Automower:

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Hja, saj še vedno tudi pogledujem za riderjem... In ja, sem kar prepričam, da bi lahko z njim pokosil večina moje parcele... Še sploh zaradi zime, da bi lahko plužil cesto... Čeprav je spet res, da so zime vedno bolj mile... Ampak če bi bila sedaj zima in toliko padavin, bi jebo ježa s kidanjem ceste...

Ampak glede košnje to spet zahteva, da se na vsakih 10 do 14 dni vsedem na riderja za par uric.. Sicer bi verjetno bili delo nareto precej hitreje kot sedaj, ampak pri robotu pa bi samo gledal (in pil pivo ;) ), kako kosi...

Jebemo, pred enim tednom sem kosil in bi lahko skoraj spet ta vikend... Letos trava neverjetno raste... ;) Saj ni čudno, če dežuje na vsakih 3 do 4 dni...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.308
1.327
113
Daj povej a si gledal riderja kje v akviji na takšnem bregu ali pa samo predvidevaš, da bo zmogel tak breg na podlagi posveta s svetovalcem? Si mislil tak breg kositi prečno ali gor dol, meni se namreč zdi kar precej naklona za prečno košnjo, gor dol pa bo verjetno spet problem s težo koša al bi kosil brez koša?