"vrtna" kosilnica, širine kakih 80cm?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.119
4.546
113
Vsekakor pojdi naslednji stroj preverit na podobnem nagibu. Delo s kmetijskimi stroji za manjši denar običajno ni hec in rabi uporabnik kar moč. Večinoma večjo kot pri tej kosilnici.
O problemu diferenciala sem ti napisal že prej. Tudi vrtni traktorji povečini nimajo diferencialne zapore, res pa je, da je tam malo težja naprava in se uporabnik lahko nasloni na gornjo stran, da neha kopati.
Ročice se bodo malo unesle ali pa se bodo roke utrdile. Je pa res muka, ker je vse mehansko. V veliki prednosti so naprave, ki imajo hidrostatični pogon. Ampak tam je tudi cena povsem druga.
Brez uporabe prestav na hribu ne boš zlahka manevriral tudi ostalih strojev, ki delajo tako ali večjo širino. Če gre za resnejši stroj, je kvečjemu še težja reč. Kosilnica ima vzvratno prestavo in jo je pač treba koristiti.
Malo prakse ti da, kako se kake parcele lotiti. Tudi pri BCS-ki sem imel naštudirana tista naša dva ali tri ha (oziroma je naštudiral že oče), kako in kaj. Ko smo dali v najem, sem se čudil najemniku, kako se ponekod muči, ker se je narobe lotil in ni upošteval, kako ima drevje, jarke in nagibe :).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Včeraj sem bil na sejmu Agra in videl kosilnico Toro Timemaster - saj jo je že omenil nekdo bolj v začetku te teme...

Jo ima kdo doma (iz štajerske, najbolje iz okolice MB)? Ker me zanima, kako je rokovat z njo na terenu in bi jo prišel pogledat in sprobat... Lahko na ZS ;)

Prinesem kakega 6-packa zraven ;)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.123
5.555
113
Tole je težka krava (62 kg) za manevrirati.

dafuq:
Ne omogoča centralno nastavitev višine košnje


Na sejmu niso imeli nič testnih voženj ?


Na tvojem mestu bi raje poiskal nekaj s tremi kolesi (spredaj eno vrtljivo 360° in zadaj 2 pogonska).
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
796
113
Ta teža je tud men padla v oči, + teža trave če zbiraš v koš. Pa pogonska kolesa zgledajo bolj mala (verjetno vara slika).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.119
4.546
113
Presneto dvomim, da bi široka kosilnica s polnimi plastičnimi kolesi približno šla po terenu, kjer z MTD 84 nisi shodil ...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Saj ne rabim kosit tam, kjer z MTD 84 nisem mogel... Zanima me, kak bi kosila tam, kjer sem lahko z MTD 84... Pač MTD 84 ima DVAKRAT več kilogramov kot ta TORO Timemaster... In me pač zanima, kako bi bilo kosit s to Toro... Pa ta Toro je tudi precej krajša... In dvomim, da bi mi pri bočni košnji tako "plezala navzgol" po klancu in da bi jo mogo s takim naporom španat navzgor in tudi pri obračanju pričakujem precej manj napora....

Kot sem že rekel, sem kar precej hitrejši kot z navadno vrtno kosilnico zaradi širine košnje, ampak ta Toro Timemaster je skoraj enako široka kot MTD. Pa mislim, da bi bil bolj okreten okoli dreves in tudi hitrost se lažje regulira kot pri MTD (kjer moraš spostit vsaj eno ročico, da menjaš - no, včasih med košnjo menjam z nogo, ampak samo, ko menjam navzgor)... Pri regulaciji hitrosti imam v mislih predvsem predele trave, ki je precej večja od ostale in tam lepše pokosi, če samo zmanjšaš hitrost...

Res bi rad sprobal to Toro Timemaster kosilnico...

Torej, še vedno iščem lastnika Toro timemaster kosilnice na štajerskem (okolici MB)... ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Aja, glede polnih plastičnih koles pa mi je sosed dal namig, da je on na plastična kolesa svoje kosilnice zarzezal in prišraufal gumo ("mantl") od MTB kolesa in je dobila odličen oprijem... ;) Se mi zdi dobra ideja... ;-)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.119
4.546
113
V Sl. Bistrici pri Milerju ni možen test, če že sodeč po tvojem linku to prodajajo?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Na sejmu Agra mi je reko, da ni možno, samo sem jih zdaj klical in so mi rekli, da imajo v ravnah na koroškem testni model in da lahko sprobam celo kosit z njo... ;)

No, če je slučajno kdo iz MB, naj mi prosim javi, ker do tja imam 1,5h vožnje... ;)
 

Kosec

Zelenc'
5. jan 2020
2
0
1
raners si kaj rešil/kupil potem?
Sprašujem, ker sam trenutno kupujem nek stroj za popolnoma enak teren, kot ga imaš ti - 5.000m2, vse skupaj v klancu. Poleg tega pa je teren na splošno ne raven. Kosil bom visoko travo, najraje bi nekaj, da mi ni potrebno grabiti potem - se pravi verjetno mulčar, čeprav ne vem kako se obnese pri višji travi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.672
334
83
Heh, nazadnje sem kosil s kosilnico MTD 84 WCM, glede katere smo že dosti povedali v tej temi... One druge (Toro timemaster) pa še nisem šel sprobat...
Se pa z MTD 84 WCM tudi ne da vredu kosit visoke trave - če je trava previsoka, za sabo pušča preveč nepokošene trave (pušča take lise poležane nepokošene trave)...

Z MTD 84 WCM kosilnico kosim na nekje 3-4 tedne (medtem ko kosim z vrtno kosilnico na vsake 10 do 15 dni), da mi še kolko tolko pokosi travo...
 

Kosec

Zelenc'
5. jan 2020
2
0
1
Eh sem mislil, da si šel probat Toro timemaster pa še kako drugo in da že imaš neko super rešitev, ki bi prišla prav še meni :)
Sem drugače tudi jaz gledal MTD 84 WCM, ampak me je po prebiranju te teme minilo.

Še najbolj se trenutno nagibam h kakemu vrtnemu traktorju pa magari 4x4 pa bo pač malo dražje. Druge izbire očitno (na žalost) ni, razen če bi želel Muto ali pa BCS (kar pa nekako ne bi rad izbral, glede na to, da sem BCS že imel in je kar zaj** vse skupaj manevrirat v moj hrib :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.119
4.546
113
Za redko košnjo in veliko travo rabiš tak koncept košnje:
.
Ampak potem bodo čedalje bolj čudne rastline rastle. Oziroma odstranjevanje trave, kar pa je res delo. Kosilnice in mulčerji s principom košnje za "zelenico", zahtevajo pogostejšo košnjo, ker ne vem kake količine odreza enostavno niso sposobne zmleti.
Traktor je sigurno najbolj udobna rešitev, če hrib ni tak, da bi se lahko prevrnil.