Akumulatorske kosilnice

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Imam 2 tele nahrbtni doma, kupil bolj za drug namen (ebike), ker skoraj 1 kWh za 150€ je bilo preveč mamljivo. Tudi pri meni sem že zasledil E5, predvsem pod polno obremenitvijo. Po ponovnem polnjenju se napaka ni ponovila, res pa da sem zelo malo uporabljal baterijo. Verjetno kakšno od 20 serij (20S) celic pade napetost in BMS verjetno vrže vn napako, mogoče celice niso balansirane. Probaj pustiti baterijo dolgo časa na polnilcu (par dni), mogoče bo kaj boljše...

Tudi opcija, če garancija ne bo šla skozi. Hvala.

Drugače ko priključim polnilec se na njem ne prižge nobena lučka. Ne vem če bi pod temi pogoji pomagal daljši priklop. Bo pa za poskusit, če ne bo šlo drugače.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kakšni komentar na tole zadevo? Za občasno košnjo, ostalo bo načeloma robot zrihtal.

Sicer rabiš kupit še 2x4Ah in polnilec, kar je +100€.

Kakšna je sploh avtonomija pri 4Ah?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Jaz imam Lidlov vertikulator in uporabljam 2x 4Ah baterije, nekje 700 kvadratov naredim, preden se sprazni.

Na facebooku imaš skupino Parkside orodje, nedolgo nazaj so pisali o tem kako deluje ta kosilnica, malo poišči...
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Kakšni komentar na tole zadevo? Za občasno košnjo, ostalo bo načeloma robot zrihtal.

Sicer rabiš kupit še 2x4Ah in polnilec, kar je +100€.

Kakšna je sploh avtonomija pri 4Ah?
Lani je oče kupil tole zadevo. Niti ni tako slaba. Za večje površine imamo ropotajočo (in večjo) Husqvarno, za manjše košnje pa je zadeva prav solidna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kako pa je recimo z nakupom dodatnih baterij čez čas? Tu imam predvsem dva pomisleka: ali se bo dalo čez ~5 let kupiti enake baterije ko bodo trenutne najverjetneje odpovedale in kako lahko kupim baterije, ko niso v ponudbi - v primeru da bi jih potreboval več.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Z baterijami ni problem, jaz imam 2 bateriji 3 leta in nimam občutka da držijo kaj manj. Prodajajo se pa še dosti dlje. Pooblaščeni servis za Lidlove aparate, Birotehnika iz MS, ima bojda naprodaj baterije ves čas, cena okrog 30€ za 4 ampersko. Sicer pa so trenutno tudi v lidlih v ponudbi. Če jih ni na polici, rečeš na blagajni. Bojda bi pa naj pasale na Parksidove aparate tudi Einhellove baterije (Obi, Bauhaus, Jager imajo to stalno), čeprav preveril tega nisem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
to pravi ChatGpt:
Na spletni strani akumulator.si sem našel informacijo, da so vsi akumulatorji za Einhell opremljeni z 12-mesečno garancijo. V ponudbi so uvrščene le najbolj iskane nadomestne baterije za električno ročno orodje Einhell. Če iskane baterije za vrtalnik Einhell ne najdete v njihovi ponudbi, jih lahko kontaktirate ali pokličete na 041 257 5421.

Na spletni strani bolha.com sem našel adapter, ki omogoča priklop Parkside baterije na Einhell PowerXchange orodje. Adapter je narejen iz plastike s pomočjo 3d tiskalnika. Po želji lahko izdelajo tudi adapter za drugačen sistem baterije (Bosch professional, hitachi, rothenberger, einhell)2.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Najcenejše so ja. Tip iz tega linkanega foruma sodeluje tudi na facebook strani Parkside orodje, adapter naredi kaki hočeš... cena 10-20€
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kaj mislite o tej kosilnici? Imam za kosit sicer samo okoli 20 kvadratov....
Jaz imam identično, oz. prejšnji model brez centralnega nastavljanja višine reza (to sem se ornk zahebal). Kosim cca 300m2 čiste ravnine, porabi cca 7 Ah (imam 1X 4Ah + 2X 2,5 AH). Nobenih težav z njo! Če je trava gosta in visoka pa ornk zajamra - je treba sproti kosit.

V OBIju pa prodajajo LUXa, praktično enak, centralna nastavitev, z baterijo in polnilcem 129,99€ - tašča zelo zadovoljna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Powerworks ne dela več 82V kosilnic. Zaustavili so se pri 60V.
Tovarna dela. Samo se ne prodaja več pod powerworks znamko.
Pod Greenworks in Cramer(pa verjetno še kateri) se še vedno prodaja 80/82V program. Cramer je direktno zamenljiv, greenworks pa ima utore na bateriji malo zamaknjene, tako da je potrebno malo popiliti :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in tony