Akumulatorske kosilnice

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Ima ja, samo to še ne pomeni da se jo da/splača popravit. Sem dobil dobropis. Zdaj pa grem nazaj na kvalitetno klasiko... Husqvarna na bencin
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Pepe

jest5

Guru
18. avg 2007
25.308
-8.455
113
Po malo vrtanja na Bauhaus sem prišel iz "skrčili smo ponudbo" na
Pozdravljeni,

dobavitelj nam je sporočil, da so zaprli proizvodnjo 82V artiklov.

Lep pozdrav

Tako da bo verjetno spomladi še kakšna razprodaja, nato pa konec prodaje
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Evo, danes sem imel prvič košnjo na mojem terenu s 45 naklona.
To sem rešil z eno staro majhno kosilnico na štrom(kabl) težka tam 4kg-5kg.

Zdej iščem eno aku kosilnico, ki je fuuul lahka, da jo lohka premikam po temu strmem hribu. A je kej takega?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
A pozna kdo znamko SKIL? Danes bil v Bauhausu in mi je padla v oči. Razstavljena zraven Einhell-ov, Garden in ostalih. Že na prvi pogled deluje boljša, bolj kompaktna, nivoji nastavitev smiselno in enostavno rešeni preko določenih mehanizmov in cena je kar ok, pa še širina reza 43cm.


Razstavljen je bil ta model, ki bi se ga dalo dobiti z 2 akomulatorjema (2x20V) pod 300€.


Malo pogledal po spletu, fejst se hvalijo, zelo malo pa je testiranega in napisanega o tej znamki.
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
A pozna kdo znamko SKIL? Danes bil v Bauhausu in mi je padla v oči. Razstavljena zraven Einhell-ov, Garden in ostalih. Že na prvi pogled deluje boljša, bolj kompaktna, nivoji nastavitev smiselno in enostavno rešeni preko določenih mehanizmov in cena je kar ok, pa še širina reza 43cm.


Razstavljen je bil ta model, ki bi se ga dalo dobiti z 2 akomulatorjema (2x20V) pod 300€.


Malo pogledal po spletu, fejst se hvalijo, zelo malo pa je testiranega in napisanega o tej znamki.
Skil je rebrand od Skillsaw torej skoraj 100 let stare firme ki je izumila ročno krožno žago:

Glede na wiki jih je leta 1996 kupil Bosch, nato pa so jih leta 2016 od Bosh-a kupili kitajci...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Skil je rebrand od Skillsaw torej skoraj 100 let stare firme ki je izumila ročno krožno žago:

Glede na wiki jih je leta 1996 kupil Bosch, nato pa so jih leta 2016 od Bosh-a kupili kitajci...

Ja saj pravim da se nekaj hvalijo z referencami, prodajnimi številkami in stažem. Zmoti me edino da jih glede na to nikjer ni, nobenih pametnih reviewov. Einhelli so v tem cenovnem rangu kar pogosto zmagovalci ampak ko ju postaviš skupaj je Einhell prav smešna. Prav tako ko greš iskati ta širši rez (43cm) postane Einhell drag.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Ker je bilo v tej temi govora o powerworksih; bi kdo od vas mojstov vedel kaj pomeni napaka E5 (ali ES, težko je ločiti) na displeju od nahrbne baterije od powerworks mašine? Nahrbnik se ne polni, ko vtaknem nastavek v polnilec je ta mrtev, baterija pa javi to napako. Polnilec je v redu, ker brez problema polni ostale baterije. Nahrbtnik pa se je nazadnje tudi normalno polnil.

Sem eno malenkost guglal, pa ne najdem nič pametnega.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Prav potrudil se nisi s stricem Guglom!

powerworks fehler e5

121 stran navodil, ki si jih dobil zraven!


Naj te ne moti sosednja madžarščina, so tudi slovenska navodila notri.


Če se akumulator pokvari, se prikažejo različne kode za napake.
E0 – napaka BMS
E1 – prevelik tok (praznjenje)/(polnjenje)
E2 – napaka komunikacije (s polnilcem ali zunanjim orodjem)
E3 – prevelika napetost celice
E4 – nizka napetost celice
E5 – slaba konsistenca celice
E6 – abstraktna elektrika zunanjih orodij HI – previsoka temperatura akumulatorja Lo – nizka temperatura akumulatorja

Po domače - izvoli kupit novo baterijo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Imam 2 tele nahrbtni doma, kupil bolj za drug namen (ebike), ker skoraj 1 kWh za 150€ je bilo preveč mamljivo. Tudi pri meni sem že zasledil E5, predvsem pod polno obremenitvijo. Po ponovnem polnjenju se napaka ni ponovila, res pa da sem zelo malo uporabljal baterijo. Verjetno kakšno od 20 serij (20S) celic pade napetost in BMS verjetno vrže vn napako, mogoče celice niso balansirane. Probaj pustiti baterijo dolgo časa na polnilcu (par dni), mogoče bo kaj boljše...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks

masevc

Guru
2. sep 2007
3.445
865
113
Imam 2 tele nahrbtni doma, kupil bolj za drug namen (ebike), ker skoraj 1 kWh za 150€ je bilo preveč mamljivo. Tudi pri meni sem že zasledil E5, predvsem pod polno obremenitvijo. Po ponovnem polnjenju se napaka ni ponovila, res pa da sem zelo malo uporabljal baterijo. Verjetno kakšno od 20 serij (20S) celic pade napetost in BMS verjetno vrže vn napako, mogoče celice niso balansirane. Probaj pustiti baterijo dolgo časa na polnilcu (par dni), mogoče bo kaj boljše...
Lahko kaj vec napises o povezavi z ebikeom?
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Prav potrudil se nisi s stricem Guglom!

powerworks fehler e5

121 stran navodil, ki si jih dobil zraven!


Naj te ne moti sosednja madžarščina, so tudi slovenska navodila notri.


Če se akumulator pokvari, se prikažejo različne kode za napake.
E0 – napaka BMS
E1 – prevelik tok (praznjenje)/(polnjenje)
E2 – napaka komunikacije (s polnilcem ali zunanjim orodjem)
E3 – prevelika napetost celice
E4 – nizka napetost celice
E5 – slaba konsistenca celice
E6 – abstraktna elektrika zunanjih orodij HI – previsoka temperatura akumulatorja Lo – nizka temperatura akumulatorja

Po domače - izvoli kupit novo baterijo!

Očitno res. Navodila sem gledal dvakrat doma in še enkrat ko mi jih je vrgel ven stric gugl. Kaj naj rečem; slep sem :jok:

Hvala, imaš v dobrem :nazdravje: (bom sam spil dva, še v tvojem imenu. to bom zmogel)

Pod črto; pela bo garancija pa da vidim kaj bo rekel bauhaus.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc