Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

Alghero

Zelenc'
27. apr 2013
7
0
1
Kupi nekaj s čim daljšo garancijo, da imaš mir. Vsi malčki so pa itak več ali manj zelo enaki v smislu tehnik in prostora. Oblika je pa itak pomembna le prvi dan, potem se pa le še voziš in servisiraš - in tu je največja razlika, ali slednje ob okvarah plačaš sam ali pa fabrika. Jaz imam zato že nekaj časa kio in bi jo tudi še enkrat kupil, saj 8ima definitivno najboljšo garancijo. In to tovarniško, ne pa kakšno podaljšno v stilu VW in njegovih kvazi 6 let. Včasih je dobro, če pogledaš drobni tisk.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
948
113
Titograd
Fiesta se precej dobro pelje, tudi ne daje notranjost vtisa cenenosti, tazadnjega cliota sicer ne poznam, prejšnji je proti fiesti navadna kočijasta kinderjajca v vseh pogledih. Fordi so pa od focusa dalje znani po zelo dobrih podvozjih in fiesta tu ni izjema. Ne vem če ima kateri boljšega v razredu, na udarnih jamah ne zgubiš proteze, obenem pa se ne nagiba v ovinkih. In ja, so razlike, velike.

Polo je ok, ampak trd, prihaja pa itak kaj kmalu nov. Corsa je ravno prišla nova ven, precej bolj prijetna za peljati kot prejšnji model Corse, motorji niso več mrtvi, je pa volan tako mehek da sploh ne veš kaj se dogaja pod kolesi. Za manevriranje po mestu je to sicer TOP
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Corsa je ravno prišla nova ven, precej bolj prijetna za peljati kot prejšnji model Corse, motorji niso več mrtvi, je pa volan tako mehek da sploh ne veš kaj se dogaja pod kolesi. Za manevriranje po mestu je to sicer TOP
smile-1.gif

Pač ženski model avta........me pa ne bi presenetlo če se bi dalo to komot softwarsko poštimat pri današnjih elektronskih servih...

Korejci majo naprimer 3 trdote volana.....pa mislim da se da tud trdoto pedal nastavljat ( ne me držat za jajca kle
smile-1.gif
).....ti pa to uredijo na uradnem servisu prek OBD ( pa še kje kjer se spoznajo najbrž....)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
tazadnjega cliota sicer ne poznam, prejšnji je proti fiesti navadna kočijasta kinderjajca v vseh pogledih

tazadnje fieste sicer ne poznam, prejnšnja pa je proti cliotu navadna kočijasta kinderjajca v vseh pogledih

wink-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Enako velja za prejšnjega cliota, ki je razen RS, res gajba

Tako da ne razumem čisto smisla pisanja
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
948
113
Titograd
Aktualna Fiesta je pač malo že v letih, ima pa podvozje daleč najboljše v razredu še danes, raven končne izdelave je precej visoka, z novimi ecoboost motorji.... enostavno je še vedno konkurenčna. Takrat ni bilo tega aktualnega cliota, za katerega res ne vem kako se pelje, vem pa za prejšnjega. Nekdo sprašuje za mnenje o malem avtu, jaz mu ga povem.... to je smisel
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Zakaj bi sploh povedal, da je avto, ki ga ne moreš več kupit, slab? Aktualni clio pa je modernejši in boljši avto od fieste. Po mojem je odločanje v tem razredu zajebano, nekje med cliotom in polotom.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Da si še sam malo sposodim temo. Malo gledam avte in sem slučajno našel tole fiesto
Kaj menite o avtu in ceni. Ker že kar nekaj časa nisem menjaval avta, sploh ne vem kako je s ceno, motorji....
Sedaj imam ford galaxy 1.9 TDI, pa bi menjal za manjši avto. Delam pa bolj kratke vožnje do 15 km v eno smer, zato mislim, da je bencin ok izbira. Galaxsija pa sem takrat kupil, ker je bil res ugoden, ker si je pač kolega v trenutku omislil drug avto- 4x4 in sem tega dobil zelo pod ceno.
Otroške vozičke smo prerasli, z partnerko imava vsak svoj avto, ona ima corso. Tako da mislim da bi 2 manjša avta bila dovolj.

Dodano:
Še dodatno vprašanje za fiesto. Ali ima motor tega letnika verigo ali zobati jermen? Ali je ta avto dober nakup?
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Da sploh ne govorim o Korejcih, kjer je bilo treba menjat vodno črpalko po 30.000 km zobati jermen po 60.000 km.
Hm, moj korejc je star 11 let 150 000km, črpalka še prva
wink-1.gif

Tudi men nič jasno....v familiji na korejcih od 1995...pa nič strašnega......

Časovnorealno edin da ma 1.6CVVT iz i30 (FD prejšni model!) probleme z ketno...... pa da 2.2 CRDi pije olje...ampak samo 184KM verzija ( če sem zasledil je celo BMWjev motor...nisem 100%šur)
smile-1.gif

off:

ne-ne-1.gif



on:

Tanov clio je kar všečna zadeva ... sicer pa naj gre OP na testne vožnje modelov ki ga zanimajo in se odloči sam.
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Ne poznam cen, ne poznam forda...a če gledaš nekaj v tej smeri...se splača dat par stotakov zraven in vzet takle ohranjen avto..ker 32 jurjev prevoženih res ni nič.

Tole je vozil nek starejši možakar ali starejša gospa...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Vsi pa vemo da so "penzič" avti pobuškani iz vseh smeri....plus jahanje sklopke
smile-1.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
sem klical tegale gospoda in je po glasu sodeč star med 30 in 40 leti. Avto je po slikah res ohranjen, ga pa grem gledat v nedeljo, če ne bo že prodan
frown-1.gif
prej nimam časa.
Kakšno pa je dejansko stanje avta pa bom videl v nedeljo. Cena je res malenkost višja od ostalih fiest samo ima pa kilometrov manj za 60000 in več od ostalih, isti letnik.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni se pa zdi nekam visoka cena za pet let staro fiesto. Kolk so pa take nove? Pa pri tem letniku in km je ponavadi na sporedu veliki servis pa gume za zamenjat.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
no ja cena je res malo visoka, samo sem prepričan, da bi se lahko še pogajal malo. Velik servis pri 3200km? naj nebi imel jermen ampak verigo, tako da en del velikega servisa odpade.
Nove, ne vem, mislim da 14000 -15000 €
Sem pa primerjal malo z polom istega letnika, pa je polo veliiiko dražji, pa ima opreme 0.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Pa glede na kilometre....pozanimaj se pr kakmu k jih vrti kolk težko jih je prevrtet pr tem tipu forda.....če se jih da "dok si reku keks"....pol....
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Dobr...če čiča res ni tak da zase ne ve..potem ni panike.

Mat je prodajala 7 let staro Yarisko s 15.000 km..avto kot iz škatlice.

Zdaj ima A-ja trenutno tudi 7 let, prevoženih 25.000 km
grin1.gif
. Avto kot nov.