Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Na kakšni razdalji za njo si pa vozil?
Ugotovil sem namreč, da v kolikor voziš s solidno varnostno razdaljo folk kar misli, da se ti nikakor ne vozi hitreje od njih pa magari če sanjajo na prehitevalnem s 120 ali manj km/h. In v takih primerih res kar pomaga še sprejemljivo krajšanje varnostne s čimer nakažeš, da bi pač rad šel mimo in vozil dalje z neko tebi bolj sprejemljivo hitrostjo.

Vozil sem precej blizu, pač tako kot bi vozil človek, ki želi naprej. Sem pa po parih km, ko sem videl pri čem smo, sprejel zadevo kot eksperiment in sem prav potrpežljivo z nasmeškom čakal kdaj se bo baba zbudila :) In res, prav videl sem kako se je obraz po kakih 20 minutah premaknil in je pogledala v špegu. Še zdaj sem prepričan, da sem jo popolnoma presenetil. Je pa le vozila mercedesa. Sicer star B, pa nič manj mercedes zato.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.368
113
Pomurje
A ni bolj varno, da nakažeš z levim smernikom? Vsaj jaz tako počnem.

Enako jaz. Najprej na razdalji ACC nato grem bolj na rit, če ni premika, poblendam.
Če se pa mi ne da pa po desni mimo.
Še najlažje gre po počasnem pasu, tam med vikendi ni nikogar. Sicer tudi na voznem ni nikogar, ker so vsi na prehitevalnem :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Najprej levi zmigavec,.potem je blend ali dva, potem pa desni pas in mimo.
Seveda če je desni prazen. Če sta oba polna, ne "sitnarim", možgane dam na off (pa ACC na on če bi ga imel ) pa probam odklopili uro in kam se mi mudi.
Šefu oziroma ženi pošljem sliko Google prometa in bmk
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
celota je v primerjavi s prejšnjo je ko bi se Da Vinci pa Michelangelo skup usedla pa skup spacala mojstrovino
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Glede uporabe nastavitve najkraje varn. razdalje na ACC tempomatu:

Hudič je v tem, da je po defaultu nastavljena srednja vrednost (od treh) in jo je treba vsakič spreminjati. Človek bi si želel, da bi se dalo s testerjem nastaviti najkrajšo.

In še mala opomba: v dežju je modro spet nastaviti malo daljšo varn. razdaljo ;)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Če imaš nastavitev varnostne na gumbu na volanu je to čisto ok, glede na razmere (kot tudi sam ugotavljaš) se to nastavitev itak dosti spreminja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
Glede uporabe nastavitve najkraje varn. razdalje na ACC tempomatu:

Hudič je v tem, da je po defaultu nastavljena srednja vrednost (od treh) in jo je treba vsakič spreminjati. Človek bi si želel, da bi se dalo s testerjem nastaviti najkrajšo.

In še mala opomba: v dežju je modro spet nastaviti malo daljšo varn. razdaljo ;)

nope, si zapomni.
Zakaj iščeš probleme, kjer jih ni. Če ti zadeva ni všeč iz bilokaterega razloga, pač ne kupiš ali ne uporabljaš.