Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

I

Izbrisan uporabnik 17097

Ja razumem in vse to vem se nič ne razburjam toda sedaj sem že tolkokrat povedal da je 7 zgornja meja da se mi res ne da več razlagat kako in kaj.Sem hvaležen za nasvet toda to je to sva se stegnila kolikor se je dalo in že sedaj sva se tako rekoč zapufala za 1000 ali 2 in še 1 ali 2 je pa res trenutno nedosegljivo,ker so še drugi stroški.Tako da prosim s tem končamo in če je kdo pripravljen dat še kakšen nasvet glede na moj prejšnji komentar bom zelo zadovoljen.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
IMHO kupuješ najdražji možen avto - rabljen mali avto. Tak avto se splača kupiti nov (kot so ti že svetovali) ali pa kupiš nekaj za polovico od tvojega ciljnega zneska.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Nekaj za polovico zneska že imam toda tega se je treba znebit
grims-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Za drugi avto imamo se vedno Fabio combi 1,2 letnik 2003. Brez pritožb. Pri 170000 smo zamenjali ketno in bremze zadaj, ostalo smešno poceni. Prav tako registracija je smešno poceni, combi z večjim prtljažnikom pa zelo prav pride.

Kupil sem jo leta 2006 s 30000, prodal bi ko kot nič za 1700 11 let kasneje, ampak ne prodamo. Se par let jo bomo mučili.
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
KSZ

Po 9 letih "bivakiranja" na Alterju si upam napisat naslednje:

na Alterju NIKOLI ne sprašuj, kaj kupiti. Ker enoznačnega odgovora ne boš dobil. Pa nič zato, tudi na kakem drugem forumu ne.

Kar pa se tiče same teme pa tole: če kupec vozila sam ne ve, kaj kupiti, potem je dovolj žalostno, da tak kupec sploh ima denar. Naj ga šenka nekomu, ki ve, kaj kupiti. Vprašanja "naj kupim A, B, C, D, ... n" so popolnoma brezpredmetna. Mogoče je point edino v tem, če sprašujemo ZGOLJ iz naslova nepokvarljivosti (oz. iz naslova zanesljivosti vozila). Naprimer, če izbiramo med voziloma A in B, ter pri tem ne gledamo na obliko, všečnost, potem se lahko odločimo na podlagi zanesljivosti avta. Vzamemo vozilo, ki bo v določenem času imelo manjši MTBF (glede na število okvar v preteklosti določenega tipa vozila seveda).

Naslednje, kar me zmoti je, da kupec postavi top limit, ki ga je pripravljen vložit v vozilo. Če je ta top res najvišji znesek, ki si ga kupec lahko privošči (in pri tem nima rezerve, niti ne more priti do dodatnega denarja), potem je smiselno, da od tega "odšteje" 10 %. Zakaj? Za morebitne stroške, ki bodo nastali PO nakupu. Kaj se bo namreč zgodilo, ko bo pri 7 k vrednem vozilu "crknila" sklopka? Iz katerega fonda bo kupec kril popravilo? In tu imajo nekateri ZELO prav, ko priporočajo dodatnega jurja, dva za novo vozilo. Kajti ta znesek v določenem času prinese prihranek. In ne bom pisal, zakaj, je menda vsem jasno (možna okvara vs. garancija vozila). Seveda pa v glavnem večina (z izjemami) rada tvega in za nakup porabi VEČ, kot lahko. In, če je vse OK, če ni okvar, se izide. Drugače ne.

Moj nasvet je naslednji (NASVET, samo NASVET): kupec naj kupi vozilo za malo manj, kot je njegov fond. Če pa že rine z glavo skozi zid, potem je bolje, da si priskrbi dodatni znesek za nakup novega vozila.

P.S. seveda zgornji stavek velja za vozila nižjega cenovnega ranga iz skupine "malčkov", kjer cena npr. 5 let starega vozila ni dosti manjša od cene novega. Primer (samo primer, ni reklama): nov clio pride 9k, 2 leti star pa 7,5k.
V primeru višjega cenovnega ranga je seveda drugače: nov Audi je 40k, 2 leti star pa 28k. Mogoče sta zneska res zelo približna, samo povsem jasno je, da manjša vozila bolj držijo svojo ceno.

Tako da ... potencialni kupci, ne zamerite, če dobite nasvet, s katerim se ne strinjate. Zakaj potem sprašujete? In če že, potem preberite začetek posta
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097


13.gif
Kakšne budalščine pa ti pišeš
Res žalostno po 9 letih "bivakiranja" da si upaš delat tako sramoto.
Res čisto značilno za alter sceno oglašajo se samo taki,ki nimajo pojma kaj govorijo-pišejo,pišejo nekaj kar sploh nima veze z temo ali vprašanjem.Nekje so nekaj prebrali sedaj pa tukaj preko foruma pišejo traparije v resničnem življenju pa nimajo pojma kaj dogaja.
Na tvoj komentar sploh ne bom odgovarjal ker se mi zdi škoda časa da bi ti razlagal kako in kaj toda falil si čisto čisto mimo.
priden.gif

Take NASVETE drugič zadrži zase da se ne boš še bolj osmešil kakor si se sedaj.Ker res nimaš pojma kaj govoriš.Koliko si star 15 ali manj po napisanem ti ne bi dal tudi toliko.V življenju še nisi verjetno kupil nobenega avtomobila kajne.
grims-1.gif

Drama res.Sem res mislil da se bo oglasil kdo ki dejansko ima je imel ta model oz podobnega in da bo res padel kakšen koristen predlog potem se pa oglasi takle butl
bonk.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
To pomeni,da sva se od teh 7000 že nekaj sposodila in da ni možen še kakšen kredit.
Res ne razumem kaj tu ni jasno,da je 7000 zgornja meja
bonk.gif

OK nehajmo s tem.
Prosim le še za mneja o tem na kaj naj bom pazljiv pri nakupu .
Je ta izbira v redu Fiesta 1,25 bencinar 60 kW / 82 KM ali raje 1.4 16V-71 kW / 97 KM
Oprema pa Titanium je verjetno najboljša?Kakšne so razlike med Titanium,Trend,Chia...
Sam imam fiesto 1.4 16v 71kw, letnik 2010, titanium. Z avtom sem po dobrem letu in prevoženimi 20000km zadovoljen. Poraba po računanju pri tankanju je 6,6 l/100km po računalniku v avtu pa 6,3 tako da laže kot verjetno večinai potovalnih računalnikov-predvidevam.
Vozim pa se večino kilometrine vsako jutro otroka v vrtec 500m, potem pa 12km do službe. Popoldne pa v obratnem vrstnem redu nazaj domov.
Zaenkrat sem kupil samo nove letne gume in naredil en servis, sedaj pa me čaka spet servis -olje in filtri.
Potegne solidno. Ima pa partnerka corso C 1.4 16v in potegne corsa nenormalno bolj. Ima pa corsa krajši menjalnik. Ima corsa pri isti hitrosti in v isti prestavi 500 obratov več. Pa corsa malenkos več porabi na 100km.
Smo pa enkrat v službi dobili fiesto 1.25 kot nadomestni avto za dva dni in moram povedat, da potegne kar precej slabše od 1.4 16v.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Na tvoj komentar sploh ne bom odgovarjal ker se mi zdi škoda časa da bi ti razlagal....

Hm, kaj pa naj potem pomeni tole tvoje klobasanje? a ga je mačka napisala?

Glej, sam si se naredil za tarčo ko si začel lajat na komentatorje, ki se ne strinjajo s tabo ali ki ti napišejo nekaj kar ti ne paše. Zdaj se bo (tako kot sem se jaz) pofočkal vsak sralec, ki bo imel 5 sekund časa.

Kupi že gare za 5k (oziroma do koder gre pač že elastika) in daj mir.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Borg pravi:

13.gif
Kakšne budalščine pa ti pišeš
Res žalostno po 9 letih "bivakiranja" da si upaš delat tako sramoto.
Res čisto značilno za alter sceno oglašajo se samo taki,ki nimajo pojma kaj govorijo-pišejo,pišejo nekaj kar sploh nima veze z temo ali vprašanjem.Nekje so nekaj prebrali sedaj pa tukaj preko foruma pišejo traparije v resničnem življenju pa nimajo pojma kaj dogaja.
Na tvoj komentar sploh ne bom odgovarjal ker se mi zdi škoda časa da bi ti razlagal kako in kaj toda falil si čisto čisto mimo.
priden.gif

Take NASVETE drugič zadrži zase da se ne boš še bolj osmešil kakor si se sedaj.Ker res nimaš pojma kaj govoriš.Koliko si star 15 ali manj po napisanem ti ne bi dal tudi toliko.V življenju še nisi verjetno kupil nobenega avtomobila kajne.
grims-1.gif

Drama res.Sem res mislil da se bo oglasil kdo ki dejansko ima je imel ta model oz podobnega in da bo res padel kakšen koristen predlog potem se pa oglasi takle butl
bonk.gif

WTF???

Nekdo od naju je izgubil razsodnost. In jaz vem, kdo. Še nikoli, ampak res NIKOLI nisem nekomu na forumu rekel kaj žalega, pa čeprav sem že imel trenja (ali bolje "trenja"). Doslej sem vedno doumel, kaj je hotel kdo povedat, pa če sem se zmotil, sem se opravičil.

Ampak, sorry, ti si bedak brez primere. Me zanima, če ponoči spiš z mamico, da te ne ukradejo? Tak veleum je treba čuvat.

Poglej, pobič, fantek, mulo ... če pač nočeš slišat nasveta, ti res ne morem pomagat. Če imaš premalo denarja, pa še manj.

Navkljub vsemu, kar si sproduciral, bi rad vedel, s čim sem sprožil trigger, da si takole eksplodiral? Oziroma, natančneje, KAJ sem napisal narobe? (sicer pa sta to retorični vprašanji, ker pametnega odgovora od tebe ne pričakujem).

Zdaj pa hitro mamici pojamrat in jo vprašat za nasvet, kako naprej.

Samo še na tole ti moram odgovorit: star sem dovolj, ravno toliko, da vem, o čem sem pisal. Zate dvomim, da veš. Preberi še enkrat.


S tem odgovorom se tudi distanciram od veleuma kot si ti, in ti niti ne mislim več replicirat v tej temi.

O&O
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik jello pravi:

Hm, kaj pa naj potem pomeni tole tvoje klobasanje? a ga je mačka napisala?
Glej, sam si se naredil za tarčo ko si začel lajat na komentatorje, ki se ne strinjajo s tabo ali ki ti napišejo nekaj kar ti ne paše.

To pomeni da bi o takem bedaku lahko še marsikaj napisal.
bdv komentatorji so se sami z neumestnimi komentarji ki nimajo veze z vprašanjem vmešali v debato.
Vidim da ti nisi kaj drugačen.
Kot sem rekel tipično za Alter.Tud ne preberete kaj se vam napiše oziroma kakšno je vprašanje.Če eden 10xnapiše da nehajte pa še vedno z glavo skozi zid.Ne ti men kakšno je moje stanje,ker me ne poznaš v živo zato se ne duvaj tukaj preko foruma to velja za vse ostale.

@Mirko
pobič, fantek, mulo ...
hysterical-1.gif

dokazuješ da si res zrel za neko ustanovo
grims-1.gif

Ni treba bit 9 let tukaj,da to prepoznaš prebereš komentar ali dva in ti je vse jasno.
13.gif
kaj se sploh oglašate v takih temah,če ne znate nič koristnega povedat.
uf-1.gif

En kup mlatenja prazne slame.Res ste v podnu.
Game over
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tole postaja zabavno. Popwnal si nas vse po spisku.

Ko maš mlatilnico že zalaufano nam prosim spotoma razloži še kaj maher tvojega kalibra počne tukaj spodaj med alter ruljo. Drugače pa izvoli nazaj v višave.

Če bi se za nakup avta pol toliko zanimal kot za naše psihološke profile bi se danes že vozil.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kolega ima neko tako corso. točnih podatkov o mašini ne vem.
kupil je novo
pod nizkimi obrati je cukala, so nekaj zrihtal pod garancijo
havba rjavela, bil vpoklic so zamenjal.
drugač pa skos neki jamra:) kolker vem ni velik pri mehanikih, ampak ni zadovoljen:) mogoče je samo jambrač:))
porabo ima 7+, kar se mi zdi ogromno, glede na to, da sem imel jst manjšo porabo v 3x večjjih avtih.
potegne pa kr vredu
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Ksz.

Kupi nov avto, recimo ceeda 1.4 bencinarja oprema urban.
Polna cena 13540eur.

Polog 25% ali 3385 eur. (ostalo pelji žensko na kak krk al pa Bali)

Obrok je potem 112 eur fiksnih na 60 mesecev. BREZ OBRESTI.

Ostane ti zadnji polog po 5 letih 3385eur, ki jih lahko poplačaš, daš kot polog za nov avto (itak) ali nam ga preprosto prodaš :)

Evo, ostane ti 3700v žepu in imaš ''leasing'' brez obresti..Zastonj denar :)

Aja pa obvezno pr men kupt.... Za Sportaga je podobno ;-)

Lp .Andrej
nahrung002.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tak način financiranja je "rahlo" zavajanje, da je obrok SAMO 112€. To počenjo vsi, ne leti direktno na tebe.
Ker na konc 3385€ moreš tudi od nekje še vzet!!!
Torej je obrok realno gledano 168,42!

Pa v teh 5letih ti je nekam ušlo 50€
wink-1.gif

3385 (1. polog) + 6720 (112*60) + 3385 (2. polog) = 13490 in ne 13540
wink-1.gif



aja, pa isto ne razumem fore "pol sedaj, pol pa čez eno leto". Če bi lahk dal jurja+ na mesec na stran sam za avto, bi ga skeširal, pa kej bolšega vzel, ne pa se drkal s takim akcijam
bonk.gif

vzel za primer, da bi 10k€ dal takoj. 10k€ pa še "našparal" v enem letu. oz al od kje naj bi jih človk vzel čez en let
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Saj ima ze sedaj, samo v enem letu naredino nekateri xy% donosa... In zakaj bi danes dal se 10 jurjev, ce bo cez eno leto imel 11 jurjev.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Saj ima ze sedaj, samo v enem letu naredino nekateri xy% donosa... In zakaj bi danes dal se 10 jurjev, ce bo cez eno leto imel 11 jurjev.

Naredite ja.
rolleyes-1.gif
Za šankom mogoče?