Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Sam vozim fiesto isti motor in letnik in oprema titanium. Motor je bulletproof, ima jermen, poraba je tam 7l. Podoben motor je tudi v focusu 1.gen 1,6 74kw. S tem da je vožnja v focusu povsem nekaj drugega zaradi premične zadnje preme.

Focus 1.gen je zame še danes presežek glede skladnosti in svežine dizajna.Takoj bi ga imel če bi se dalo dobiti novejši letnik.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem pogledal cenik ta oprema, motor, 5 vrat...12 000€. Ima pa nekaj več opreme, bonbončkov. ESP, smart key, 3,5 zaslon
Spet en tak avto, ki se ga za moje pojme ne splača kupit rabljenega. Voziš novega pet let, daš na stran jurja na leto in imaš spet novega. Ravno ko je treba zamenjat jermen (nekdo je omenil da ima jermen in tukaj se gledajo tudi leta in ne km), gume, zavorne ploščice...ga oddaš in po novega
smile-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
6 napisanih strani pa samo 1 je omenil Peugeota 208. Ko sem bil na testnih vožnji se mi je zdela kvaliteta notranjosti precej boljša kot pa pri fiesti in cliotu. Na srečo se mi na koncu ni bilo treba odločit za nakup,ampak če bi se odločal bi vrjetno vzel 208...
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Meni 208 ni sedel. Nizek in premajhen volan, slab pogled na armaturo...
Sicer pa všečen avto.

Mi je zanimivo da vsi grajajo pogled na merilnike. Sam tega nisem opazil, mogoče ima moja višina kaj zraven (190cm) sem pa tudi sam rabil kar nekaj nastavitev da sem pogruntal zadevo. Volan je pa za po mestu super, na avtocesti je pa tudi mene motila velikost (sem imel občutek kot da moram avto cel čas lovit po cesti). Je pa bil potem občutek ko sem se vsedel nazaj v svoj avto kot da vozim kamion :
grin1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Kako je pa kaj glede polota 1.2 TSI, za 11keur dobis leto ali dve rabljenega ali pa novega clia, samo polo bo cez leta bolje drzal ceno?

Je 1.2TSi ok glede na to da ima turbino, turbine danes tudi niso vec tak bav bav strosek pri obnovi. Oprema highline je pa itak vec kot ok.

Ford, hyundai in podobni pa nebi glih, Sicer f500 je pomojem tudi ok izbira samo je res najmanjsi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Kolko bo pa polo dražji čez leta? Po mojem tam do 500 EUR, big deal. Pa v štartu pri novem kakega jurja ali več. tak da vse je to tam, tam.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
precej drugače. recimo, Fabia, 1.2 tsi, 110 hp, je bila precej živahna, že od nizkih obratov. recimo, nekje podobna zadeva, 1.4 NA bencinar, pa je bil "živahen" šele na 3000 ... ampak recimo, se je normalno vozil po mestu na 1500 obratih v 6. prestavi, je pa res, da če si ga v tej situaciji pohodil, ni šel nikamor ... Fabia pa je lepo šla ...

ampak kupovati avto z mislijo, da bo ob času prodaje več vreden, je totalen nesmisel ...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.942
8.990
113
EU
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
precej drugače. recimo, Fabia, 1.2 tsi, 110 hp, je bila precej živahna, že od nizkih obratov. recimo, nekje podobna zadeva, 1.4 NA bencinar, pa je bil "živahen" šele na 3000 ... ampak recimo, se je normalno vozil po mestu na 1500 obratih v 6. prestavi, je pa res, da če si ga v tej situaciji pohodil, ni šel nikamor ... Fabia pa je lepo šla ...

ampak kupovati avto z mislijo, da bo ob času prodaje več vreden, je totalen nesmisel ...

1,4 NA če ne gre nikamor pri 1500 obratih, prestaviš navzdol. Pri turbinskem tega ni treba. Pri NA prihraniš na turbini, pri turbaku pa pri prestavljanju navzdol
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Da ne odpiram nove teme tudi sam(za našo)kupujem avto v tem razredu tam 3-4 leta star do 80000 prevoženega.V ožji izbor je prišla Ford Fiesta.Mojo pa drži tudi za Kio Rio
rolleyes-1.gif

Kaj mislite-predlagate?Če že kateri model(kw/kub...)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kolko bo pa polo dražji čez leta? Po mojem tam do 500 EUR, big deal. Pa v štartu pri novem kakega jurja ali več. tak da vse je to tam, tam.

Poglej si cene 5-6 let starih polotov. In potem še enako starih cliov. In potem še obeh modelov starih 10 let. Tam nekje pri 15 letih se pa res že skoraj poglihajo na tvojo razliko. Ko sta oba za v prešo, samo za vw vseeno dobiš 500 eur. Bolj je podrt, prej gre v promet.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ja saj meni tudi ne diši.Samo dobiš pa tam dve leti mlajšo z manj kilometri.
Verjetno bo kar Fiesta.
Kakšen predlog katere mašine so najboljše,bencinar naj bo
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.368
3.451
113
1.25 je bulletproof.
Drugače pa kakšno eco boost če boš malo več perja pokazal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kolko bo pa polo dražji čez leta? Po mojem tam do 500 EUR, big deal. Pa v štartu pri novem kakega jurja ali več. tak da vse je to tam, tam.

Poglej si cene 5-6 let starih polotov. In potem še enako starih cliov. In potem še obeh modelov starih 10 let. Tam nekje pri 15 letih se pa res že skoraj poglihajo na tvojo razliko. Ko sta oba za v prešo, samo za vw vseeno dobiš 500 eur. Bolj je podrt, prej gre v promet.

Mah, to res ni problem. Stare kante do jurja gredo vse v promet. Se en sodelavec še postransko z tem bavi, proda vse. Stari poloti clioti, c3, saxo, corsa, punto, fiesta Ni razlik, kak polo je morda kakih 200 EUR dražji, proda se pa vse. Brez skrbi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kolko bo pa polo dražji čez leta? Po mojem tam do 500 EUR, big deal. Pa v štartu pri novem kakega jurja ali več. tak da vse je to tam, tam.

Poglej si cene 5-6 let starih polotov. In potem še enako starih cliov. In potem še obeh modelov starih 10 let. Tam nekje pri 15 letih se pa res že skoraj poglihajo na tvojo razliko. Ko sta oba za v prešo, samo za vw vseeno dobiš 500 eur. Bolj je podrt, prej gre v promet.

Razlika je okoli 1000 eur. Predvsem zavoljo tega ker 6 let star Clio je ena generacija starejši, 6 let star polo pa je še zdajšnja aktualna generacija. Pa primerjat moraš primerljiva avta, torej 1,2 n/a vs 1,2/na ne pa 1,2 tsi ali 1,6TDI vs 1,2 n/a. To pišem ker je izbor Cliotov večina 1,2 n/a. Še vedno pa ne razumem matematike, da za nov avto plačaš 2000 več, zato da boš rabljenega prodal 1000 več. Ne gre mi ta matematika skupaj, pa da ga jebeš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Saj meni tudi ne, sploh nisem tega komentiral. Ampak dejstvo da razlika v ceni ni 500 eur. 10 let star clio je danes gajba za 2-3 jurje, polo pa topshit avto za 4-5 jurjev. Primerjam najbolj prodajan model.