Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
1.25 je bulletproof.
Drugače pa kakšno eco boost če boš malo več perja pokazal.
Ja budget je tam cca 7000,to je že tam zgornja meja
cry12bpy.gif

Kot gledam je to prejšnji model z staro sprednjo masko tam 2011-12 letnik ali so še kakšne druge razlike?
Kaj pomeni bulletproof,a to kar pomeni a je to kakšna oznaka
redface-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Saj meni tudi ne, sploh nisem tega komentiral. Ampak dejstvo da razlika v ceni ni 500 eur. 10 let star clio je danes gajba za 2-3 jurje, polo pa topshit avto za 4-5 jurjev. Primerjam najbolj prodajan model.

Oboje so 10 let stara jajca in ne neka top šit vozila. Oba sta počasi proti koncu svoje življenske dobe, VW pri tem tudi ni izjema. Kolk pa keri za njega da je pa drugo vprašanje. Sam za 10 let starega polota nebi dal 5 jurjev niti v sanjah. 5 jurjev,pa zdejšnji drugi avto prodam pa lahk grem po novega sandera, aygo, C1, up!, celo polotov dvojček ibiza je za 8990. Potem pa da bi dal za stara jajca tolko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Sploh ne vem kaj bluziš, pogovarjamo se o cenah rabljenih cliotov in polotov, ne pa kaj je tebi smiselno in kaj ne in kaj ti bi če bi oziroma če ne bi.

Pa sarcasm detektor daj ohladit, ker ti ga je skurlo v temi o porabi prikolice.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Prosim da res nehata bluzit in se držita naslova teme: Kateri mali avto naj kupim...
Odprita si drugo temo in notri bluzita po mili volji.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ne vem kje in kako si skupaj seštel 10 let in dva jurja, ampak dobr no, saj bo kmalu hladneje.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
1.25 je bulletproof.
Drugače pa kakšno eco boost če boš malo več perja pokazal.
Ja budget je tam cca 7000,to je že tam zgornja meja
cry12bpy.gif

Kot gledam je to prejšnji model z staro sprednjo masko tam 2011-12 letnik ali so še kakšne druge razlike?
Kaj pomeni bulletproof,a to kar pomeni a je to kakšna oznaka
redface-1.gif

Lepo, da si si dal zgornjo mejo budgeta!
priden.gif


Ampak...
Poglej osnovne modele NOVIH jajčkov (=avti v tem rangu)
Z osnovno opremo ga dobiš že za jurja, dva. Sploh, če se še malo spogajaš.
Z garancijo, novimi gumami... + najmanj 1 leto samo tankaš in voziš.

Pri stari kanti moraš pa prvo vsaj nekaj zamenjat. Ploščice, servis, akumulator ipd.

Zgolj v razmislek. Dejstvo, da male (predvsem stare) kante dobro držijo ceno.

Sicer pa glej bolj kot na znamko na to kako je avto ohranjen + ŽENSKI mora biti LEP!
grin1.gif


Mojih 0,05$.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Če bi te razumel kaj si hotel povedat
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Poglej osnovne modele NOVIH jajčkov (=avti v tem rangu)
Z osnovno opremo ga dobiš že za jurja, dva. Sploh, če se še malo spogajaš.
potem bi mogoče še lahko upošteval tvoj nasvet.
Tako te pa žal nisem razumel.
Hvala.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik map pravi:
Trenutno smo v drugi temi, zato ne komentiraj kar ti ne gre

Evo cen za 10 let stara jajca. Kolk je v povprečju razlike 2 jurja? malo morgen

http://www.avto.net/Ads/result...ASC&stran=1

http://www.avto.net/Ads/result...=ASC&stran=

zdaj se boš 5-7 let slabše in s slabšo opremo vozil, da ga boš lahko potem za 500 eur več prodal.

Hmmm
redface-1.gif


Vzami avto, ki ti je všeč. Jaz nikoli ne gledam za koliko ga bom prodal, ampak samo da mi je avto všeč in da se z veseljem z njim vozim.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
To je meni jasno in sem tudi takega mnenja. Mojem kontra komentatorju nekaj postov više pa ni. Res pri tej starosti vozila + nadaljni uporabi nekaj let res nima smisla gledat, če boš za enega dobil 200 EUR, za drugega pa 500.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Če bi te razumel kaj si hotel povedat
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Poglej osnovne modele NOVIH jajčkov (=avti v tem rangu)
Z osnovno opremo ga dobiš že za jurja, dva. Sploh, če se še malo spogajaš.
potem bi mogoče še lahko upošteval tvoj nasvet.
Tako te pa žal nisem razumel.
Hvala.

Eh.. Zatipkal sem se.
Za jurja, dva VEČ kot za 7 k€.
Varianta je tudi max 1 leto staro, predvsem pa da je v garanciji.
Npr:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10817605
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10615399
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

rolleyes-1.gif

Ne vem kaj ni bilo jasno,če napišem,da je 7000 že zgornja meja.OK ne rečem 100-200€ ne pa 1000-2000
bonk.gif

Eni smo že do 7 prišli težko in nam vsa € naprej veliko pomeni.Ja itak so pa potem še kakšni dodatni stroški,servis,gume... toda tudi to ni več kot 500€.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst te popolnoma razumem...
Samo glede na to, da se pa res dobi novi avto za 2 jurja več, bi se pa splačalo it preverit pogoje financiranja.
Stane te nič ne. Na dolgi rok pa lahko morda celo kaj prihraniš.
Mal seštej stroške novega avta in starega ter potencialne skrite stroške in če dobiš ugodno financiranje, glede na to, da lahko 90% cene skeširaš (predvidevam, da imaš 7k€ gotovine in ne kredita)...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
jst te popolnoma razumem...
Samo glede na to, da se pa res dobi novi avto za 2 jurja več, bi se pa splačalo it preverit pogoje financiranja.
Stane te nič ne. Na dolgi rok pa lahko morda celo kaj prihraniš.
Mal seštej stroške novega avta in starega ter potencialne skrite stroške in če dobiš ugodno financiranje, glede na to, da lahko 90% cene skeširaš (predvidevam, da imaš 7k€ gotovine in ne kredita)...
zmaga.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne vem kaj pomeni "neke vrste kredit", ampak včasih imajo akcijo 0% obrestne mere al nekaj takega.
Po moje se v vsakem primeru splača it malo vprašat.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

To pomeni,da sva se od teh 7000 že nekaj sposodila in da ni možen še kakšen kredit.
Res ne razumem kaj tu ni jasno,da je 7000 zgornja meja
bonk.gif

OK nehajmo s tem.
Prosim le še za mneja o tem na kaj naj bom pazljiv pri nakupu .
Je ta izbira v redu Fiesta 1,25 bencinar 60 kW / 82 KM ali raje 1.4 16V-71 kW / 97 KM
Oprema pa Titanium je verjetno najboljša?Kakšne so razlike med Titanium,Trend,Chia...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ne vem zakaj se sedaj razburjaš, če ti želimo pomagat.
Samo želel sem povedat, da na prvi pogled res zgleda 2k€ več, na daljši rok pa ni nujno da bo res. in da zna kredit za manjkajoči del bit tudi dovolj ugoden, da si ga lahko privoščiš.
Jst te v nič ne silim, ampak samo ponujam v razmislek različne situacije. Jebiga, smo tudi že šli čez to, pa potem ko je že prepozno ugotoviš, da bi se dalo pa morda kako drugače in da kar je na prvi pogled zgledalo tako, morda le res ni bilo...