Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vem pa kaj je to, verjetno tud neka nadgradnja acc (200 EUR).

Sistem za pomoč pri vožnji in zastojih na avtocesti (6)(7)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
a ni acc vedno v kombinaciji samo z avtomatskim menjalnikom? Kako naj bi to delalo z ročnim?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
meni je na ac acc precej zoprn in se kar ne morem navadit.

v gužvi po drugi strani je prava milina in tam je avtomat nujen
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Gasper008
aja, sori pozabila. eni imajo te fore od ne vem katere hitrosti gor. sej mogoče pa zato, samo je 60kmh potem prenizko nastavljeno...

hermann
enako. sicer sem na avtocesti zelo malo, pa niti nisem imela toliko časa se navaditi, ampak zares bi ga zdaj pogrešala povsod drugje
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Predvsem je "tecen", ker vzdrzuje primerno varnostno razdaljo. Sralci pa skacejo v varnostno razdaljo, avto pa bremza. Pa ne delujejo vsi accji enkako dobro, ucinkovito, ce zelis. Se opazi, da imajo nekateri dosti zamika in mu pomagaš z dodajanjem plina. Pa opazil sem, da pri nekaterih vozilih zelo agresivno zavira, kot bi zaznal zadnji trenutek. Drugace meni super zadeva, optimalna z avtomatom, pogojno z rocnim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
saj lahko nastaviš varnostno razdaljo.

mene pri mojem zmoti najbolj to, ko eden pred menoj zavija levo ali desno. Pa da zambremza bolj kot bi jaz še gre, samo potem prepočasi spet pospešuje. jaz bi hitreje, če je gužva pač takrat moram gas pritisniti. to je pa zaenkrat edina stvar, ki me je zmotila in se ne morem navaditi. Se je pa na začetku tudi meni zdelo, da bi lahko prej zaviral pa bolj nalahno. Jaz bi sama že zdavnaj, pa potem še tisto, ko ne veš najprej, a bi zaupal, a boš enemu kar v rit zapeljal. Zdaj ko mu malo bolj zaupam, pa vem kako dela, me pa to ne zmoti več toliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Nastavis lahko, seveda, vendar mi minimalna razdalja po accjevo, na nasih avtocestah in z naso kulturo voznje, ne vliva zaupanja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
samo a ni potem boljš pa manj stresno imeti na srednji ali je to ful nesprejemljivo, da te nekdo prehiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ma ni problem da te nekdo ampak da konstantno skačejo ( ne prehitevajo). in pol skos bremza. pa še pri prehitevanju moreš ful prej zavit ven, da ne bremza.
jaz na AC vedno na najkrajši vozim.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tako je tudi pri Toyoti, vsaj od TSS 1.0 (2016) dalje, ko daš žmigavec avto že pospešuje, tudi to na katerem pasu voziš dokaj dobro zazna in ne trza ko prehitevaš kolono na voznem pasu. Najkrajša nastavljena razdalja mi je pa na določene momente že malo nelagodna, ker pač moraš 100% zaupat sistemu, je pa res da se ti ob gostem in živčnem prometu folk vriva vmes. ACC je nadgradnja klasičnega tempomata, če si tistega lahko več ali manj uporabljal samo na skoraj praznih cestah, ACC zelo dobro deluje ob zmernem prometu.

Z drugimi sistemi nimam izkušenj, lahko samo rečem, da je v Ford Tranzitu ACC dost katastrofa, 100m prej na prehitevalni pas pa ti še vedno začne bremzat, zaradi tovornjaka na voznem pasu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
samo a ni potem boljš pa manj stresno imeti na srednji ali je to ful nesprejemljivo, da te nekdo prehiti.

Žal ni manj stresno imeti na srednji, ker potem te pa vsi prehitevajo po desni oz. se ti vrivajo, saj te večina smatra za oviro s preveč varnostne razdalje oz. te varnostne postavke sploh nimajo v glavi. Ni nesprejemljivo, da te en prehiti...ali pa dva, trije, ajde, štirje. Ampak ta naša kultura na cestah je taka, da te potem toliko ljudi obvozi, da se ti pa že RES glupo zdi in je IMHO najbolj imeti na najkrajši nastavljeni varnostni razdalji, ki je povsem OK in pač ne reagiraš na tiste morone, ki se na vsake toliko zarinejo avtu pred tabo na odbijač. Zdaj sem na cca. 2 letih in pol prakse s takim načinom vožnje in se da preživet.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Passat na najkrajsi varnostni in se ti prakticno vsi vrinjajo pred tabo. Tako, da v Sloveniji stvar zelo pogojno uporabna. Medtem ko uporaba v tujini (sever) pa ni problema.