Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.416
113
Nekatere za to spoznanje rabijo 4 generacije cliotov sprobat.

Res je. Samo je treba povedat v čem je problem. Pričakuješ da bo crknil pa razpadel, pol pa nič od tega. In je avto star 5 pa 10 pa 15 let, pa se kar gre. Novega pa kao ni treba, dokler stari se dela brez stroskov. Jaz sem pol začela otroke rojevati, da sem se ga lahko losala. Je pa se kar pri hiši pa se kar dela hudič...

Ps
Zadnje je seveda hec toliko, kolikor izpade da bi se ga želela znebiti. Bi ga v Savo zapeljala pa najbrž bi to tudi kliota hin rihtal, ampak mi je pod kožo zlezel. Ne gre nikamor... Prva dva sta res šla od hiše po 16 in po 15 letih. Ta zadnji je pa 13 šele star. Ima še kar nekaj let pred sabo...
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
=> 1.0 TCe, Intens + CITY paket (dodatno senzorji spredaj, 3D view, kamera) in NAVI (to moraš vzeti skupaj) + 5 let garancije / 100k km
=> 1.9k eur popusta + zimske gume do 305eur po njihovi zlatarski ceni.

Ce ni prepozno, dodaj osvetlitev na zadnji klopi. Lucke zadaj ima serijsko samo Initiale Paris, drugace pa ke doplacila 60 EUR. Ponoci je klop v temi. Nas je zmotilo, ne razumem pa cemu je to tako.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ce ni prepozno, dodaj osvetlitev na zadnji klopi. Lucke zadaj ima serijsko samo Initiale Paris, drugace pa ke doplacila 60 EUR. Ponoci je klop v temi. Nas je zmotilo, ne razumem pa cemu je to tako.
Je ze prepozno. Pa tega pri Intens na konfiguratorju ni za dodati. Sem sel zdaj se enkrat gledat.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Imas prav, nikoli nisem gledal intens. Pri edition one lahko samo dodas. Manjsi minus.

Pa barva? Kdaj imas dobavo?
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne morem verjeti, da je toliko pozitivnih mnenj o bojda (nekoč?) najbolj bednem avtu na trgu (po alterju). Obvezno ga bom ob prvi priliki sprobal, da vidim to čudo.

Ozadje: clio 1.4 16v je bil od 2001 pri hiši 11 let in 230k kilometrov z dvema izrednima napakama: voznikovo steklo ni hotelo več gor dol in en nosilec motorja (kriv sam, ker navsezadnje daily avto za ni namenjen konkretnim skokom). Za tiste čase je bil kar raketa, 175 široke gume, pri 200 po števcu je bilo treba volan res MOČNO držat. Motor verjetno še danes dela, čeprav je bil ogret skoraj vsak dan na blokadi...ah, kje so tisti časi! :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
saj to kak malo crkne ni merilo. 2001 clio je bil kanta pa kak koli obrneš. Tudi naslednja generacija je bla kanta. Potem se k sreči nisem več ukvarjal s clioti in nimam pojma kako je stanje :)
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
saj to kak malo crkne ni merilo. 2001 clio je bil kanta pa kak koli obrneš. Tudi naslednja generacija je bla kanta. Potem se k sreči nisem več ukvarjal s clioti in nimam pojma kako je stanje :)

Kanta itak, ampak kot prvi avto super. Sploh ker ga ni bilo škoda, šel je dobro, pil je malo, tudi 9.000 kilometrov Skandinavije v enem mesecu je šlo BP. Danes se seveda ne bi spravil na tako pot z avtom manjšim od D segmenta. :)