Nov mali avto - rang yaris, mazda2, polo...

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
ne samo raje vozimo na levi mimo tovornjakov kot pa 90 na desni med tovonjaki.
če si kdo tega ne predstavlja na gre kdaj na V od LJ obvoznice in bo razumel.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
831
113
Razumem. In je res tako, radar je super ampak zaradi opisanih gluposti je na pol uporaben pri nas...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Se ena glupost. Imas radar nastavljen na 140. Pred tebe se vrine nekdo, ki prehiteva s 110 ali 120. Avto se prilagodi hitrosti in bo sledil neskoncno dolgo tega spredaj. Uni spredaj pa sanja na prehitevalnem pasu neskoncno dolgo.
Velikokrat opazam, da se pripravljajo na prehitevanje in ne miknejo dol s prehitevalnega ce tudi je naslednji avto 500m ali vec vstran.

Enostavno se mu moras prilimati na rit, da te opazi in se lahko dalje peljes s 140. Seveda me lahko tretirate kot nestrpnega voznika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
moj rekord takole za eno babo je od LJ severne obvoznice skoraj do Ivančne

potem je končno pogledala v špegu (sem prav opazoval kdaj bo) in se umaknila
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
ne samo raje vozimo na levi mimo tovornjakov kot pa 90 na desni med tovonjaki.
če si kdo tega ne predstavlja na gre kdaj na V od LJ obvoznice in bo razumel.
Proti Golovcu je isto kot vrhnika logatec največkrat. Desno in gasa po pasu za počasna vozila. Pred radarjem pri tunelu zmanjšaš, ali pa se predstaviš na sredino ali levo, ker večina začne gruntat da mora iti desno na rudnik
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
moj rekord takole za eno babo je od LJ severne obvoznice skoraj do Ivančne

potem je končno pogledala v špegu (sem prav opazoval kdaj bo) in se umaknila

Na kakšni razdalji za njo si pa vozil?
Ugotovil sem namreč, da v kolikor voziš s solidno varnostno razdaljo folk kar misli, da se ti nikakor ne vozi hitreje od njih pa magari če sanjajo na prehitevalnem s 120 ali manj km/h. In v takih primerih res kar pomaga še sprejemljivo krajšanje varnostne s čimer nakažeš, da bi pač rad šel mimo in vozil dalje z neko tebi bolj sprejemljivo hitrostjo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
A ni bolj varno, da nakažeš z levim smernikom? Vsaj jaz tako počnem.

Absolutno. Žal pa to pri nekaterih ne deluje. Kdaj pa kdaj pomaga tudi kak fleš z dolgimi ampak jaz se v zadnjem času s takimi ne ukvarjam kaj preveč in ko ugotovim, da zadeva zna trajat, enostavno prehitim po desni. Jbg, sorry, raje to kot da visim zadaj na odbijaču :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Zanimivo kako vsi pisete da vas prehitevajo po desni in se vrivajo? Kaj ste vsi kupil vinjeto samo za levi pas?

Mogoče ne boš verjel ampak na določenih relacijah ob določenih urah enostavno ni nikakršne potrebe ali smisla, da rineš na desni pas.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Matey, sicer tudi sam vem, da to ni dopustno, ampak ravnam enako, kot ti. Zapeljem za voznika na prehitevalnem, nekaj časa vozim za njim (no, ne čisto za njim, na primerni razdalji), potem poblendam, dam levi smernik in čakam. Če po pol minute še ni nič (in če je to vozilo EDINO na prehitevalnem pasu, kar je pri nas kar ne tako redek dogodek - ne vem sicer, zakaj?), potem prehitim po desni.
Res je to redko, se pa zgodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
A ni bolj varno, da nakažeš z levim smernikom? Vsaj jaz tako počnem.
Pa kaj mislite, da naredite s temi levimi smerniki? Meni se zdi to totalno bedasto. Če vidiš, da imaš pred sabo debila, ki ne gleda v vzvratno ogledalo ti tudi smernik ne bo pomagal. Prehitiš po desni pa je (če je seveda prostor ). Jaz sem se že zdavnaj nehal s tem obremenjevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Jaz prej pazim da vzamem odsek brez mostov...če mi useka desno da grem lahko bp po odstavnem mimo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in Hanzi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Pa kaj mislite, da naredite s temi levimi smerniki? Meni se zdi to totalno bedasto. Če vidiš, da imaš pred sabo debila, ki ne gleda v vzvratno ogledalo ti tudi smernik ne bo pomagal. Prehitiš po desni pa je (če je seveda prostor ). Jaz sem se že zdavnaj nehal s tem obremenjevati.

Ne vem, no, meni se to zdi pravilno. Ker če ne nakažem žmigavca, potem to lahko pomeni, da se za debilom vozi še en debil, ki prav tako kot prvi debil na prehitevalnem nima kaj početi. Lahko pa seveda uporabiš "blickrig" tehniko in se mu nalimaš 1 cm za zadnji odbijač :evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Razvilo se je iz tega, da je acc neuporaben na AC. Zdaj je tudi približno jasno zakaj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Kaj mi lahko nekdo razloži, kako ste sem noter privlekli prehitevanje na AC:nigladek:

:zmaga:

Mali avtomobilčki --> ACC pri malih avtomobilčkih --> delovanje ACC na splošno in izkušnje --> problemi s "predolgo varnostno razdaljo" ACCja in posledično rinjenje v ta spot --> prehitevanje splošno :cheer:

Razvilo se je iz tega, da je acc neuporaben na AC. Zdaj je tudi približno jasno zakaj.

Meni je ACC zelo uporaben na AC in ostalih cestah, res pa ima povsod kakšne posebne pluse ali minuse, ki so v glavnem vezani na ostale udeležence v prometu.