Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Tudi moj glas za Cliota...ga ravno nabavila žena, 10.300 EUR z veliko opreme v opremi expression , 1.2 bencin, touch zaslon, bluetooth, tempomat, navigacija, 4 zimske gume, 4 leta brezplačnih servisov - tisto kar je predvideno po servisni knjižici, 4 leta garancije, gratis zavaronje za prvo leto.

Mislim da ugodnejše ponudbe na trgu ni (z vsem tem vštetim).
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
počaki na mazdo2 in i20 pa se potem dokončno odloči - si pa v jebeni poziciji, ker so prou vsi v razredu za kupit
grin1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Jaz bi tega...

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...Sport%20Pano...

467716-post_slo.gif


Avtomatik, pa še nizka poraba in dokaj loaded z opremo, mljac.
tongue-1.gif
Pa tri leta star
confused-1.gif
kupljen po sistemu videno kupljeno....

Prodaja Toyota diler, torej četudi je 20 let star, ne obstaja sistem videno/kupljeno - prodajalec odgovarja celi dve leti za vse skrite napake.

Ampak ker avto ni 20 let star, preidimo na dejstva: Toyota ima 5 let tovarniške garancije. Za hibridne komponente se pa garancija podaljšuje do 10. leta starosti brez omejitve kilometrov - edini pogoj je redni servis na maksimalo 15.000 km oz. leto. Skratka, dober deal za dober avto. Pa tudi ne dvomim, da se da ceno še malo znižat ali pa dobit noter še kak brezplačen redni servis ali kaj podobnega.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik slr pravi:
Kupujem mali avto 10000-12000 eur, nov ali do 2 leti star, do 50000 km še v garanciji.
Zahteve: bencinski motor 80-100 konjev
delal bom 10000 km letno pretežno kratke vožnje 5km dnevno 2x letno na morje oz smučanje
5 vrat, srednji rang opreme, vozil se bom sam in s punco.
kupujem za daljše časovno obdobje do 10 let
iščem zanesljivost, kakovost nizke stroške vzdrževanja, nizka poraba, udobje...

Odločam se med: Renault Clio, VW Polo, Opel Corsa, Toyota Yaris, Kia Rio...

Vsak ima neke prednosti in slabosti noben ni popoln.

Najbolj me zanima če so novi 3 valjni motorji o.k., (Clio) ali je boljši TSI motor (Polo, Fabia), ali je boljši navaden 4 valjni motor brez turbine (Yaris)

Bili smo pred enako dilemo in padel je Clio, vendar z osnovnim 1.2 atmosferskim motorjem (ne dizl, ne turbo), ki je povsem spodoben. Raje malo večja poraba kot pa turbo hec.

Avto ima po dobrih dveh letih 20k+ brez kakršnihkoli težav.

Pa ni več to mali avti, v dolžino je preko 4m, na sprednjih sedežih se odlično sedi, zmaga tudi oblika ter oprema in seveda cena.

Nabavil sem še celo nosilec za strešni kovček iz Nemčije seveda, ker pri nas je original pozlačen, a še nisem montiral.

Jaz nisem našel nobenih slabosti...
 

lionking

Pripravnik
20. mar 2014
54
0
6
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Tudi moj glas za Cliota...ga ravno nabavila žena, 10.300 EUR z veliko opreme v opremi expression , 1.2 bencin, touch zaslon, bluetooth, tempomat, navigacija, 4 zimske gume, 4 leta brezplačnih servisov - tisto kar je predvideno po servisni knjižici, 4 leta garancije, gratis zavaronje za prvo leto.
Mislim da ugodnejše ponudbe na trgu ni (z vsem tem vštetim).
Tudi sam gledam to ponudbo in je res dobra. Žal pa velja le ob nakupu z renault financiranjem. Sam bi rad kupil z gotovino. Ve kdo, če se da dobiti podobne ugodnosti?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Slabo poznaš zadeve. Pri rabljenih stvareh je rok za stvarno napako kar eno leto in ne dve.
Poleg tega je to TESTNI avto s 35 jurji na števcu. Kljub temu, da ni turbo, ga ne bi dirao ni štapom. In dam 10% možnosti, da ni bil zacahnan (karamboliran, podrsan, karkoli). Sicer mi je pa res hud: hibrid, pa še full option, dobra zadeva, samo ne ta konkreten.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.071
113
SV SLO

Citat:
ja itak ker tovarne in inženirji takoj isti dan dajo motor v avto ko ga razvijejo brez testiranja
vsi motorji predno pridejo v množično uporabo naredijo kar nekaj milijonov kilometrov v laboratorijih,poligonih...
pa kar se i20 tiče je na trgu bil od leta 2009 in je šele sedaj prišel nov model.torej celih 6 let kasneje,tako da ta o vsako leto novem modelu tudi ne pije vode.butični model?pa ja nisi imel ferrarija ker 99% novih avtov ki jih lahko kupiš v SLO je daleč od tega da bi bili butični

Ne boš verjel ampak kako si naj razlagam, da je renault dal v prodajo celo serijo motorjev, ki so potem lastnikom povzročali sive lase (1.5 dci, 1.9 dci, 2.2 dci) ali pa VW da ne bo kriv samo Renault 2.0 tdi, kjer so glave pokale kot za stavo pa TSI motorji, kjer so se trgale verige pa BMW, ki ignorira kupce, ki imajo prav tako ogromno težav s motorji. Seveda, ker so v laboratorijih drugačne razmere kot v realnosti. Da sploh ne govorim o Korejcih, kjer je bilo treba menjat vodno črpalko po 30.000 km zobati jermen po 60.000 km.

Je pa zanimivo dejstvo, da je recimo Dacia med najboljšimi in najmanj pokvarljivimi avti v GB. Pa to samo zaradi tega, ker uporablja nešteto krat preverjeno tehniko od Renaulta.

Butični izdelki oziroma modeli so zame vsi tisti, ki niso med top 10 najbolje prodajanih v posameznem razredu, ker kar je mnj od desetega mesta v Sloveniji pomeni, da se jih proda po "par" komadov na mesec.

Tak na hitro si niti ne predstavljam kako izgleda i20 niti 2009 pa niti 2014 torej je to butični izdelek.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
PS: čisto sveža Mazda 2 še ni bila omenjena - da ti še malo otežim zadevo
evil.gif
Pri mazdi je en mali keč - avto je namreč precej zrastel. Če ima avtor konkreten razlog (v cm) za majhen avto, recimo majhno garažo ali parking, potem bo yeba.
Če pa nima in je edini razog v €€€, mogoče lahko pogleda tudi megana ali ceeda. Oba se trenutno dobi v želenem cenovnem rangu, ker še letos pričakujeta naslednika oz. facelift.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Jaz bi tega...

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...Sport%20Pano...

467716-post_slo.gif


Avtomatik, pa še nizka poraba in dokaj loaded z opremo, mljac.
tongue-1.gif
Pa tri leta star
confused-1.gif
kupljen po sistemu videno kupljeno....

Prodaja Toyota diler, torej četudi je 20 let star, ne obstaja sistem videno/kupljeno - prodajalec odgovarja celi dve leti za vse skrite napake.

Ampak ker avto ni 20 let star, preidimo na dejstva: Toyota ima 5 let tovarniške garancije. Za hibridne komponente se pa garancija podaljšuje do 10. leta starosti brez omejitve kilometrov - edini pogoj je redni servis na maksimalo 15.000 km oz. leto. Skratka, dober deal za dober avto. Pa tudi ne dvomim, da se da ceno še malo znižat ali pa dobit noter še kak brezplačen redni servis ali kaj podobnega.
Potem se naj pa malo potrudijo s pisanjem oglasa. Ali pa naj imajo nastavljene dve obliki oglasa(eno za lastna preverjena vozila, in eno obliko za druga vozila kupljena po sistemu videno/kupljeno.
Ponavadi se slabe lastnosti v oglasu za molčijo, tukaj pa jih izpostavijo, čeprav se tega avta ne tičejo (po tvojih besedah)
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
S Cliom ne boš zgrešil. Za cca. 12k dobiš polno opremljenega z 90KM motorjem, brezplačnim kaskom in petimi leti jamstva. Pelje se dobro, poraba je nizka. Razen na avtocesti je malo premehak.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Pa še o motorju. L 2015 kupovat 1,5l motor s 75ps?
Nemski avto je imel pred "40" leti več konjev.

Preden v strop skočiš, sarkazem.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Da sploh ne govorim o Korejcih, kjer je bilo treba menjat vodno črpalko po 30.000 km zobati jermen po 60.000 km.
Hm, moj korejc je star 11 let 150 000km, črpalka še prva
wink-1.gif

Moj avto star 14-15 let vag, jermen, vodna staro 12 let cca 150.000km, avto ma cca 250.000km. Vreden 400-500 evrov, ker ga je je rja načela.
Vozim pa nč kej dost ne merkam
wink-1.gif

Gre pa tale avto v sneg kot plug
cheer.gif
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Da sploh ne govorim o Korejcih, kjer je bilo treba menjat vodno črpalko po 30.000 km zobati jermen po 60.000 km.

Se pravi so vsi korejci šrot.
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Ford Fiesta, 1.0 Ecoboost. Pojdi jo peljati, pa boš videl razliko med npr. Cliom.

V čem bom videl razliko?

Ker agregat me ne zanima, vozimo zmerno in je še to več kot dovolj, na AC pa z lahkoto gre 130+