Kateri mali avto naj kupim clio/polo/yaris/corsa

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
1.2 TCE itak, da kupiš v današnjih časih zastarelega anemičnega n/a bencinarja moraš res biti malo...
bonk.gif
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Glede na želje kupca, je yaris idealen...večinoma mestna vožnja, kjer poraba hibridov pride do izraza...vsi klasični bencinarji in dieseli imajo porabo yaris x 2... Sam osebno nočem renoja, tud če ga zastonj dobim... Kvaliteta je na strani japoncev, sploh pri malih avtih... Idealen bi bil prius, sam je že večji...in dražji...
Drugače je pa na pooblaščencu kdaj v prodaji nov avto, ki je bil totalka razbit...in brez papirjev...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik cizy pravi:
V tem da boš lahko vsaj traktor normalno prehitel.
zmaga.gif

Povsem normalno se da že sedaj, samo moraš znat vozit.
Še s spačkom jih z lahkoto prehitim.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
1.2 TCE itak, da kupiš v današnjih časih zastarelega anemičnega n/a bencinarja moraš res biti malo...
bonk.gif

Po tvojem pa očitno ni prav veliko lastnikov cliotov dihtih, ker na cesti cliota GT še nisem videl. Še bolje, niti na ceniku ga nimajo več.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik cizy pravi:
1.2 TCE itak, da kupiš v današnjih časih zastarelega anemičnega n/a bencinarja moraš res biti malo...
bonk.gif

Pri širši hiši je tudi 1.2TCE v v grandtour modelu in sem ga že vozil, pri normalni vožnji praktično nobenih opaznih razlik.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
1.2 TCE itak, da kupiš v današnjih časih zastarelega anemičnega n/a bencinarja moraš res biti malo...
bonk.gif

Po tvojem pa očitno ni prav veliko lastnikov cliotov dihtih, ker na cesti cliota GT še nisem videl. Še bolje, niti na ceniku ga nimajo več.

Nisem vedel da 1.2 TCE ni več na voljo v Cliotu, se pardoniram, potem pač 0.9 TCE al kaj pač je.
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Da sploh ne govorim o Korejcih, kjer je bilo treba menjat vodno črpalko po 30.000 km zobati jermen po 60.000 km.
Hm, moj korejc je star 11 let 150 000km, črpalka še prva
wink-1.gif

Tudi men nič jasno....v familiji na korejcih od 1995...pa nič strašnega......

Časovnorealno edin da ma 1.6CVVT iz i30 (FD prejšni model!) probleme z ketno......pa da 2.2 CRDi pije olje...ampak samo 184KM verzija ( če sem zasledil je celo BMWjev motor...nisem 100%šur)
smile-1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
...
Tak na hitro si niti ne predstavljam kako izgleda i20 niti 2009 pa niti 2014 torej je to butični izdelek.
Jaz nimam pojma kako izgleda Clio iz 2009 - niti Corsa, niti Polo.... a so to tudi butični izdelki?
Ne vem niti kateri BMW serije 3 je bil takrat aktualen, kateri Audi A6 je iz leta 2009, Golf, Focus...

Zakaj bi moral kdorkoli, razen avto-navdušenca, kaj takega sploh vedeti?

Avto, ki ga kupim, je najboljši približek mojih potreb, želja in zmožnosti. Prepoznavnost (po letniku!) ni na mojem seznamu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Kaj pa jaz ki vem ga izgleda G7 enako kot G6...G5...in G4....
hysterical-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Ksz....mislim...čista alter scena...pljuvat en čez drugega.

Moj pogled na naštete štiri...yaris velikostno en razred manjši od ostalih (razen cenovno).Zunaj všečen, notri tak...ko kinder jajček. Vožnja z njim ( govorim za starejšo izvedenko...sumim da zdaj ni dosti drugače) krepko pod nivojem ostalih treh.

Polo...pač neka klasika...povsod si nekje v sredini.

Clio...zelo všečen, deluje precej velik (koliko dejansko v cm.jih niti ne vem), notranjost všečna...peljal en krog 1.5 dci dizla...nimaš kaj očitat.

Corsa...še najmanj poznam..niti ne vem kak je aktualni model...a meni osebni nikoli ni potegnila da bi sploh pogledal za njo. Kar je bilo za videt običajno ni bilo za nikamor.

Sam bi na tvojem mestu delal izbor med cliom in polom...ter vsaj še ene tri dodal zraven kar so ostali predlagali v fazi alter kregarije
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Še to...sam bi se bolj koncentriral na novejše modele, ki so delani na novih podvozjih...ker običajno so razlike do starih konkretne in se avto mnogo lepše in boljše pelje. Plus v roku enega leta nimaš že 'zastarelega' modela.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Nisem vedel da 1.2 TCE ni več na voljo v Cliotu, se pardoniram, potem pač 0.9 TCE al kaj pač je.
smile-1.gif

120 konjski 1.2 TCe je še vedno v cliotu, ampak samo v modelu GT. Ki so ga očitno pri nas zaradi silnega zanimanja in "ugodne" cene (neka 2 jurja manj od RS-a) umaknili s cenika.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Ali bodo v katerem od naštetih lahko na zadnji klopi sedeli trije mladci pa 3 športne torbe v prtljažniku?
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Ali bodo v katerem od naštetih lahko na zadnji klopi sedeli trije mladci pa 3 športne torbe v prtljažniku?
Ali pa namesto Clio grandtour bolj priporočate npr novi Focus?
467716-post_slo.gif
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
636
211
43
Sam sem se pred novim letom podobno odločal. Po vseh salonih isto sranje glede popustov na keš (beri avto na keš je povsod dražji - pri financiranju pa so skriti stroški).
No nazadnje sem kupil leto starega peu. 208. Sem zadovoljen, 3 cilindrski 1.2 je dovolj(Clio 1.2 gre dosti slabše), slaba stran avta je edino Peugeot menjalnik...
Prostora pa je v njem bistveno več kot nakazuje zunanjost, meni osebno se na zadnji klopi sedi bolje kot v Cliotu, prostora za otroške sedeže je dovolj.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Ali bodo v katerem od naštetih lahko na zadnji klopi sedeli trije mladci pa 3 športne torbe v prtljažniku?

A si prebral začetni post avtorja teme
cry12bpy.gif