Izredni tehnični in zasegli skuter

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik moteey pravi:Mene zanima ena stvar. Govorili ste o omejevalcih obratov v skuterih. O tem sem že nekaj slišal, ampak mi ni jasno kak to deluje. Po mojih (sicer skromnih) informacijah je tak, da potem obstaja stikalo, s katerim omejiš obrate, da skuter ne leti čez dovoljeno hitrost. Zdaj me pa zanima kak je s tem izrednim tehničnim pregledom - kaj sploh pregledajo? Ali ga dajo samo na valje in preverijo končno hitrost?

Malo čudno mi je to, da te škif dobi na radar, zaseže skuter in ga pošlje na tehničnega, tam pa ugotovijo, da v bistvu ne gre več kot bi smel. Ne bi na tehničnem pogledli, če je prisoten ta omejevalec?

Omejevalec prekinja iskro, ko pride do določenih obratov. Preden ti ga zasežejo ali napotijo v njihovem spremstvu na izrednega, vklopiš omejevalec. Ta se običajno skrije, nihče od njih pa nima pravice razdirat mopeda. Omejevalci obstajajo v treh verzijah, na daljinec, stikalo ali določeno število pritiskov na zavoro - on/off.

Če bi moped šel 45km/h na tehničnem, potem ko si zapelal na radar več, kot je to dovoljeno, je to kvečjemu + zate, ker potem se lahko zgovarjaš, da ni bila pravilno izmerjena hitrost.

Po zakonu ti ga lahko zasežejo že pri prekoračitvi hitrosti za 15km/h, kot je omejitev, saj je globa 250€, to se pa šteje za hujši prekršek, ki omogoča policistom zaseg. Potem ga oni sami peljejo na tehničnega, ti pa upaš, da si dal omejevalec na ON.

Slabost omejevalcev je; težko naštimat, da ne gre skuter prehitro in ne prepočasi, občutljivost na vodo, ne dela na 4 taktnih skuterjih in na skuterjih z elektronskim vbrizgom - pure jet, značilen zvok, ko omeji obrate, unim na tehničenm je vse jasno.
grin1.gif
 

moteey

Pripravnik
23. feb 2009
111
0
16
Ampak, čeprav jim je jasno, ga ne smejo odpret?
smile-1.gif


Malo mi je čudno to, da preverjajo tehnično izpravnost, pa ne smejo pogledat noter, kjer se itak večina predelav zgodi. V bistvu je tudi omejevalec predelava, ne?

Kolko pa stanejo kaj omejevalci?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
povezava do spletne trgovine

Gleda se samo hitrost oz. kar zahteva zakon, zato jih ne zanima kakšen zvok ima in kaj je pod plastiko. Dokler ne prekršiš zakona, potem ti lahko pogledajo kaj vse imaš spodaj.

Omejevalec je seveda tudi predelava.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Aha nisem napisal potem nič. Jah šel sem prevzeti motor. Prideš tja, te slikajo zraven motorja in dobiš motor nazaj. Dobil sem nazaj popolnoma istega, kot so mi ga odvzeli saj niso ugotovili nobenih neoriginalnih delov. Nobenih zamenjanih luči, auspuhov, števcev etc... Edino blokado so notri vstavili. Niso mi pa to nič računali, niti skladiščenja. To mi je bilo malo čudno, sem mislil, da me bodo še tu oskubili. Je pa seveda prevzem le potrdil to na kakega lažnivca od policista (laganje glede predelav,ki jih je odkril, laganje o vzroku zakaj me je ustavil in kje me je ustavil) sem naletel.
Na prevzemu sem tudi vprašal kako to, da sem dobil skuter nazaj popolnoma isti kljub temu kaj vse piše na listu, da je predelano. Pa so le skomignili z rameni
smile-1.gif
, da tu pa nič ne morejo. Moram reči, da so kar fajn bili tam, sem prosil vmes enkrat (sem poizvedel, kje je to skladišče), da mi nafilajo akumulator in so mi ga, ker je skuter dolgo stal in je to zelo slabo za akumulator.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Jaz bi na tvojem mestu malo razmislil o tožbi zoper policista in državo. Saj si bil brez skuterja ta čas in to te je verjetno stalo kaj denarja.
grims-1.gif
 

prehitri

Zelenc'
17. jun 2013
3
0
1
Danes sem s skuterjem vozil po regionalni cesti s hitrostjo cca 65km/h, nakar je za mano pripeljal policist v avtu in me ustavil. Ni me pomeril na radar ampak zgleda samo na "uč" da sem kao peljal 75km/h. Vprašal me je če je skuter predelan, sem odločno zavrnil da ne, čeprav je zamenjan bat in cilinder, vse ostalo je na skuterju original. Na podlagi njegovih domnev smo šli na tehnični pregled, v tem času sem vklopil omejevalec obratov, da je šel max 55km/h. Skuter so mi vseeno zasegli, kaj lahko pričakujem? Še enkrat, ni me ujel na radar da sem prekoračil hitrost, in na tehničnem niso dokazali da bi lahko šel več od 55km/h... Kako naj odreagiram ? Koliko časa traja da dobim poziv od sodnice ? Lp
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Brez zapisnika (radar) in dejstvo, da je na tehničnem bila hitrost 55, so ga zaplenili? dost si upajo. A si zdaj uiber sumljiv in so še kakšni prekrški zraven, je tole malo preveč. Jaz bi se malo bolj pozanimal na PP. Če boš čakal, da ti kaj pošljejo z sodišča se boš kar načakal.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.096
805
113
Lahko, da narobe vem, ampak mislim, da 49ccm sesalc ne sme iti več kot 50km/h in si s 55km/h v prekršku ravno toliko, kot če bi ti šel 90km/h.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Kategorija AM ima omejitev 45 km/h. S 55 km/h je to že kar konkretno preseženo.
 

prehitri

Zelenc'
17. jun 2013
3
0
1
na potrdilu o odvzemu je napisano samo da so bile tablice odvzete zaradi presega konst... hitrosti ?? kaj me čaka pri sodnici, omejevalec bodo verjetno odkrili, je zato tudi kazen ? zaradi hitrosti pa verjetno kazni ne bom dobil ker me niso pomerili na radar ampak samo na oko.
lp
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Važno, da se ukvarjajo z muloti, ki jim gre skuter 10, 15kmh več od dovoljene hitrosti.. A nobeden ne pomisli kako nevarno je vozit po Celovški, Dunajski s tem sesalcem 45 na uro med avtobusi, živčnim folkom s preveč konji pod haubo? Bananistan
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Se strinjam. Omejitev 45 km/h je imela nek smisel, ko so mopedi lahko uporabljali kolesarske steze. Za mestno vožnjo pa bi bilo veliko bolj primerno, če bi bila omejitev max hitrosti 55 km/h. Lahko bi povsem sledili prometu, če se udeleženci držijo omejitev.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Neumnost.. Dej mi povej a pri 45kmh si pa 100% da ti nič ni? Ubiješ se lahko tudi pri 20 na uro, samo pod pravim kotom te mora avto zbit..
Pa mi lahko kdo razloži kako je mogoče, da ti čelada pri 'tako visokih' hitrostih kot je 55kmh ne pomaga, pomaga pa motoristu s kako 125ko oz. 250ko pri dosti višjih hitrostih?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Razen tega nam običajno tik pred nesrečo uspe nekoliko zmanjšati hitrost...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Razen tega nam običajno tik pred nesrečo uspe nekoliko zmanjšati hitrost...
bonk.gif

to bo ja .
ti tepec odvzame prednost nimaš časa reagirati. samo zabliska se ( ko z glavo tresneš nekam ) potem pa.....