Odvzem motorja ter izredni tehnični pregled

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
aja? hm... nisem vedel ...

oni ga spravijo na servis tam potrdijo da so ga spravili v orig stanje.

ce ti ga pa vrnejo in da bi te spet dobl je pa verjetno spet huda kazen. oz se ti ne splaca, da bi se vozil...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
to, da ga spravijo na servis, je nekdo drug napisal. Jaz v to ne verjamem. Me pa res zanima, kako se bo razpletlo. Skuter očitno ne ustreza homologaciji.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Bili so že predlogi, da bi morali biti tudi ti skuterji registrirani in zavarovani, ampak te zadeve ne izpeljejo
do konca, res ne vidim kdo bi imel interes od tega, da se to ne zrihta...
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jap... tako je... kolega je imel isti primer... sam njemu so tezili sam zarad auspuha, tko da zamenjava ni bila velik strosek...

na sodiscu pa pac poves da si bil zaveden, da ti prodajalec ni povedal da je predelan, in ker nimas obcutka za hitrost nisi vedel da gres 60. zdelo se ti je malo hitro, ampak saj tocno 25 itak noben ne gre...

glede placila, si dijak, student, brez rednih prihodkov. starsi so na minimalcu, in placujejo solanje se mladoletnemu bratu... in prosis za cim vec obrokov.

kazen bo taka kot je zapisana v zakonu.... edino obroki je tista usluga ki ti jo sodnik lahko da... in potem moras obvezno placevati obroke, ker drugace pride polna kazen naenkrat za odplacat....

Mogoče bi šel še ti z njim na sodišče in se tam zjokal. Ko bo sodnik videl, kako ti je hudo zanj, se ga bo mogoče usmili.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Mislim da ti dajo opcijo al unicenje al pa predelava nazaj..oni dolocijo koncesijskega serviserja in cena je njegova...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
S temi mopedi in skuterji je bilo zmeraj problemov. Vsi prerihtajo, frizirajo, brusijo ali že kupijo hitrejše motorje, se hvalijo okol, potem pa sprašujejo, kako treba na sodišču jokati, da niso zanalašč.

ModeLL brez zamere...ampak teb (pa se kakemu v tej temi) se prav vid da doma nikol ni blo za moped....in si se moral v cvetu pubertete podit za kolegi s kolesom....posledicno si tud zvisel pr kaki frčafeli...in si zdej zamorjen na 105% se iz otrostva vn
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Pa ne gre sam za "frajarisanje" z mopedom (tvoj pogled)....ampak tud za to da iz te sravfarije tud kaj odneseš...

Dvomim da si ponosen na svoje pamŽe ko cel dan visijo na netu....na varnem zaviti v vato
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jap... tako je... kolega je imel isti primer... sam njemu so tezili sam zarad auspuha, tko da zamenjava ni bila velik strosek...

na sodiscu pa pac poves da si bil zaveden, da ti prodajalec ni povedal da je predelan, in ker nimas obcutka za hitrost nisi vedel da gres 60. zdelo se ti je malo hitro, ampak saj tocno 25 itak noben ne gre...

glede placila, si dijak, student, brez rednih prihodkov. starsi so na minimalcu, in placujejo solanje se mladoletnemu bratu... in prosis za cim vec obrokov.

kazen bo taka kot je zapisana v zakonu.... edino obroki je tista usluga ki ti jo sodnik lahko da... in potem moras obvezno placevati obroke, ker drugace pride polna kazen naenkrat za odplacat....

Mogoče bi šel še ti z njim na sodišče in se tam zjokal. Ko bo sodnik videl, kako ti je hudo zanj, se ga bo mogoče usmili.

haha sami moralni nedolnezi brez greha...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
S temi mopedi in skuterji je bilo zmeraj problemov. Vsi prerihtajo, frizirajo, brusijo ali že kupijo hitrejše motorje, se hvalijo okol, potem pa sprašujejo, kako treba na sodišču jokati, da niso zanalašč.

ModeLL brez zamere...ampak teb (pa se kakemu v tej temi) se prav vid da doma nikol ni blo za moped....in si se moral v cvetu pubertete podit za kolegi s kolesom....posledicno si tud zvisel pr kaki frčafeli...in si zdej zamorjen na 105% se iz otrostva vn
smile-1.gif
ja model..... vidim da si še kr pameten u 3PM. Tolk kolk je bilo mopedov in motorjev v moji garaži, jih ti tolk nikol ne boš imel. Posledično sem se pa oglasil, ker smo znal tud včasih kazen prenest. Danes je pa samo jokanje.
Zvisel???n
hysterical-1.gif
Glede na to, da si non-stop na alterju še kr zmeraj visiš sam doma.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ja model..... vidim da si še kr pameten u 3PM. Tolk kolk je bilo mopedov in motorjev v moji garaži, jih ti tolk nikol ne boš imel. .

Pač ti je bil stari poštar...kaj zdej? A so mu vsaj moped šenkal nakonc k je šel v peMzijo?
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
dečko, znano nam je, da ne premoreš veæ možganov kot kura. Ni ti treba vsaki dan to dokazovat.
PS. Ne se hvalt s poštarjem, če te je delu. Slab izdelek je naredu
A ti res nimaš drugega dela, kot pred PC viset cele dneve pa bedarije pisat??? No... sej tud takšni morte živet. Psihiatrija je predraga, da bi mi plačval
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Jaz se popolnoma strinjam z lanosom. Če ima moped za 25 km/h, ga kar naj kaznujejo, če ga je predelal, da leti 60 ali več. Ko semm bil mulc, smo tudi delali oslarije z mopedi, nikoli pa nismo s temi oslarijami šli na cesto. Pa takrat ni bilo toliko prometa...

Sem že napisal, če želi moped, ki bo letel več kot 25, si naj takega kupi, ga registrira in zavaruje, pa bo imel mir. To pa res ni tak strošek, manj kot 50€ / letno. Če pa ga je sam predelal, da leti več kot 25, pa sori, bo treba pač odslužit kazen in se iz tega nekaj naučit.

Jaz sem tudi želel vozit moped z več kot 49ccm, pa nisem zaradi tega menjal agregata na skuterju oz. ga predelal, ampak sem rajši šel naredit izpit A kategorije, da se lahko brez skrbi vozim. Bližnjice se prej ko slej maščujejo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Se strinjam do določene mere.....

Me pa zanima če bi kater birokrat ki spiše take zakone upal bit:

A) kolesar na kolesarski ko ga bo prehiteval moped omejen na 25km/h

B) voznik motornega kolesa omejenega na 45km/h zjutraj in popoldne v "rush hour" na glavnih vpadnicah v mesto......bog ne daj da bi mogoče uporabljal tak moped v takem času naprimer za prevoz na delo na relaciji Medvode-Lj.......Trzin-*Lj

V primeru A predstavljaš izstrelek povprečnemu kolesarju na kolesarski....plus da si konkretno širši od kolesarja, v primeru B pa totalno oviro že za LPP avtobusu...kamijonu....kaj šele za osebna vozila.

Ni ga lepšega občutka kot ko te na medkrajevni cesti začne prehitevat šleper ti pa na zadušenem mopedu
cheer.gif


Ampak država pa ne da bi kot sosednja Italija razširila kategorijo A1 in tja porinla še mopede z 49ccm ki gredo več od predpisanih 45km/h (odprt scooter naprimer)......

Marsikdo bi z veseljem plačal dražjo registracijo pa da je volk sit in koza cela!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Jaz se popolnoma strinjam z lanosom. Če ima moped za 25 km/h, ga kar naj kaznujejo, če ga je predelal, da leti 60 ali več. Ko semm bil mulc, smo tudi delali oslarije z mopedi, nikoli pa nismo s temi oslarijami šli na cesto. Pa takrat ni bilo toliko prometa...

Sem že napisal, če želi moped, ki bo letel več kot 25, si naj takega kupi, ga registrira in zavaruje, pa bo imel mir. To pa res ni tak strošek, manj kot 50€ / letno. Če pa ga je sam predelal, da leti več kot 25, pa sori, bo treba pač odslužit kazen in se iz tega nekaj naučit.

Jaz sem tudi želel vozit moped z več kot 49ccm, pa nisem zaradi tega menjal agregata na skuterju oz. ga predelal, ampak sem rajši šel naredit izpit A kategorije, da se lahko brez skrbi vozim. Bližnjice se prej ko slej maščujejo...

Včasih ga ni bilo junaka, ki bi imel originalnega Tomosa. Vse je letelo do 70km/h gor. Vsaka vas se je svetila v kromu od predelanih Tomosov pred lokalno oštarijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Zdej pa vids moped/scooter vsake kvatre....

Ker so birokrati zafural vse kar se je dalo (glej moj zgornji predlog)...

Se 15 let nazaj smo vsaj 3je z mopedi stal na rdeci na semaforju....sedaj pa mrtvilo...ker so tolk zbirokratiziral da se ti ne splača

Lanos pa "prsa junaka...a glava bedaka"...ponosen na svoje pamŽe k cel dan na netu visijo
smile-1.gif


Jaz sem v njihovih letih delal izlete Lj-Mb...Lj-Pula...z 50ccm
tongue-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mi je fotr kupu novo "štirko" l95 (svaka mu čast), jst pa direkt iz trgovine pehal do pumpe, natankal in v pogonu do večera. Čez par mesecev dal L-bat, auspuh od "petke", na katerem sem se milijonkrat spekel, mamico mu ..... in je tko letelo, da nisem mogel spat.
hysterical-1.gif

Nepozabna leta
cool-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
zmaga.gif


Lanos bi pa pamŽe k mu cel dan na netu visejo...da se mu ni treba znjimi ukvarjat...
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
zmaga.gif


Lanos bi pa pamŽe k mu cel dan na netu visejo...da se mu ni treba znjimi ukvarjat...
evil.gif
ejj.... a so ti spet tablete popustile?? Prvo boš otroke mogu imet, pol pa pametuj ....
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Si se kdaj fprašal zakaj ti niso 0 podobni?
evil.gif


Brm brrrrrm...beeeb biiip
pozdrav.gif


hysterical-1.gif