Izredni tehnični in zasegli skuter

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Tole lisičenje je malce zgrešeno. prav je sicer, da se uredi parkiranje, vendar bi moral lisičit tiste motorje, ki so parkirani na travnatih površinah, ker to ni fajn za pogledat, pa še uničuje podrast.

Parkiranje zraven objekta, tam kjer je asfalt, tam kjer nikogar ne moti. Pred P. postajo v mestu je vsaki dan parkiran skuter tik pred vhodom ob steni objekta, popolnoma nemoteče. Druga pesem bi bila, če bi oviral pešče.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:


Pred P. postajo v mestu je vsaki dan parkiran skuter tik pred vhodom ob steni objekta, .

Ga maš ogledanga
grims-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
ah kje, kitajc je, pa se čudim in si postavljam vprašanje; "le kdaj bo crknu?" :)
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija


Pred P. postajo v mestu je vsaki dan parkiran skuter tik pred vhodom ob steni objekta, popolnoma nemoteče.







Naj ga temu na p. postaji lisičijo, mater, stomater.
jezen.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.642
240
113
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
ej malo offtopic ampak me firbec matra. kaj je fora tvojega podpisa, zakaj je model kar naenkrat na koncu prestrašen, ko oni model začne tam skakat po njem
smile-1.gif
?


matr, a nič formule ne spremljaš... lansko leto je nekaj ovinkov pred koncem kazalo da bo massa dobu naslov prvaka... in pol je en butl od nemca spustu hamiltona naprej, tko da je dobu hamilton pike, in je bil on prvak...
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Da se vrnemo nazaj na temo...

Mogoče kdo ve, kaj pa v primeru, če ti "crkne" skuter tik pred tehničnim pregledom?

Namreč v zakonu je zapisan zaseg le v primeru predelave, tu pa predelavo ni bilo možno dokazati, saj je "crknu", torej ni brezhiben, 248. člen ZVCP v ta namen omogoča policistom "le" odvzem registracije in kazen.

2. točka 241. člena pa govori, da se opravi teh. pregled, ko je vozilo popravljeno. Nikjer ni govora o zasegu, razen pri ugotovljeni predelavi ali storitvi hujšega prekrška.

Torej moja rešitev je, če že nimate omjevalca, da skuter onesposobite pred tehničnim pregledom, fašete kazen, vendar vam skuter ostane in izognete se stroškom servisa in prevoza.

Upam, da se nisem kje zmotil.
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Kako ga boš pa onesposobil če je zasežen na PU???
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kako ga boš pa onesposobil če je zasežen na PU???

Onesposobiti ga pred tehničnim pregledom, tj. pred zasegom. zaseg potemtakem sploh ni mogoč, saj ni nobene člena, ki bi omenjal zaseg, ker je moped neizpraven, samo izločitev oz. odvzem registracije in kazen.

Vem, avtorju teme to ne pomaga.
grin1.gif
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Prihajam od sodnice. Kazen je 400eu zaradi blokade in se ji ni moč ogniti in ni polovičke. Je bila zelo prijazna sicer. Je pa sedaj problem, kako mi vrniti motor saj mora biti v skladu s predpisi in to pomeni nazaj blokada, motor je pa v skladišču. Zato sva s sodnico razmišljala, da bi jaz s seboj vzel mehanika, ki bi tam notri dal blokado in bi model v skladiščenju to potrdil in se jaz lahko odpeljem.

Sicer pa je sodnica rekla, da še ni nikoli imela takega primera, da so vedno kaki mulci oz. folk, ki dela piz*arije po cestah. Sicer se ostalim pogleda skozi prste glede blokad, če je motor ok, čelada gor in si korekten. Potem je tudi policist. Tudi malo sem okoli spraševal in noben še ni slišal za podoben primer lol. Policaji naj bi navsezadnje bili razumni. Razen tega, ki sem ga jaz fasal očitno.
Prav tako je v pismu (vabilu) pisalo, da me je ustavil, ko sem divjal z nedovoljeno hitrostjo, čeprav sem STAL NA MESTU (sem vse to povedal sodnici) in me je ustavil, ker je videl, da nimam pripete čelade o čemer seveda ni ne duha in sluha v poročilu. Kot je tudi pisalo, da je bil motor cel predelan (izpuh, luči, tahograf, glasnost, žmigavci ........) . S seboj sem prinesel slike original skuterjev kot je moj, kjer se vidi, da so enaki in ni predelan. V glavnem ena bedna in draga izkušnja....

Sem malo razmišljal potem
Hmm če pomislim, je vožnja po nasprotni strani na avtocesti okoli 300ev oz. polovička ?
Izven naselja, ne glede kako hitro vozim, sploh ne morem dobiti kazni tako visoke kot je 400ev. Edino v naselju lahko dobim 500ev.(polovička) kar je najvišja možna kazen. za primerjavo
confused-1.gif

Fak sm en zaje*anc jaz, ko se kar tako brez blokade furam, pazite se me
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
400€ v primerjavi z 1000€ je precej manjša kazen, lepo da smo dočakal epilog.

Kdo je pa spisal to prirejeno vabilo? Nekdo bi moral odgovarjat.

Upam, da boš poročal še kako si dobil skuter.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Bom napisal.

Jah seveda je super, da je 400ev v primerjavi z 1000ev. kar bi bilo pa že res fenomenalno debilno. Že 400ev, roko na srce, je ogromno za nivo resnosti mojega prekrška, če ga primerjamo z drugimi kaznimi v našem sistemu kazni.

Predvidevam, da je policist napisal tisti del vabila, kdo pa bi ga lahko, saj sva bila le midva tam
wink-1.gif
.
Tisti del, kjer piše kaj je narobe s skuterjem je tudi grozno napisan in meni še vedno ni jasno kaj vse ne štima, sodnici pa tako ali tako ni bilo, ker se ne spozna na motorje. Če kdo želi lahko prepišem tisti del
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
V kolikor ti je (sodeč po prebranem predvidevam da ti ni), bila sodba v škodo na podlagi neresničnih izjav policista, napiši pritožbo zoper njega. Razen, če je to zapisal v zapisnik, katerega si podpisal in v primeru, če ti ni bila povzročena dodatna škoda. Potem nima smisla, ker opravičila ne boš dobil, le sklep, ki pa v tvojem primeru ne koristi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
Kot je tudi pisalo, da je bil motor cel predelan (izpuh, luči, tahograf, glasnost, žmigavci ........) . S seboj sem prinesel slike original skuterjev kot je moj, kjer se vidi, da so enaki in ni predelan.
Tole se mi zdi zrelo za prijavo zoper policista, saj je dobesedno lagal. Vendar moraš to narediti dokler je skuter še v skladišču, tako da boš imel dokaz, da je skuter res originalen (razen blokade). Kakor hitro ga boš vzel ven bo to težje, ker se lahko on izgovarja, da si ga naknadno poštimal. Razen, če ga poslikaš in se ti par prič gor podpiše, da je tak.
Jaz bi na tvojem mestu tukaj šel do konca, če je treba z odvetnikom. Razmislil bi tudi o privat tožbi, ker imaš sedaj vsako noč nočne more, saj zaradi laganja policista ne moreš več zaupat policistom. Hkrati, vsakič ko vidiš policista čisto zmrzneš, ker misliš, da boš dobil kazen kar za nekaj, kar se bo zmislil.

Tisto glede dejstva, da si stal na mestu žal ne moreš dokazat, razen če bi imel priče. Pa itak ne bi vplivalo na kazen.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
grin1.gif


Ne zavajat, v privat tožbo ne more it, ker to ni takšno dejanje, kot je umor, uboj in podobno.

To, da se je policist zlagal in s tem rečmo naredil stroške nekomu, se lahko slednji pritoži nad njegovim delom, zadeva gre do ministrstva, ki ti izda sklep in s tem sklepom podaš odškodninski zahtevek zoper državo, ne zoper policista, saj je deloval v okviru države.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj ne vemo komu verjeti, saj je tudi avtor teme na začetku vztrajno zatrjeval, da motor ni bil predelan, čeprav je jasno bil.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
?? Kaj sem zatrjeval prosim lepo ? Že od začetka isto pišem in nimam nobenega interesa si izmišljevati. Kaj zaboga bi imel od tega?

Rekel sem, da ni predelan razen blokad (meaning : blokade so edina predelava). Kaj tu ni jasno bilo ?
 

moteey

Pripravnik
23. feb 2009
111
0
16
Ok, pretiravat ni treba. Nikoli ni reko, da blokad ni ven vzel (sploh nima smisla trdit tega na forumu, ker tukaj dobi samo mnenje. Kakšno konkretno pomoč pa težko). Če je policaj v zapisniku pisal neresnice pa se to da preverit, sploh zdaj ko je skuter še zasežen.

Mene zanima ena stvar. Govorili ste o omejevalcih obratov v skuterih. O tem sem že nekaj slišal, ampak mi ni jasno kak to deluje. Po mojih (sicer skromnih) informacijah je tak, da potem obstaja stikalo, s katerim omejiš obrate, da skuter ne leti čez dovoljeno hitrost. Zdaj me pa zanima kak je s tem izrednim tehničnim pregledom - kaj sploh pregledajo? Ali ga dajo samo na valje in preverijo končno hitrost?

Malo čudno mi je to, da te škif dobi na radar, zaseže skuter in ga pošlje na tehničnega, tam pa ugotovijo, da v bistvu ne gre več kot bi smel. Ne bi na tehničnem pogledli, če je prisoten ta omejevalec?
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
ksz...

Glede zapisnika in kaj je res in kaj ni... Jaz nimam nobenega namena se s kakimi tožbami, pritožbami ipd. ubadati. Samo še to mi manjka. Bi potem imel še kake probleme s policaji. Čim prej pozabim na vse to, tem bolje. Kazen bom dobil za blokado in tu nimam nič prčkati, ker to dejansko ni bilo po zakonu in si tu nimam za izmišljevati. Jaz sem pri sodnici povedal svojo plat zgodbe tako da ne bo le enostransko in to je to.
Plačal bom teh 400ev z veliko izrečenimi kletvicami zraven, prevzel motor in ga upam, da čim prej prodal. Še malo imam do A (upam vsaj) kategorije in potem mi hvala bogu ne bo več treba skrbeti glede teh blesavih omejitev
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Tako ja, kar lepo se pusti jebat v glavo. Zato pa si potem lahko policisti zmisljujejo take, saj nima noben jajc, da jih prijavi. Ko bi enkrat to dozivel, bi naslednjic temeljito premislil, ali se bo se lagal. In nekaj bluzis o problemih s policisti. Ja, tak [censored] bi se res znal posebej spravit nate, vendar je enostavno. Vse delas po pravilih, pa se mu zraven sladko smejis v obraz. Ko te bo v parih dneh nekajkrat obravnaval, ga pa prijavis za nadlegovanje.
Pa še enkrat: dokler je skuter v pridržanju imaš 100% primer, ker imaš pisni dokaz za laganje in stvarni dokaz, da je res lagal. Tako da, spravi se v prijavo, vsaj zato, da boš morebiti komu drugemu prišparal takšno sranje.

Kletvice so pa nepotrebne. Si samo pokasiral, kar si iskal.