Apollo : Demz

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Ma sej se vid kdaj podjebava
smile-1.gif
Ok, če se vid, potem pa povej ali je naslednji citat podjebavanje ali je resno mislil:
"In naslednji problem: managerji so precej zviti ljudje. Na ključne položaje v firmi so nastavili predvsem ekonomiste, pa še ženske povrhu. To pa zato, da si bolj mehek z njo, ko se pogajata okoli cene. Itak se kot ekonomistka bolj malo spozna na stroko, občutka pa itak ne more imeti. Le od kje bi ga imela?"
rolleyes-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Demz ima več al manj prav, edino kar bi bilo potrebno na svetovni ravni spremeniti je prevelika potrošnja - ki pelje v preveč izkoriščanja naravnih dobrin - preveč onesnaževanje - kar pelje slej ko prej v razpad civilizacije.

Imamo inflacijo - deflacijo. Normalen človek tega na globalni ravni ne razume - saj tudi ne more, če je cel svet dolžen en drugemu - živi se pa od obresti - baje

Enkrat bo pač treba zadevo presekat, dati na realne temelje in delati naprej. Tako kot je sedaj dvomim da bo šlo še dolgo. Vsi dolžni, vsi zapufani, če ni večje proizvodnje je kriza. Zemlja je pa velika kolikor pač je - pa naj okrogla ali ravna
smile-1.gif


Se paravi imamo 0 in 1. Človeštvo se približuje enoti 1, mogoče smo že čez, slej ko prej se sistem sesuje in kako naprej.

Morda tisti ki imajo neke bunkerje pod zemljo mislijo da bodo preživeli, ampak na dolgi rok po mojem bolj težko.

Mnenja?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
467716-post_slo.gif


Izvozno gospodarstvo ni nujno. Če si v vseh področjih razvit in samozadosten.
Aja, nismo...

Indija recimo? Zdaj me bodo znalci ki obvladajo google podpri ali demantirali
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Jaz vidim glavni problem v izkoriščanju osnovnih dobrin. Pomeni da presežke delaš samo s tistim kajnajdeš in izoriščaš, kovine, olje itdin tukaj se fila plus. to so obresti oz dodatni zaslužek in povečanje mase "denarja" gledano globalno- fizično gledano. To da ta bogati izkoriščajo boge je pa tako jasno, je bilo ni bo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V glavnem se strinjam z napisanim, moti me le omenjanje dipl. ing. k poklicu. Papir v tehničnem fohu že dolgo ni več merilo in je sredstvo za obrisat rit... Iznajdljiv in vedoželjen tehnik s V. stopnjo izbobrazbe velikokrat prekaša po dolgem in počez v sebe zagledanega idiota, kateremu je vrhunec življenja - diploma (magisterij, doktorat)...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
to je res, ampak v praksi je takih malo. žal premalo. Ponavadi nekdo ki se izobražuje (uni in naprej) ima več delovnih navad in odgovornosti. Pač na splošno. Imamo v frimi kup novodobnih inžinirjev iz programa 3 + 2 da je tehnik potem pa še 2 leti poflikat, da je kvazi inženir. To je vse skup pesek v oči. Žal.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Moje izkušnje so ravno nasprotne. Govorim za elektro stroko (elektronika + energetika). Smo ravno iskali vodjo projektov in je bila zahtevana VII. stopnja... Da ti vidiš, kakšni biseri... Na koncu sem vzel nekoga s V. stopnjo in pač mojo odločitev zagovarjal (glede zahtevane izobrazbe). Ne meni, ne šefu in ne zaposlenemu še danes ni žal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
verjamem. V strojnistvu je po mojihizkušnjah tako kot sem napisal. S VII. (ali vsaj zključevalci sedme) so bili načeloma vsi uporabni. Vse ostalo pa povečini mimosun. Ev pubec je samo čakal da bo petek, da se ga bodo napili in čupali, en pubec je čakal na 15:00 da bo lahko ribe lovil itd., enmu sem sam zložil "diplomo" da je zgledalo, itd Tema v glavnem :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Ev pubec je samo čakal da bo petek, da se ga bodo napili in čupali, en pubec je čakal na 15:00 da bo lahko ribe lovil itd., enmu sem sam zložil "diplomo" da je zgledalo, itd Tema v glavnem :D

Pišuka ej, pri vas moraš pa očitno res pazit, da ne razlagaš kaj počneš v prostem času
tongue-1.gif


Razen če si hotel povedati, da sta ta prva dva samo sedela, počela nič in čakala, da čas mine. Ampak tudi v tem primeru nima veze kaj hoče človek početi čez vikend ali pa po koncu delavnika. Če nisi delaven to ni zato, ker bi rad čez par dni se ga nažgal ali pa čez par ur ribe lovil, se da prav uspešno početi vse to
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Uglavnem...tema je zašla...če probam gledat čez oči apollo8-ta.

KVA je ata sploh hotu vprašat
confused-1.gif


Mislim da je čas za novo titulo
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Dr. DemZzz je po tanovem...

1) Dr. Frrr
2) Dr. Ðomba
3)...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Odpiram tole temo, da bi razčistil nekatere zadeve, na katere je več kot očitno tule gor marsikdo alergičen. Med njimi tudi Apolo kot zadnji najbolj vroč.
Dvomim, da bo tema doživela eno celo stran, morda samo dva komentarja – pa saj je vseeno. Če bo kdo želel tale zapis komentirati, prepovedujem jemanje iz konteksta! To bom opozoril še enkrat na koncu.

Najprej nekaj malega o meni, samo za občutek, kdo sploh piše, ampak samo toliko, da se ne razkrijem preveč, kljub temu je tole javni forum in anonimnost naj bi mi bila zagotovljena.

Imam okoli 15 let kilometrine iz kemije in kemijske tehnologije v industriji, žal mi je kemijsko inženirstvo nekako ušlo – ampak ok. V tem obdobju tudi mentorstvo za pripravnike in praktikante, kar tudi šteje. Nekaj čez 5 let v razvoju firme. Potem sem prešel v strojništvo z lastnim programom, ki me še danes veseli in izpolnjuje.

Trdim, da je najmočnejša izobrazba na tem svetu dipl. ing. strojništva. Če ga naložimo v raketo in pošljemo na Mars, bo preživel in postavil civilizacijo.
Če pošljemo gor dipl. ing. kemije in kemijske tehnologije, bo prav tako preživel, le za postavitev civilizacije bo potreboval malce več časa, saj mu manjka malce strojniškega znanja.
Če pošljemo gradbenika, bo postavil bajte in nekaj infrastrukture, koliko časa bo preživel, je pa vprašanje.
Če pošljemo ekonomista ali pravnika (lahko oba skupaj, je vseeno, ne bosta tako osamljena), bosta oba po hitrem postopku umrla. Kaj umrla – izumrla!! Po pristanku na Marsu bosta šla iskat ljudi, ki bi jih nekako ''zasužnjila'' oz. izkoristila, da bi jima postavili pogoje za življenje – ker jih ni, bi bilo hitro po njiju.

Kaj opisujem – stanje v Sloveniji po letu 1991. Slovenija je bila pred tem precej napredna, tehnološko in strokovno odlično razvita in konkurenčna zahodnim sosedam. Bila je pa pod komando Beograda, žal. Sedaj je pod komando ljubljanske elite, kar se pravkar izkazuje kot še mnogo bolj uničujoče.
Trenutno stanje v Sloveniji je tako, da (nas) je okoli 300 tisoč, ki ''proizvajamo denar''. 700 tisoč jih je v raznih pomožnih in državnih službah, ostali miljon pa je otrok in penzionistov.
Majhno pojasnilo: trgovina (vsaj notranja kot so špecerije (razni špari, merkatorji itd.), trgovska posredništva in distribucije tujih proizvajalcev itd) ne proizvaja denarja. Ga zgolj prelaga in kupčka iz več manjših kupčkov na svojega večjega.
Tudi npr. komunala, ki jo mesečno plačujemo, ne proizvaja denarja. Zgolj pobira našega, ki smo ga mi proizvedli, seveda tudi nekaj naredi za to, vendar ga še vedno ne proizvaja.
Proizvaja ga neposredna proizvodnja, naj bo to mala obrtna delavnica z izvozom, ali industrija – zopet z izvozom. Izvoz bi moral uzakonjeno biti večji od uvoza!

Sedaj, če bi zmetali 2/3 javnih in državnih delavcev na cesto in naprej v proizvodnjo, bi postalo razmerje v Slo drugačno: 700 tisoč bi jih delalo denar, 300 tisoč bi pa bilo v spremljajočih in državnih službah. To je razmerje za zdravo državo, s tem razmerjem bi bil denar tudi za pokojninsko blagajno, zdravstvo, šolstvo, … denar bi bil tudi za raziskovalne institute (ko je nekdo v sosednji temi rekel, da je ravno tu glavni vzrok za odliv šolanega kadra ven), s tem tudi za dodane vrednosti v industriji – še celo davki bi se zmanjšali.

Veš, Apollo, praviš da imaš veliko znancev, ki trdijo, da so bili najboljši pogoji pri nas od 1990 do 2005 leta. Ti ljudje spadajo v ono klaso prebivalcev, tistih 700 tisoč, ki ne proizvajajo denarja. To so v glavnem trgovci in posredniki. Državni svetovalci, pravniki, … nadaljuj sam. Nekateri so celo svoj zasluženi kupček neobdavčeno nesli ven v oaze, s tiho privolitvijo države!

Vse naše gospodarstvo se je ves čas trudilo zmanjševati problem, saj vsak dober gospodar ve, kam vse skupaj vodi. Toda ne – ko je treba plačati davke državi za njeno nedelo, smo poklicani, ko je treba pa skleniti kakršen koli zakon, pa niti povabljeni ne zraven!

Še malce o tvojem delu, ker praviš da si policaj: lepo in spoštujem to, dokler opravljaš svoje delo v službi ljudi. Ko pa te vlada pošlje na cesto z očitnim namenom zbiranja denarja iz naslova kazni, je pa to zame zloraba sistema. Nekako sem najprej začutil to v obdobju Ropa in nadaljevanju Janše, ko so vas poslali na cesto ''pobirat denar'' v začetku vsakega meseca. Cela Slo je takrat zabavljala, da ste si šli plačo ulovit, tako kot mačka na travnik. Potem je prišla Bratuškova in poslala na teren čisto vse radarje, kar jih je pri nas, samo položnice smo dobivali po pošti domov, velikokrat niti slik ni bilo zraven. Je to morda vzgojno za prometno kulturo? Oprosti, ni! Temu se reče teroriziranje.

Pa še glede one evakuacije zadnjič. Znova bom napisal - prav je, da si šel tja na teren in opravil svojo nalogo. Vendar je bil ukrep evakuacije pretiran in čisto po strokovni plati mojega razmišljanja ga je predpisal neki FDV ali DIF izobražen človek s prekvalifikacijo v ing. varstva pri delu. Če bi bil pri sprejemanju zakonodaje prisoten kemik, evakuacije prav gotovo ne bi bilo, pa tudi posledic za zdravje ne. Solna kislina ni tako nevarna. Lahko pa da je bilo v cisterni kaj drugega in so skrili – to je pa tudi možno pri nas.

Toliko o mojem razmišljanju stanja pri nas in pojasnilo, zakaj včasih tako kolerično nastopim.
Če bo kdo zadevo hotel kakor koli komentirati, prosim – ne prosim, ampak zahtevam, da se komentira celotna trditev in nikakor samo kontekst! Jemanje iz konteksta prepovedujem!
Eden od znancev ki je to izjavil, je lastnik vecjega slovenskega podjetja, ki se ukvarja ravno s kemijo. Uspel je iz garaze in je sedaj kar velik na nivoju regije. Tko da k si lih kemik... Drugi je lastnik avtomehanicne delavnice. Itd...

In kar me neverjetno zabava je tvoja prepricanost, da si poklican, da drugim na novo razlagas ze 100x razlozene stvari, da malce prepovedujes, na koncu pa se s pasom zagrozis....

In tisto razlitje: se enkrat, evakuacijo odredi regijski center za obvescanje oz gasilci. V civilni zasciti je nebroj kemikov, tako da evakuacije ni odrejal noben FDVjevec.

Se pa vidi da mas cajta na pretek, ker ko se sam spravim pisat neke dolge poste, vedno zabijem kr nekaj casa.

In povelicevat samo eno smer izobrazbe....podobno neumno kot da bi jaz napisal da so samo policaji edini posteni v drzavi. Pa mi gre na smeh ko samo pomislim na to trditev.

Aja...pa v casih ko sem jaz dejansko se ustavljal obcane v prometu, te ni bilo na alterju (vsaj ne pod tem nickom) tako da dvomim da imas realno sliko o tem kdo sploh sem. Da te pomirim, ne da radarja nisem maral, tako slab sem bil v delu z njim (nisem zadel reg. tablice pa ce sem ne vem kaj delal), da je moj takratni stalni partner enostavno izgubil veselje za delo po hitrosti. Ni vsak za vse kaj cmo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kaj nima Apollo tud neko privat firmo?
Ima, dve krizisci, kmalu odpiramo eno dolgo ravnino (je velik potencial za poloznice po hitrosti) pa v dolgorocnem strateskem nacrtu je eno vecje krozisce, ker raziskave kazejo da tam noben ne zna vozit.
smile-1.gif


Se nekaj trudimo ja, samo ni se tolko da bi lahko na redni siht samo iz veselja hodil
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Temu se reče igranje v peskovniku
wink-1.gif

jaz sem danes se nalopatal peska. v zadnjih 15 letih ga še nisem toliko v enem dnevu premetal.... Še dobro da je bobcat beton vozil. Pa pošteno povedano , vse skupaj ni bilo nič. Včasih so to "med malico" naredili nekateri, midva sva delala celo dopoldne.
Me zanima kaj bi danes naredili najstniki, ko bi jim dal narediti ploščo v nadstropju hiše. od orodja pa dal lopate, samokolnico pa mešalec.

Demz: koliko alterašev osebno poznaš? Sicer pa imam občutek da še tisti ki se poznamo se že dolgo nismo srečalli.

No jutri grem na forumski piknik. Ne vem pa še bo kdo iz alterja tudi tam? Vincent greš?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

O, Apolo je prišel iz šihta!
Si prebral ves špeh, kar ga je zgoraj, ali samo moj prvi zapis? Si ga poizkušal razumeti?
- Nee, nisi!
smile-1.gif
Saj ne pričakujem tega. Si svoj karakter že pokazal v preteklosti. Jaz pa tudi malce svojega.

To kar te zabava, - evo citat :

Citat:
In kar me neverjetno zabava je tvoja prepricanost, da si poklican, da drugim na novo razlagas ze 100x razlozene stvari, da malce prepovedujes, na koncu pa se s pasom zagrozis....

pa sploh dokazuje, da ne razumeš - niti preteklosti, niti prihodnosti ureditve ki jo imamo in ki jo tako ognjevito zagovarjaš, ko se obregnem vanjo. Prav, nekoč boš tudi to doumel. Jaz sem to doumel med služenjem vojske, kjer so me izpostavili različnim narodom in kulturam, in s tem k spoznanju naše (slovenske) vrednosti.

Ravno zato, ker se nič ne pogovarjamo o življenjski temi naše države (sorry, to je moja država, sem jo pomagal narediti, karkoli se je že izcimilo iz vsega skupaj
rolleyes-1.gif
), se vsake toliko oglasim tule. Očitno kar dobro zadanem, saj so reakcije v skladu s pričakovanji.

Srečno. Če se srečava kdaj nekje, naj bo službeno ali privat, ti dajem vedeti, da spoštujem pravila, medtem ko jih pa tvoji nadrejeni zelo velikokrat ne, tebe pa pošljejo v izvajanje. Tudi če te nagradijo za to, te nagradijo iz mojega denarja. Zato smem biti slabe volje!

Čau!

Ps: vsekakor si smem kdaj vzeti tudi čas za "lapanje", saj si sam sebi odrejam dopust.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Najprej se mormo zment...je tvoja plenilska Alan Ford generacija že izpustila državo iz rok...da vemo al je zdej naša...al je vaša...al od koga zdej sploh je?

Najprej se trkaš po prsih kako je tvoja...ko pa lapaš kako je zavožena je pa naša!

Tipično Alan Fordovsko...ko je dobiček bi nacionalizirali...ko zguba pa razpršjot po kaljektiv
tongue-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Btw zakaj se zadnje čase Alter uporablja za zdravljenje nekih medsebojnih frustracij? Zakaj se ne zmenite na privat?