Apollo : Demz

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Sej bi se v živo...pa se bojimo da nas bo vse s pasom precebou
grin1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Najprej se mormo zment...je tvoja plenilska Alan Ford generacija že izpustila državo iz rok...da vemo al je zdej naša...al je vaša...al od koga zdej sploh je?

Najprej se trkaš po prsih kako je tvoja...ko pa lapaš kako je zavožena je pa naša!

Tipično Alan Fordovsko...ko je dobiček bi nacionalizirali...ko zguba pa razpršjot po kaljektiv
tongue-1.gif

dej ti men vrn naglavno svetilko, pol pa kidnapuj deželo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Sm se že bal da boš reku da se dobiva pod uro na štacjon....
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
O, Apolo je prišel iz šihta!
Si prebral ves špeh, kar ga je zgoraj, ali samo moj prvi zapis? Si ga poizkušal razumeti?
- Nee, nisi!
smile-1.gif
Saj ne pričakujem tega. Si svoj karakter že pokazal v preteklosti. Jaz pa tudi malce svojega.

To kar te zabava, - evo citat :

Citat:
In kar me neverjetno zabava je tvoja prepricanost, da si poklican, da drugim na novo razlagas ze 100x razlozene stvari, da malce prepovedujes, na koncu pa se s pasom zagrozis....

pa sploh dokazuje, da ne razumeš - niti preteklosti, niti prihodnosti ureditve ki jo imamo in ki jo tako ognjevito zagovarjaš, ko se obregnem vanjo. Prav, nekoč boš tudi to doumel. Jaz sem to doumel med služenjem vojske, kjer so me izpostavili različnim narodom in kulturam, in s tem k spoznanju naše (slovenske) vrednosti.

Ravno zato, ker se nič ne pogovarjamo o življenjski temi naše države (sorry, to je moja država, sem jo pomagal narediti, karkoli se je že izcimilo iz vsega skupaj
rolleyes-1.gif
), se vsake toliko oglasim tule. Očitno kar dobro zadanem, saj so reakcije v skladu s pričakovanji.

Srečno. Če se srečava kdaj nekje, naj bo službeno ali privat, ti dajem vedeti, da spoštujem pravila, medtem ko jih pa tvoji nadrejeni zelo velikokrat ne, tebe pa pošljejo v izvajanje. Tudi če te nagradijo za to, te nagradijo iz mojega denarja. Zato smem biti slabe volje!

Čau!

Ps: vsekakor si smem kdaj vzeti tudi čas za "lapanje", saj si sam sebi odrejam dopust.
Dvomim da se bi v zivo takole obnasal kot se tu gor. Pa ne zaradi mene ampak ker ne verjamem da imas tudi v zivo take govore in nastope. Ker je miloreceno smesno.

Sluzbeno pa se definitivno ne bova srecala. To pa zato ker verjamem da si normalen clovek, ki ne zivi od kriminala. Ker da bos k meni prisel v obravnavo si bos moral kr ornk zavozit zivljenje.

:*

Disclaimer: ce pa se srecava me prosim ne pretepaj
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Demz, res upam, da si boljši strojnik kot kemik, ker v nasprotnem primeru rahlo dvomim, da prispevaš kaj prida k večanju BDP.
smile-1.gif
Noben kemik, ki je malo pri sebi, ne bo trdil, da je pri kaki kemijski reakciji nastal elementarni flor, kot trdiš ti v primeru zažganega teflona v drugi temi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Samo kratek odgovor na tvoje:
Sem že napisal nekje zgoraj, da kemije ne uporabljam že okoli 26 let oz zgolj malo pri svoji dejavnosti - znanja je pa še ostalo nekaj
smile-1.gif
. Ne gre za kemijsko reakcijo ampak temperaturni razpad. Zanj smo vedeli že v 70 letih, ko so teflonke prišle v uporabo. Opozorilo na to dejstvo je pa bilo, da je teflon skorajda čudežna zadeva, ampak vseeno ima omejitve, kot vse v življenju. (Izdelan je bil za vesoljsko tehnologijo in mislim da ga je uporabljal že Mercury program za toplotno zaščito)

Npr. za freon pa ni takrat nihče slutil, da nam bo ozonsko plast raztopil, pa je prav tako veljal za čudežnega (neverjetno uporaben plin na podlagi fluorja tako kot teflon tudi, pa čisto neškodljiv in stabilen, torej nestrupen in brez vplivov na okolje
rolleyes-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prav, s tem sklepam, da se razumeva.

Sedaj bi bilo pa prav, da bi kdo od moderatorjev preimenoval temo v kaj bolj primernega, če bo še kdo kaj tu pisal - že tako nisem verjel, da bo prišla do konca prve strani.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Flor je enostavno preveč reaktiven, da bi nastal elementaren tudi pri kateremkoli temperaturnem razpadu. Dobiš ga izključno z elektrolizo talin nekaterih njegovih spojin ali elektrolizo brezvodnega HF. Domnevam, da si starejša generacija in se ti morda še valja doma dobri stari Wiberg, v katerem lahko preveriš dejstva.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Najprej se mormo zment...je tvoja plenilska Alan Ford generacija že izpustila državo iz rok...da vemo al je zdej naša...al je vaša...al od koga zdej sploh je?

Najprej se trkaš po prsih kako je tvoja...ko pa lapaš kako je zavožena je pa naša!

Tipično Alan Fordovsko...ko je dobiček bi nacionalizirali...ko zguba pa razpršjot po kaljektiv
tongue-1.gif

Toliko, da se ve, kdo je trenutno #1:

numonecerar.jpg
 
22. jul 2007
12.788
1.309
113
123
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Samo kratek odgovor na tvoje:
Sem že napisal nekje zgoraj, da kemije ne uporabljam že okoli 26 let oz zgolj malo pri svoji dejavnosti - znanja je pa še ostalo nekaj
smile-1.gif
. Ne gre za kemijsko reakcijo ampak temperaturni razpad. Zanj smo vedeli že v 70 letih, ko so teflonke prišle v uporabo. Opozorilo na to dejstvo je pa bilo, da je teflon skorajda čudežna zadeva, ampak vseeno ima omejitve, kot vse v življenju. (Izdelan je bil za vesoljsko tehnologijo in mislim da ga je uporabljal že Mercury program za toplotno zaščito)

Npr. za freon pa ni takrat nihče slutil, da nam bo ozonsko plast raztopil, pa je prav tako veljal za čudežnega (neverjetno uporaben plin na podlagi fluorja tako kot teflon tudi, pa čisto neškodljiv in stabilen, torej nestrupen in brez vplivov na okolje
rolleyes-1.gif
)
A si že v penziji
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, mi še manjka nekaj, pa še raslo bo
tongue-1.gif
.
Vem na kaj ciljaš, ampak zadeve so se precej prekrivale. Pa to tudi ni pomembno, pomembna je moja širina, ki je je pa vendarle nekaj še ostalo. Ko se šolaš, si vseznalec, potem greš pa na šiht in štancaš samo še majhen delček tistega prej - v parih letih gre konkretna velikost znanja po gobe. Najbolj se je to opazilo, ko smo dobivali predavatelje iz industrije kot nadomestilo za naše redne.

Tako to je in menda tudi mora biti, kaj češ
tongue-1.gif


@Bizi - ti kar guglaj podolgem in počez, jaz ti razlagam iz spomina, kar največ šteje. Hočeš morda povedati, da fluoridi pa niso reaktivni? Po Mendeljejevem so najbolj reaktivni, se strinjaš? Pojdi sam razglabljati mehaniko termičnega razpada teflona, gugl itak poznaš. Jaz sem samo pokazal na nevarnost, ki se je povprečen zemljan ne zaveda. V časih začetkov teflona se je pa vedelo zanjo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
@Bizi - ti kar guglaj podolgem in počez, jaz ti razlagam iz spomina, kar največ šteje. Hočeš morda povedati, da fluoridi pa niso reaktivni? Po Mendeljejevem so najbolj reaktivni, se strinjaš? Pojdi sam razglabljati mehaniko termičnega razpada teflona, gugl itak poznaš. Jaz sem samo pokazal na nevarnost, ki se je povprečen zemljan ne zaveda. V časih začetkov teflona se je pa vedelo zanjo.

Ne vleci se sedaj ven.
evil.gif
Ti si pisal o elementarnem fluoru in ne o fluoridih. Meni ni potrebno guglanje, za osvežitev spomina sem pogledal kar originalen učbenik iz katerega sem delal izpit iz anorganske kemije.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Moje izkušnje so ravno nasprotne. Govorim za elektro stroko (elektronika + energetika). Smo ravno iskali vodjo projektov in je bila zahtevana VII. stopnja... Da ti vidiš, kakšni biseri... Na koncu sem vzel nekoga s V. stopnjo in pač mojo odločitev zagovarjal (glede zahtevane izobrazbe). Ne meni, ne šefu in ne zaposlenemu še danes ni žal.

Če govoriš o tem da delavci s 4 in 5. stopnjo izobrazbe znajo več kot tisti s 7. moraš biti malo bolj specifičen za kaj gre enako velja tudi za ostale.
Ti dam primer: Imaš gimnazijca ki gre na elektro faks. Pa rečmo da naredi energetiko 7 stopnjo pa zraven še doktorat. Ne boš me prepričal da zna nekdo s 4 ali 5 stopnjo bolje opraviti nekaj iz česar je ta diplomiral ali naredil doktorat ker vem koliko zna kdo ker jih gledam vsak dan. Je pa res da tisti z doktoratom nima pojma o popravilu motorjev ali izvedbi elektro inštalacij ker se pač o tem nikoli v življenju ni učil in nikoli tudi delal ( kar je razumljivo in to tudi ni njegov namen za te reči imaš inštalaterje s poklicno izobrazbo).
Drugače pa kar se tiče izvedbe ti povem da ste/so tudi tisti s 5 stopnjo ene veliki šalabajzerji kar se izvedbe tiče, njihov problem pa je da so najbolj "pametni" na svetu in vse vedo. Potem moraš pa ti za njimi projekte popravljati ker oni že celo življenje delajo na tak način pa je vse zanič narejeno.
Ampak največji "specialci" na projektih so pa itak gradbeniki ki se kao na vse spoznajo. Ni enga projekta da ne bi stvari zajebali ker je glavni nadzorni gradbenik pa misli da vse ve tudi o elektrotehniki. In potem pridejo ven taki zmazki da ti gre na kozlanje ko vidiš kaj so/niso naredili.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
zanimivo kako hitro se pofočkajo "dipl ing" užalejni ko jim en iz prakse postavi ogledalo...

največji šalabajski so inženirci ki v življenju niso nič naredili samo "načrtovali" "projektirali"... potem pa ti gre na kozlanje ko njihovih umotvorov NE MOREŠ postavit nikamor. ni šans. ne gre fizično! papir in kompjuter namreč VSE prenese. prakse pa ni. ker je to podcenjeno. za prakso so "fizikalci dobri"... eh ja...