Izredni tehnični in zasegli skuter

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Pozdrav

Eno vprašanje. Okoliščine ; danes sem se vozil po mestu in me ustavi policaj, ker sem imel nepripeto čelado (čelado sem imel na glavi normalno, le nepripeta je bila. Ne vem niti, kako je to videl, ker sem potem zapel in opazil, da tudi pri zapetem paščku en pašček dol visi..). Prosim, če je možno opomin (poznam osebo, ki je dobila ustni opomin), pa reče, da se za to ne daje opominov. Hodi okoli skuterja in reče, da to ni original auspuh (jaz sem takega kupil) in koliko da gre. Jaz hočem biti odkrit in rečem, da gre čez 60 saj se po celovški ali tržaški ne da voziti z 45kmh. Zabliskajo se mu oči (en mladi prezagreti mulček je bil, brez tolerance, zaenkrat očitno še vedno le črno belo vidi) in mi takoj odredi tehničnega, ki ga seveda nisem naredil (skuter je šel gateparajočih 70kmh; nič ni predelan btw le blokade ven, motor sicer tehnično popolnoma izpraven, teh 70 doseže pa itak le, če ga goniš pol ure). Moje vprašanje.
Kdaj sedaj jaz skuterja dobim nazaj, koliko dolgo traja postopek ? Jaz sem nemobilen brez. Policaj je nekaj govoril, da je to prednostno ampak nič specifičnega ni povedal. Kolega rekel, da se lahko hitro zavleče do pol leta.

hvala
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Ne vem kolko dolgo traja, vem le, da sledi blokiranje mopeda in ti ga potem vrnejo. Kazen je baje visoka, drugič si omisli omejevalec. Sožalje.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Meni se zdi, da mi je rekel, da bom moral sam ga spraviti v original stanje. hmm. Sicer pa nič omejevalca ne bo, drugič pride drug motor, ker ravno opravljam za A katergorijo in skuter gre. Morda ve kdo koliko je kazen ? Pa še vedno me zanima,če kdo ve, koliko dolgo bo trajalo
frown-1.gif
?
prokleti /&#"!$
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Povhn kufer mam točno vemo kakšne mularije, ki se v kratkih majicah fura s požaganimi skuterji po Lj, izsiljuje prednost in sploh dela kar če, češ, saj me ne bojo ujeli
smirk-1.gif


Skratka, če si kaj desca, plačaj in ne seri.

Propisi so propisi.
grims-1.gif
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Kot prvo nisem noben mulček, sem tik pred diplomo in kot drugo sem napisal, da je motor razen blokade v original stanju, čeprav se gospod policaj ne strinja čisto. Verjameš ali ne, meni gredo tudi na živce mulčki, ki z skuterji delajo sranje na cesti. Sta se mi kake 3 leta nazaj dva počila v avto. Brez registracije, brez čelad. Vendar nikakor niso vsi taki in hvala k*rcu ,da se ljudje vozijo z skuterji in ne z avtomobili. Čim več takih. Sam čisto lepo vozim edino z 45kmh se pač ne da voziti normalno po Ljubljani, samomor.

Plačal seveda bom, za čelado sem že danes, saj nimam izbire in bi čim prej rad pozabil na to. Le upam na čimprejšno vrnitev motorja.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
tony,

dobr je. Niso vsi isti.

Evo ena zgodbica
grin1.gif


Citat:
450 tisočakov zaradi 22,2km/h

Dne 24.8.2005 pa se je voznik skuterja, zdaj že motorist Z.G. ustavil na rdeči luči na semaforju in čakal na zeleno. Z.G. je imel vse kar je za motorista potrebno čelado, vozniško dovoljenje in registrirano vozilo. Poleg njega se ustavi policaj na motorju in mu reče naj pelje do tehničnih pregledov. Motor postavijo na t.i. valjčke in rezultati pokažejo da motor doseže 72.2 km/h. Vozniku Z.G. je za enkrat sledil začasen odvzem motorja. Je ta voznik edini, kateremu motor (skuter) doseže nad 50km/h? Je bil obravnavan enako kot ostali? Ni!
Čez 3 mesece Z.G. dobi obvestilo da mu je bila izrečena denarna kazen v skupni vrednosti 250.000,00 sit in odvzem motorja. Motor pa je vreden najmanj 200.000,00sit. Se pravi voznik je vozil ''predelano'' kolo z motorjem, ker je bila hitrost za 22.2 km/h večja od dovoljene. Zanima me koliko naključno ustavljenih skuterjev je bilo testiranih, koliko jih je premoglo samo 50 km/h, vključno z radarjem? Sam vem odgovor, edini ki je bil tako pošten in ni začel bežati je potegnil takratko. Tisti za katere pa je bil nov policijski motor namenjen pa so dobro odnesli, saj so se umirili zaradi tega, ker so videli kako je če se ustaviš policaju. Bi bilo morda bolje da bi zbežal? Vrjetno! Koliko podivjancev so policaji sploh uspeli ustaviti? Nobenega, saj so vsi začeli bežati in slej ko prej zbežali policistu. Zbežati policistu s 50 km/h, ne verjamem!
Voznik je oškodovan za 450.000,00sit zaradi 22.2 km/h, ki jih ni prekoračil saj je čakal na križišču.
Zanima me če ste opazili razliko med motoristom ki pozna prometne predpise in uživa v vožnji z motorjem ali pa ostalimi skuteristi, ki imajo motor da se lahko pokažejo ostalim in divjajo po mestu. Povedal bi še to, da so Velenjski policisti zasegli samo dva motorja a skuteristov je bilo krepko čez 50.
Ne zdi se mi pošteno da so edinemu ki so ga uspeli ustaviti podali tako veliko kazen, da bo zalegla za vso Velenje.

So policisti pravično rešili Velenje pred podivjanimi skuteristi?

Torej, če sem prav razumel je kazen 1000€.
rolleyes-1.gif


Paco,

dej mi samo povej, kako zgleda takojšnja odreditev TP, je policist šel s teboj, pred tabo, za tabo, ne mi rečt, da si šu sam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
To z blokadami v scooterju pa omejevanje na 45km/h je največji mimosun kar so ga lahk nardil! Tud mene zanima cel postopek......in pa kako lahko registriraš 50ccm scooter na belo tablico? Ker tud tosm že videl!
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
O joj. Kje naj jaz staknem 1000 eu za to kazen. Ok, tole mi je pa čisto zamorilo večer. ja v pi*do materno no. Pa nobenih pizarij ne delam nikoli, vedno branim policaje, da so carji, ker nisem imel problemov saj sem vedno vljuden ...v pič*o materno

Kako izgleda? Pametnjakovič me je ustavil zaradi paščka, mi vzel prometno in vozniško in rekel naj mu sledim do tehničnih. Zbežati mu itak ne bi mogel, ker je bil na motorju. Plus videl je moje tablice in jaz nisem tako dober voznik, kot tudi skuter ni nikakor dovolj hiter. Pa četudi bi bil v avtomobilu mu ne bi bežal, enostavno nisem oseba ,ki bi bežala. Če nekaj narobe naredim priznam, čeprav tole... fak, ne vem kaj naj napišem. 1000ev. ? a to se lahko še kaj zmanjša/uredi pri sodniku ali to dobim verjetno 100% ??
 
Nazadnje urejeno:

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
......in pa kako lahko registriraš 50ccm scooter na belo tablico? Ker tud tosm že videl!

po novem (od 2008) so vsi 50ccm na belih. tako so meni to razložili pri registraciji
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
slišal za podoben primer, da so mulcu vzeli moped stran pa na servis da so mu ga nazaj blokirali. kazen pa 150€ (delo servisa).
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
slišal za podoben primer, da so mulcu vzeli moped stran pa na servis da so mu ga nazaj blokirali. kazen pa 150€ (delo servisa).

To je še "dobra" kazen.
smirk-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Pa stare rumene ostajajo??? Za une k jih še niso na novo registreral??? Ker jst mam gor eno najdeno nanetano tko za do trgovine pa nazai...pač selo pa vidš policijo ene 2x na let tm
grin1.gif


Jebem jim......ne da se mi omejevalca kupvt pa premontiravat štrom
10.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Zakaj vse premontirat? Je sicer fejst j.ebanja s tem, ker so univerzalni, občutljivi na vodo, bla bla

Policaj ima lepo zapisano, da pošlje na tehnični, če sumi, da je moped predelan. Če imaš vse original, potem ni pene. Razen, če te dobi na radar al pa mu poveš, da gre hitrej. :-D J.ebeš poštenje...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.503
4
38
No, tule bi se strinjal s Pacom. Tudi sam vozim skuter, pa sem šalabajzer kar se motorjev tiče (nikoli imel motorja, niti v mladosti, ne znam po zadnjem kolesu, v koloni stojim tam kjer sem in se ne rinem naprej) pa sem tudi sam dal blokado stran, ker se po Ljubljani res ne moreš vozit z original motorjem. Pa to še ne pomeni, da si divjak, smrkavec in tako naprej. Paco: kje približno te je pa ustavil? Sem danes enega policaja na motorju videl ustavljat, pa me zanima, ker mi je že takrat izgledal zelo pomemben sam sebi...
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Ustavil me je v centru Ljubljane.

edit: dovolj sem se pritoževal, sedaj me le še zanimajo odgovori na vprašanje
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Po obrokih se da zmenit, vsaj do zdaj se je vedno dalo, enako velja za morebitno zaplembo skuterja.
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Citat:
Uporabnik Paco pravi:
(skuter je šel gateparajočih 70kmh; nič ni predelan btw le blokade ven, motor sicer tehnično popolnoma izpraven, teh 70 doseže pa itak le, če ga goniš pol ure). Moje vprašanje.

hvala

Odstranitev blokade vrtljajev motorja JE PREDELAVA. Te blokade so notri z enim samim namenom. Omejitev hitrosti vozila na 45km/h.
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
Saj sem napisal, nič ni predelan LE blokade ven. Smatrano ni predelan razen blokad.

Še vedno pa me zanima, če kdo ve, koliko traja vseskup, da dobim nazaj
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Citat:
Uporabnik kocka pravi:
Dobro, samo da zakjučimo. LE blokade ven je predelava. Pika.

kocka ob 16.00 na glavni vpadnici z 45km/h pa je ogrožanje prometa in samega sebe
cheer.gif