Odvzem motorja ter izredni tehnični pregled

Primoz2

Zelenc'
4. apr 2016
4
0
1
Lep pozdrav imam nekaj vprašanj glede odvzema vozila pred kratkim sem kupil predelan skuter 25kmh ja vedel sem da je predelan vozil sem se vseeno na svojo lastno odgovornost nikol nisem z njim ogrožal prometa ali sebe ker sem se zmeraj ob cesti vozil nisem tak kot drugi ko se "pičijo" po cesti pa so frajerji torej naletel se na radah ki je pokazal 54kmh policist me je ustavil ter takoj zasegel vozilo vprašal sem kaj bo sedaj z njim rekel je da gre na izredni tehnični in sem ga vprašal ga lahko jaz pelem? in je rekel da ne in ni pustil za dobeno ceno pa dobro... skuter je na deponiji že cca 2 tedna dobil sem iz sodišča samo povabilo nikol nisem bil na sodišču še prej tkao da nevem kako naj reagiram na sodišču predvsem me je strah zanima me pa če bom skuter dobil nazaj ali ne? v pismu iz sodišča piše da je skuter dosegel 61kmh na izrednem tehničnem za njega imam vse papirje original dele kateri so bli zamenjani itd.. kazen je policist rekel cca 450-500e kar mi ni problema plačat gre se mi samo za to če ga dobim nazaj ali ne? v pismu tudi piše da policija predlaga uničenje skuterja kar me je še bol strah... sem polnoleten... hvala na vse odgovore:) Lp
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
.............................................
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
.............................................
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

467716-post_slo.gif


Vstavi po želji.
evil.gif


Glede same teme pa: jebiga. Probaj prepričat sodnico.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
A je tako težko plačat dobrih 20 € za zavarovanje normalnega 49ccm skuterja ter cca 9 € za registracijo in ostale cestninske zadeve.
rolleyes-1.gif


Teh 25km/h je samo za tiste, ki se ali vozijo po kolesarski stezi ali pa za norce.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Skuter bodo uničili, ker se kot tak ne sme pojaviti v prometu. Če ti ga vrnejo, pomeni da ti dajo možnost ponovne storitve prekrška.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Pa tudi tak bi imel najvišjo hitrost (vsaj dovoljeno) 49 km/h. Torej bi ga moral registrirat kot motorno kolo (kot svoje čase Tomosov BT 50)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Tudi avtomobili brez problema gredo 160... 200+ km/h, čeprav je maksimalno dovoljena hitrost 130 km/h. Če se peljem hitreje pač motam biti pripravljen nositi tudi posledice, če me dobijo. In nobeno jokcanje po forumih tega dejstva ne bo spremenilo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
18 si star
hysterical-1.gif


daj še enkrat preberi kaj si spisal skupaj in se oceni...


in ja, če si star 18, pomeni da odgovarjaš za svoja dejanja, četudi nisi pismen ali dorasel temu, napisal si da si vozil na svojo odgovornost, sedaj bodi odgovoren za to, moped bo šel papa, plačal boš kazen, upam da se boš naučil biti bolj odgovoren itd..

ampak ja, upam...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Moped ne vem ce gre kar avtomarsko papa...sej ga lahko predelas nazaj na servisu na svoje stroske...plus kazen

Al pa kazen pa registracija

Zakaj bi sel avtomatsko papa?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Moped ne vem ce gre kar avtomarsko papa...sej ga lahko predelas nazaj na servisu na svoje stroske...plus kazen

Al pa kazen pa registracija

Zakaj bi sel avtomatsko papa?

Tako ja... Če boš želel ga policija odpelje na pooblaščeni servis, kjer ti ga predelajo nazaj na tovarniško varianto in ga dobiš nazaj.
Če imaš vse orignial dele, se boš moral dogovoriti z servisom, če jih lahko pouporabi.
Seveda, vse plačaš ti!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.590
267
113
jap... tako je... kolega je imel isti primer... sam njemu so tezili sam zarad auspuha, tko da zamenjava ni bila velik strosek...

na sodiscu pa pac poves da si bil zaveden, da ti prodajalec ni povedal da je predelan, in ker nimas obcutka za hitrost nisi vedel da gres 60. zdelo se ti je malo hitro, ampak saj tocno 25 itak noben ne gre...

glede placila, si dijak, student, brez rednih prihodkov. starsi so na minimalcu, in placujejo solanje se mladoletnemu bratu... in prosis za cim vec obrokov.

kazen bo taka kot je zapisana v zakonu.... edino obroki je tista usluga ki ti jo sodnik lahko da... in potem moras obvezno placevati obroke, ker drugace pride polna kazen naenkrat za odplacat....
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
joj joj... fant je polnoleten. Vse je vedel in videl..... zdaj pa jok in stok. To, da reče, da je mislil da je 60km/h v resnici samo 25 km/h je delanje norca predvsem iz sebe in tistih, ki to poslušajo.

Nisem pa vedel, da policaji delajo tud vlečne službe in vozijo mopede na servise, kjer popravijo na original. Ne verjamem. Za policaje skuter ni v skladu s homologacijo, ni pravilno registriran in mislim, da se ne bodo preveč obrenjeval. Če mu ga dajo nazaj, mu dajo možnost spet v prekršek it. (je že nekdo napisal)
S temi mopedi in skuterji je bilo zmeraj problemov. Vsi prerihtajo, frizirajo, brusijo ali že kupijo hitrejše motorje, se hvalijo okol, potem pa sprašujejo, kako treba na sodišču jokati, da niso zanalašč.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.590
267
113
sej mas prav. sam ce vse priznas, potem sodink nima razlogov za milejso kazen.

in skuter vrnejo - sam prej ga mores spravit v orig. stanje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
že že. sam v originalno stanje ga ne moreš spravit, če ti ga prej ne vrnejo. Če ti ga pa vrnejo, pa ni rečeno, da ga bo spravil v original stanje. Zadeva se vrti v krog.
Samo to, da nisi vedel, da gre 60 km/h in je mislil, da gre samo 25 km/h je neumen izgovor in ne bo verjel nobeden. Za razliko 10-15 še, več pa ne. 25km/h gre en biciklist...... rekreativni