Vrtna kosilnica samohodna informacije ??

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Sam imam doma AL-KO kosilnico že 8 let (motor briggs&stratton 190ccm) . Kosim površino 1600 m2 vsaj enkrat tedensko. Vmes sem dve leti kosil z njo še površino 3000 m2 (kar precej strmo pobočje). V vseh teh letih sem menjal le samohodni pogon, tako da sem z njo zelo zadovoljen.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Al-ko ima ponavadi spodoben motor in vse ostalo v stilu "a je to".
Tako kot pri Alfi ali Fiatu
evil.gif
.

Človek res nikoli ne ve ...

Pa drugače naj bi bilo "Engineered in Germany" ....
http://www.al-ko.com/shop/de/benzinrasenmaher-highline-51-5-sp-a.html

Konkretno pa ni še nihče zapisal kaj bi naj bilo tako slabega na kosilnicah AL-KO ??

Motor je tudi še verjetno kakšen drug dober in ne samo Brigs... Konkretn ta Al-KO kosilnica naj bi imela 140ccm qss pro motor..Verjetno malo novejša zadeva in tudi ne more biti popoln klump..

lp
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Tole gledam:
http://www.ebay.de/itm/Benzin-...=item567a8a4915

na fuxtec strani
http://www.fuxtec.de/rasenmaeh...asyclean?c=1174


Rezervni deli, kakšno je ohišje, kako so uležajena kolesa, velikost koles,
robustnost pogona, sistema za spremembo višine, robustnost košare.


Sem že par postov višje omenil tega proizvajalca.
Sam se zanimal za drug model.

Po moje čist ok.
Deli so ,garancija je...

Edino me moti, da v primeru kakšne resne okvare je potrebno kosilnico poslat v Nemčijo.


http://www.ebay.de/itm/371397904552?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Prodajalec mi je tudi odgovoril glede garancije :
"Sehr geehrter Kunde,

vielen Dank für Ihre Nachricht.

Auch wenn die Geräte nach Slowenien verschickt werden, haben Sie 24 Monate Gewährleistung auf unsere Geräte.
Leider haben wir keine Vertrags- oder Servicepartner, so dass der Rasenmäher bei einer Reklamation eingeschickt werden muss. Bearbeitungszeit: 3-4 Wochen.

Für weitere Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen,
Diana Scumace
FUXTEC Kundensupport "



In če se sedaj vrnem k tej AL-Ko kosilnici

http://www.al-ko.com/shop/de/benzinrasenmaher-highline-51-5-sp-a.html

Imam jo možnost kupiti z petletno 2+3 garancijo za cca 330 evrov .

Tako da se vedno bolj nagibam k AL-KO.

lp
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Alko ima servis v Slo, ker vidim da gledaš de shop ? Jo vzamejo v servis ? Da ni tako kot pri Gorenju, ko izvoznih modelov v Slo nočejo servisirati.
140 ccm, 2.1 kW (2.8 KM) skupaj s pogonom je malo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Alko ima servis v Slo, ker vidim da gledaš de shop ? Jo vzamejo v servis ? Da ni tako kot pri Gorenju, ko izvoznih modelov v Slo nočejo servisirati.
140 ccm, 2.1 kW (2.8 KM) skupaj s pogonom je malo.

To sem prilimal nemški link ,ker je bolj podrobno opisana..
Drugače bo pa nakup v Sloveniji ,tako da garancija ni problem.

Moč pa vsaj upam da je realna.. Ker še manj pa verjamem v tiste kitajske konje po 5 in 7 konjev.

Sicer nepomembno , a se mi tudi vizualno zdi ena boljših kosilnic.

Človek res ne ve kako se odločiti.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Jaz bi pri motorjih gledal bolj renomirane znamke (B&S...Honda...Kawasaki...)

Ne da bi se QSS kvaril...ampak ko bo cez 10let crknila neka malenkost bos pa novo kupoval ker ne bos dobil enga sravfa na....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Sosed ima samohodno john deere 190 ccm in ~4 KM (iz Mekurja za 600 eur), ko je trava +10 cm je že problem, tako da ne vem, kako boš zadovoljen.
Razen če imaš 5x5 m poligon pred hišo, ki ga boš vsak teden 2x pokosil, za tam je vsaka dobra.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Imam Hondo, žal nima stranskega izmeta, a več kot zadovoljen tudi pri višji travi.
Ko sem pred nakupom gledal razne AL-KO, Wolf Garten in podobne za ta denar, so proti moji kot igrače, pa tu govorim za isti cenovni razred.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Jaz bi pri motorjih gledal bolj renomirane znamke (B&S...Honda...Kawasaki...)

Ne da bi se QSS kvaril...ampak ko bo cez 10let crknila neka malenkost bos pa novo kupoval ker ne bos dobil enga sravfa na....

Ko že debatiramo.....

Se popolnoma zavedam da AL-KO ni neka najboljša znamka ,pa tudi najslabša ne...

Če bo zdržala deset let ,je popolnoma izpolnila moja pričakovanja... Kar se tiče rezervnih delov sem preveril ,in ni nobenih problemov. Katalog rezervnih delov je prosto dostopen na netu...

Pa da ne bo kdo sedaj mislil da forsiram AL-KO . Ampak sem pa res nekako izločeval razne no name in kitajske variante . In tale AL-Ko naj bi bil avstrijski produkt.

In še malo okoli moči ,konjev kosilnice...
Imam občutek da se danes preveč napihuje .. Moja stara kosilnica je delala bp, motor nek no name , konjev ziher ni velik, samo sedaj so prvi popustili kolesi ki se nagibajo vsak v svojo stran.
Ko je trava malo večja paæ greš malo bolj počasi ..
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Bolj kot iščem, bolj sem zmeden. Imam 1800m2 terena, krepko razgibanega. Če vzamem širšo, jo bom težje obvladoval. Gledam B&S motor. Je kje kakšna akcija?