Vrtna kosilnica samohodna informacije ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav.

Tema verjetno ni čisto prava, a ker ima malo duha po bencinu bo verjetno tudi v redu.

Zanima me nakup samohodne vrtne kosilnice. Dosedaj imam samo takšne brez pogona , in me sedaj zanima par stvari,
Najbolj me zanima kako je z rangiranjem s to samohodno ,recimo med drevjem in podobnimi preprekami.

Ali lahko to samohodno premikaš tudi brez da vklopiš pogon. ? Upam da me razumete , tako na hitro malo naprej malo nazaj ...? Obiranje.

Saj v določenih razmerah jo moraš tudi potegniti nazaj ,saj ne moreš vedno kositi v krogu ?

Zanima me nekaj takšnega :
http://hecht-garten.de/hecht-5484-benzin-rasenmaeher.html

Ta mi je všeč ,ker ima še možnost izbire hitrosti.

Kakšna so vaša mnenja izkušnje.

Mi je pa pomembno da ima tudi stranski izmet , ker koša ali izmeta nazaj ne bom veliko ali sploh nič uporabljal.

lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
pogon imajo po navadi na sprednja kolesa, tako da ti manevriranje ne more povzročati težav,
saj jo dvigneš na zadnji kolesi in obračaš sem, tja, naprej nazaj

pogoj se vklaplja z "ročico/vzvod" v tvojem primeru je to rdeča prečka, ki jo držiš da pogon lavfa,
ko pa ne rabiš pogona pa jo spustiš in ročno manevriraš... lahko tudi nazaj kosiš...

Gotovo je na YT cel kup posnetkov manevriranja s samohodno kosilnico.

Pa dobro nabavi!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
pogon je ponavadi na zadnja.... na sprednja je neuporabno če je vsaj malo brega, ker koplje v prazno.
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sedaj če prav razumem, ena ročica je za delovanje motorja kakor pri teh navadnih in ena ročica je za vklop pogona ?

Pa če recimo spustiš tisto ročico za pogon , so potem pogonska kolesa prosto gibljiva ? Če razumete kaj mislim .

Razumem da z ročico izklopiš pogon ,ampak ali se potem kolesa prosto gibljejo ? Da ni vse skupaj zavrto ?

Pa pogon kolikor sem jaz prečekiral mora resnično biti na zadnja kolesa.Sicer pa kolikor sam sedaj gledam imajo vse pogon na zadnja kolesa.

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Pogon od motorja do reduktorja zadnjih koles je jermenski. Ko potegneš ročico, napenjalni kolešček zategne jermen na jermenice in kosilnica gre naprej. Ko spustiš, jermen se odmakne od jermenic in se zadeva ustavi..
Kosilnico takrat komod potegneš nazaj, ker kolesa ne zablokirajo. Pogon je nujno imeti na zadnja kolesa, drugače ti že na rosnati travi ne gre nikamor.
grims-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Se pravi premikanje brez pogona gre...

Kaj pa imakdo izkušnje kako je s prestavami ?

Ali so tiste ki imajo samo eno hitrost ravno prav hitre. ? Ali je boljše če imajo prestave in pa seveda uporabno ? Ali pa je vseeno in je več prestav nepotrebno...
lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Za vrtno kosilnico je zadosti ena hitrost. Za visoko travo (do popka) imam drugačen model, in ta ima dve hitrosti. Za višjo travo nastavim nižjo hitrost in obratno.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Hvala vsem za mnenja.

Ali mogoče kdo pozna kakšen model kosilnice ki bi imel samo stranski izmet plus pogon ?'

Kolikor sem jaz gledal imajo vse te spogonom vsaj zame en kup balasta. Ne rabim košare,mulčanja,zadnji izmet.....
Samo stranski izmet plus pogon.

Pa še mogoče kakšno besedo o motorjih.
Ali je smiselno gledati samo po brigs motorjih ? Verjetno so v teh časih tudi drugi motorji dobri. Imam občutek da tukaj je v igri samo znamka.
To je podobno kot se je včasih reklo da je samo mercedes avto ???

lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
vseeno kaki je motor. V vsakem primeru ti bo motor preživel kosilnico in pogon :D
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
vseeno kaki je motor. V vsakem primeru ti bo motor preživel kosilnico in pogon :D

Točno tako, zato glej da bo kosilnica imela ohišje iz debelejšega pleha. Najmanj 2 mm navzgor (moja Husqvarna).
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Kateri pogon bos vzel - oz rabis je zelo odvisno od nagiba terena oz konfiguracije.

Moje izkusnje kazejo, da je za nagibe bolj fajn zadnji pogon, ce moras pa dosti popravljat(robniki, drevesa, grmovje) pa prednji.

Vedno popustis pogon trenutek preden ga ne potrebujes vec in se kolesa prosto vrtijo.

Pa jaz osebno raje uporabljam zadnji izmet, pa ceprav Imam potem bolj umazane cevlje
evil.gif


 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Prednji pogon večina ne priporoča.


Kakšno je pa kaj mnenje o tejle kosilnici ??

http://www.ebay.de/itm/Benzin-...=item56790a48a8



ali pa mogoče ta ,ki ima brigs motor ??

http://www.ebay.de/itm/371383412879?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Cenovno ugodna,specifikacije vsaj po moje ok

Kot kaže je to neka resna firma. .Rezervni deli niso problem. Fuxtec.de
Sem videl ,lahko kupiš vse ,ohišje,kolesa,nož,.....

Če mi je sedaj taka čisto navadna zdržala 15let ,ni vrag da mi ta nebi vsaj dobrih 5,6 let..

lp
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
imam hecht samohodko s 4. različnimi hitrostmi in za klance je super da ima to. uporabljam pa zadnji, stranki izmet in mulčenje, ko je trava manjša. dela super.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
imam hecht samohodko s 4. različnimi hitrostmi in za klance je super da ima to. uporabljam pa zadnji, stranki izmet in mulčenje, ko je trava manjša. dela super.

Potem imaš verjetno takšno ??

http://www.hecht.si/index.php?route=product/product&path=60&product_id=53


Kako se kaj v praksi pozna ali kosilnica kosi širino 46 ali 51 cm ?

Ožja se mogoče malo lažje upravlja ,a se verjetno teh pet centimetrov manj sčasoma kar nabere...?


Mogoče kdo ve če bo v Radgoni na sejmu kaj ponudbe teh kosilnic ??

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kolko pa maš za kositi? Pa kakšen teren (nagibi)?

Za kositi je bolj malo ,cca 800m2. Tudi nagibi niso neki,skoraj bolj ravnina. Je pa nekaj dreves ,pa fontana,pa teglci...

Ta staro kosilnico počasi zapušča duša pa bi malo posodobil..

lp