PRALNI STROJ

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
No potem mi pa povej:
- od kje so deli ki so vgrajeni v PS?
- kdo ga sestavlja?
. kje se sestavlja?

In glede na to da si v svoje trditve zelooo prepričan, moraš odgovore ustreliti kot iz topa!!!

No da vidim....verdostojnost tvojih trditev!!!

Glede na to da praviš da si bolj razgledan, mi pa ti povej odgovore na ta vprašanja. Poleg pa še povej koliko Gorenje stane da se en kompleten stroj izdela.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Čigav je Beko?

Je to kao Turški Boš
sprasujem se.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citiraj mi mojo trditev, KJER SEM REKEL DA SEM BOLJ RAZGLEDAN!!!
In če nekaj trdiš potem tudi odgovori in se na vprašanje ne izmikaj z vprašanjem...

Pa me deli PS-ja niti ne zanimajo toliko kot pa..."Kje ga sestavljajo"...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citiraj mi mojo trditev, KJER SEM REKEL DA SEM BOLJ RAZGLEDAN!!!
In če nekaj trdiš potem tudi odgovori in se na vprašanje ne izmikaj z vprašanjem...

Pa me deli PS-ja niti ne zanimajo toliko kot pa..."Kje ga sestavljajo"...

Mene pa bolj zanima Kdo ga sestavlja.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ne grem se več tvoje igrice izmikanja...
Dejstvo je da svojih trditev ne moreš nikakor podkrepiti, (če bi jih lahko -bi jih že) zato se drugič raje vzdrži "lupetanja v prazno"

Dokazovat pa jaz tebi nimam kaj, saj ničesar nisem trdil.

Citat:
Gorenjev pralni stroj nima nič delov iz Slovenije. Tudi Slovenci ga ne sestavljajo. Z njim služi edino firma, trgovina, serviserji. Ti so ponavadi Slovenski.

Citat:
Mene pa bolj zanima Kdo ga sestavlja.

To bi moral pa ti vedet...glede na zgornji citat..

Mimogrede....Koliko si star??
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jezi???
Zakaj?

Zarad pralnega stroja???

Želel sem da podkrepiš svojo trditev, nič drugega in ker vidim, da tega absolutno ne moreš, se s tem nebom ukvarjal, razen da ti kot sogovornik v tej temi in kot član tega foruma odgovarjam na vprašanja ki so namenjena meni. Nič več!
Smem??
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Jaz marsikaj vem, me pa zanima kaj boš ti povedal.

A te jezi ?
hysterical-1.gif

Zdej si napisal že par odgovorov, pa še nič povedal, kar izpade že malo neresno. V bistvu ti težko kdo verjame, če ne poveš.
Jaz tudi lahko rečem, da Mercedese delajo v Bolgariji, ampak če tega ne bom podkrepil z dokazi težko verjamem, da mi bo kdo verjel.
Tako da na dan z besedo in nehaj izzivati.

lp

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Jaz marsikaj vem, me pa zanima kaj boš ti povedal.

A te jezi ?
hysterical-1.gif

Zdej si napisal že par odgovorov, pa še nič povedal, kar izpade že malo neresno. V bistvu ti težko kdo verjame, če ne poveš.
Jaz tudi lahko rečem, da Mercedese delajo v Bolgariji, ampak če tega ne bom podkrepil z dokazi težko verjamem, da mi bo kdo verjel.
Tako da na dan z besedo in nehaj izzivati.

lp

lp





Branje so učili v osnovni šoli, mislim da je eden od osnovnih predmetov. Odgovor pa je na strani številka: 2
Bom ga poskusil drugič narisat mogoče vsaj slike znate gledat.

Sem bil do zdaj mnenja da si dober moderator in se spoznaš na marsikaj. Danes si me s svojim odgovorom preusmeril nekam drugam.

Izzivam nena jaz !!! Jaz sem svoj odgovor podal. Če pa vam odgovor ni všeč pa ni moj problem.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Do zdaj mi je v 4 letih že 2x "crknil" pralni stroj.

Prvič je spuščal vodo in se sploh prižgat ni več hotel.

Vzrok ?
Namestili so samozatezni obroč na gumo , ki je med bobnom in ohišjem stroja.

Vklopit se ni hotel zaradi tega ker je odpovedal poddimenzioniran rele na plošči. Zamenjali so kompletno ploščo, ker je menjava releja dražja kot menjava cele plošče. Na plošči je kompletna elektronika pralnega stroja.

Popravilo 2:

Voda je tekla ven pri občutljivem pranju.
Vzrok:

Posoda v katero daš prašek je napačno narejena. Tudi del v katerega daš to posodo je napačno narejen. Popravilo ?
Menjava posode z novejšo, ki ima 1mm rob. Na drugi "posodi" pa narediš večjo luknjo da lahko odvečna voda odteče v pralni stroj in ne mimo.

Na tej posodi je tudi 3 priključek, ki je namenjen uporabi tople vode. Torej vse kar je potrebno za uporabo tople vode je zvrtat zadaj luknjo in namestit cevi, ter vse skupaj priključit. Ne vem če pride vse skupaj več kot 3€ za firmo. Priključki pa so vsi na mestu.
Tudi centrifugalno črpalko sem gledal, na njej so ravne lopatice, ki proizvajajo lep zvok. Dražji modeli imajo že boljše črpalke...
Cenovna razlika med šrot črpalko in top črpalko je par €. Notranja kad je iz plastike in z vgrajenim ležajem. Torej če odpove ležaj je vse neuporabno.

Torej vsepovsod šparajo za skupno cca 10€. Zdaj se pa vprašaj, koliko je izgradnja cena stroja da se jim splača to. Plus da morajo plačevat serviserje da te neumnosti pol popravljajo.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
od kje so deli ki so vgrajeni v PS?
- kdo ga sestavlja?
. kje se sestavlja?

Ko si začel razlagati o pralnih strojih, si mi dal občutek da stvari zelo natančno poznaš. Kar si me precej prepričal s tem zadnjim odgovorom.
Sem pa upal, da te bom sprovociral, da še kaj več poveš o izdelavi Gorenjevih pralnih strojev, če boš odgovoril bolj natančno na ta vprašanja, vendar to žal nisi hotel, ampak si se razjezil nad mano.

Če sem te užalil se ti opravičujem, me pa še vedno zanimajo odgovori na zgornja vprašanja.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
od kje so deli ki so vgrajeni v PS?
- kdo ga sestavlja?
. kje se sestavlja?

Ko si začel razlagati o pralnih strojih, si mi dal občutek da stvari zelo natančno poznaš. Kar si me precej prepričal s tem zadnjim odgovorom.
Sem pa upal, da te bom sprovociral, da še kaj več poveš o izdelavi Gorenjevih pralnih strojev, če boš odgovoril bolj natančno na ta vprašanja, vendar to žal nisi hotel, ampak si se razjezil nad mano.

Če sem te užalil se ti opravičujem, me pa še vedno zanimajo odgovori na zgornja vprašanja.

lp

Se tudi jaz opravičujem, me je malo zaneslo v trenutku jeze.

Saj bi povedal pa ne smem. Sem upal da bo drugi uporabnik povedal kaj več
smile-1.gif
In sklepam da je on isto počel iz podobnega razloga.
Zaenkrat le to:
Po mojih informacijah jih ne sestavljajo Slovenci. Deli po večini tudi niso iz Slovenije. Zato sem napisal edine Slovence, ki na njem zaslužijo. Vsaj po mojih informacijah. Da neboš presenečen, tole verjetno tudi na Gorenju kdo prebere
smile-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Jah potem pa bolje, da nehamo tiščati nekam, kamor se ne sme
smile-1.gif


No glede pralnega stroja in lastnih izkušenj. Pri nas imamo sedaj kakšna tri leta Gorenjevega in moram reči, da smo popolnoma zadovoljni z njm. Peremo približno 10-15 na teden in do sedaj je bil samo en problem. Sicer ne vem kaj, samo vem, da smo zvečer ugotovili, da nekaj ne štima, zjutraj sem poklical serviserja, ki je še isto dopoldne prišel, rezervni del je imel s sabo, ker sem mu uspel kar dobro razložiti kaj je narobe in stvar zamenjal. Se pravi smo bili brez pralnega stroja samo eno noč.
In to je zame prednost, ki jo vidim v Gorenje v primerjavi z drugimi aparati.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Saj to je ena prednost teh "napak". Da ko mu poveš keri model stroja imaš in kaj je narobe. dejansko že ve kaj je narobe.
Ti maš 64xx ali višji model ? ali celo 60.5 ?
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Po mojih informacijah jih ne sestavljajo Slovenci.
No, ta informacija je preverjeno napačna. Razen, če misliš na Sidex, kateri se dela v Srbiji.
Seveda se v Gorenjevi tovarni najdejo tudi južna brača in sestre, vendar so za trakom še vedno večinoma Slovenci.
To pa nič kaj ne pove o kvaliteti. Ko sem poslušal različne zgodbice o tem kako jih sestavljajo, predvsem sortirajo po kvaliteti za izvoz in Slovenijo, me je še manj imelo, da bi ga kupil. Najboljše je pa to, da za ''slabšo'' robo Slovenci plačamo več.
aplauz.gif
Pač, ovce treba strič.
Vendar ta dejstva niso prevladovala pri moji odločitvi za Boscha: ko sem takrat primerjal funkcionalnosti in ceno, je bil Bosch cenejši
confused-1.gif
od Gorenja in to z vključeno petletno garancijo. Tako da, odločitev pri meni je bila jasna in lahka.

Sem pa imel tudi sam prej famo, da je potrebno kupovati slovensko, dokler se dvakrat nisem opekel. Peko čevlji (po eni sezoni šli v smeti) in pa Alpina čevlji za hribe (podplat po dveh sezonah postal plastičen in zato vse skupaj smrtno nevarno). Oboje je bilo višji cenovni razred. S tem, da sem Peko čevlje ''začasno'' nadomestil z nekimi china čevlji, kateri so mi BP potem zdržali 3 sezone, bili so pa ravno nekje 25% cene Pekovih čevljev. Potem še zgodbice o proizvodnji v Gorenju in od takrat ne šmirglam več 5% ali je slovensko ali tuje. Tisto, kar mi nudi optimalno izbiro za moj denar, to je to.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Jah potem pa bolje, da nehamo tiščati nekam, kamor se ne sme
smile-1.gif


No glede pralnega stroja in lastnih izkušenj. Pri nas imamo sedaj kakšna tri leta Gorenjevega in moram reči, da smo popolnoma zadovoljni z njm. Peremo približno 10-15 na teden in do sedaj je bil samo en problem. Sicer ne vem kaj, samo vem, da smo zvečer ugotovili, da nekaj ne štima, zjutraj sem poklical serviserja, ki je še isto dopoldne prišel, rezervni del je imel s sabo, ker sem mu uspel kar dobro razložiti kaj je narobe in stvar zamenjal. Se pravi smo bili brez pralnega stroja samo eno noč.
In to je zame prednost, ki jo vidim v Gorenje v primerjavi z drugimi aparati.

lp

Imam pralno-sušilni stroj Candy (sušil je bolj redko). Kupljen je bil septembra 1990 - se pravi je star 18 let! Količino pranja si lahko predstavljaš, če ti povem, da je družina že 10 let 5-članska in da smo leta 1991 oprali precej plenic (Pamperske so bile šele na začetku).
V vsem tem času sem enkrat razdrl črpalko in z mastjo namazal tesnilo, ker je škripalo. Drugič sem zamenjal plastični nastavek pri filtru - poškodoval sem ga sam.
Ja, danes je stroj že malo zmahan - jermen vsake toliko časa zaškripa, vrata nimajo več plastične obrobe (je počila), nosilec za gumbe je polomljen, po 14 letih je odpadel gumb za nastavitev temperature. Ampak stroj dela. Tesnilo pri vratih je še vedno originalno.....

Pomivalni stroj, ravno tako letnik 1990 (sedaj veste kdaj sem se poročil
wink-1.gif
) še vedno dela. Res je že močno zmahan (mikrofilter, vetrnice, plastika na vratih itd.), če se nebi drugo leto selil, bi ga zamenjal. Ta stroj je serviserja videl 2x - enkrat, ko se je "precvikala" žica, ki vodi do komand na vratih (šparanje na kablu - od tedaj - 12 let, ker je kabel silikonski ni nikakršnih težav več), drugič je šel dozator za prašek. Serviser je prišel naslednji dan - nobenih težav s servisom.

Hladilnik - Gorenje - ja uganili ste, star 18 let - serviser ga je v drugem letu obiskal 2x - prvič je (brez potrebe) menjal termostat, drugič (zaradi enkaih simptomov) plin. Hladilnik še vedno ne dela tako kot mora, ampak smo se že navadili. Led se v hladilniku nabira, kljub funkciji "brez nabiranja ledu"

TV - 1991 - Gorenje - pripeljal domov in ugotovil, da je zadnja stran tako zamaknjena, da niti antenskega kabla ne morem vtakniti, menjava naslednji dan. 2x je ob poletnih nevihtah skurilo TTX kartico (ostalim TV-jev v hiši ni bilo nič, niti računakniku). Vratca za ročno upravljanje so odpadla po 2 letih, v 16 letih sta šla 2 daljinca...

Štedilnik - Gorenje samostoječ kombiniran, širina 50 cm - žena čisti štedilnik z običajnim čistilom in "počisti" še vse oznake na gumbih
hysterical-1.gif


Hladina omara - Elektolux - 7 let - sploh ne vem, da je - samo dela (1x letno je očiščena - not by me).

In zakaj natančno naj bi se sedaj odločal za Gorenje? Ker je slovenska znamka? Ker ga v Sloveniji kupim dražje kot v Avstriji? Ker bo serviser takoj pri meni (hej, tudi Candyjev je bil)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Kako pa je z garancijo za stroje kupljene v tujini? Ali le-ta velja tudi pri nas?

Na primer, da kupim Gorenje/Candy/Hoover itd v Avstriji in mi zadeva crkne.
Ali mi servisirajo pod garancijo tudi naši serviserji al bo treba vozit čez mejo?

Ima kdo konkretne izkušnje?

sprasujem se.gif