LG pralni stroj LG WD-14440FDS

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Danes med pranjem je naenkrat blisknilo in počilo ( zvok je bil kot bi počil tetrapak ), zaslon je kazal normalno koliko je do konca pranja dokler se boben ni ustavil, ko se je ustavil pa se je cel stroj izklopil in se ga ne da več vklopit.

Ker sem bil ravno v kopalnici, ko je počilo sem videl kje točno je zabliskalo in sem si to mesto tudi označil s svinčnikom.
Ko sem snel pokrov sem opazil da je na tistem mestu neka škatlica, na spodnji sliki sem označil z ?????



Po višini in mestu sklepam, da bi to lahko bilo stikalo za vrata vendar nisem prepričan.

Če kak mojster ve kaj bi to lahko bilo in če morda ve kje bi se dalo to kupit bi ga lepo prosil za kakršenkoli nasvet kako popravit pralni stroj.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mi je uspelo zadevo snet in na njej sem našel te podatke:

DA081-72381171
Rold DA Series
16A Res/6A Make
1A Res/1A Break
120/240Vac
T85°C

Na vtiču je označeno 1 3 2 4

1= Rumen kabel
3= Rdeč kabel
2= dva črna kabla
4= prazna

Upam, da komu kaj povedo te številke in mi bo znal svetovat kje zadevo nabavit

p.s.
Sta pa kontakta 1 in 3 črna, tako da je tukaj po moje prišlo do kratkega stika.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem našel to stran
wink-1.gif


Pri nas poslal na vse servise in upam, da bo kateri imel, drugače sem pa našel tudi na ebay Klik

Ni mi pa jasno zakaj ni takoj ugasnil ampak šele takrat, ko se je boben popolnoma ustavil, takrat je tudi ugasnil dispay in od takrat se ne vklopi več.

Upam, da stikalo ne bo predrago in da je res stikalo krivo za nedelovanje, če ni, potem sem v " temi " kaj bi bilo narobe.