Kvaliteten pralni stroj..

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Zdaj se počasi zbližujeva ...
grin1.gif

To, da je miele najboljši, tega pa ne bom in ne mislim oporekat, ker je dejansko res.
 
Nazadnje urejeno:

primoz30

Zelenc'
11. jan 2016
9
1
3
Pa še moj prispevek....doma smo imeli 50 let starega Gorenjevega. Potem je shodil (pa še pokojni fotr ga je predelal, da namesto mrzle vode jemlje toplo), nobeden ga ni znal popravit in je bilo treba v nakup novega. Spraševal sem naokoli, vsi so mi svetovali različne znamke-za Miele mi nobeden sploh omenil ni, češ da je predrag. Mati sem potem prepričal, da je bolje da vzame Miele-ta, ga bo imela vsaj do smrti. Odločali smo se med dvema, eden je bil 1700€, drugi 2300€. Kupili onega za 1700€ in ne vzeli podaljšane garancije. Čez dobre tri leta je začel nagajat-na knofu se ni dalo več nastavit programov. Kaj zdaj?? Mešalo se mi je, toliko denarja, pa ti crkne po treh letih. En dan potem kličem serviserja, naj bi prišel čez tri dni, čakati se mi ni dalo. Hop, orodje v roke, stvar razstavim, na PCB-ju, kamor pridejo vsi gumbi, display, baker totalno razžrt, ne glede na to, da je ploščica polakirana. Stvar pospajkam, priklopim in dela. Če bi se še enkrat odločal za Miele? Dvomim:(
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Razumem ampak 1 okvara ni dovolj velik vzorec na podlagi katerega bi se dalo sodit o kvaliteti in pokvarljivosti neke znamke. Vse se kvari to je dejstvo. Saj nisi eden tistih ki menjajo iz ipike znamko avtomobila ko/ce ga pusti enkrat na cesti? In primerjat 50 let star stroj z novodobnim izdelkom je velika neumnost. Vsi vemo koliko je 50 let nazaj prisel tisti pralni stroj ter za koliko casa je bil delan. Babica ima tudi 50 (+-5 let, pozabil tocno) star vgradni Gorenje hladilnik in deluje top še danes. Torej kaj ti pove ta podatek v primerjavi z novim Liebherr hladilnikom? Nič.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.171
2.267
113
Vem... sploh če nekaj drago plačaš ampak žal ni danes nič več fix, povsod gre za masovno industrijo in kjer so mase so pač napake. Za moje pojme je najbolj racionalen nakup ta moment kak Beko zaradi cene in garancije 5+10 let če pa izključimo finance pa itak ni kaj dost za izbirat...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.409
5.908
113
pri taščici
Ko bo stroj ki je 4x dražji od konkurence imel vsaj 2x daljšo garancijo se bom lažje odločil za njega. Do takrat pa nekaj do srednjega cenovnega razreda. Zaenkrat je cca 7 let star electrolux katerga sem ja začetku na veliko popljuval zaradi hrupnosti. Ampak dela pa se danes brez enega servisa. Na dve leti soucam filter in gremo dalje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Sam imam enega starega gorenje, sestavljenega skupaj s strani serviserja bratranca, dela 10 let BP brez ene okvare, cunje ne uničuje, tudi tiste dražje ne, ima 1200 obratov, pocinkano kad, ... Ko bo karkoli šlo, bo pač bratranec popravil. Model je pa star pomoje 20 let, al pa še več, vsaj glede na dizajn. Ne vem, zakaj bi kadarkoli kupoval karkoli dražjega, če je stara preverjena kvaliteta, ki dela in dela...

Aja, pa sušilca mamo tudi že ene 15 let, en prvih "cenenih" kondenzacijskih, Sidex znamka, na pogled paše točno na pralni stroj (identičen dizajn), tudi dela vsa ta leta brez ene samcate okvare...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.518
9.238
113
No sej , problem v glavah je tudi to, da direktne primerjave nimaš, potem te pač ne boli. Čebi zraven dal mielta za kilo ali dva, pa vzporedno pral iste cunje...potem bi lahko govoril koliko je kaj bolje. isto je pri avtih, telefonih in ostalih potrošniških "jajcah"
wink-1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Ja, se strinjam. Tale primerjava je popolnoma pravilna, lahko potrdim iz reallajfa:

če hočeš vedet, a tvoja dobro vleče/poriva/nameit, moraš probat vsaj še nekaj drugih za primerjavo. Šele potem lahko realno oceniš, kaj imaš
evil.gif